Skocz do zawartości

Puddle Twin XL - budowa + mini relacja


stanek3d
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po sukcesie jaki odniosłem budową Toto-3 http://pfmrc.eu/index.php?/topic/48981-toto-3-budowa-i-mini-relacja/?hl=toto-3 ( polecam go dla ludzi którzy zaczynają przygodę z modelarstwem rc ) przyszedł czas na coś nowego. Wybór padł na Puddle Twin XL. Samolot jest prosty w budowie ( tak myślę ) o ciekawym wyglądzie. Atutem dla mnie jest możliwość startu i lądowania na wodzie. Silniki jakich użyję to EMAX C2812, oczywiście 2 regulatory a wszystko spięte kabelkiem Y. Co do śmigieł to wyjdzie w praniu. Nigdy tego nie testowałem także na pewno będę potrzebował pomocy w tej kwestii. 

Budowa ruszyła oczywiście od posklejania planów wydrukowanych na kartkach A4 ( główna strona projektu nie istnieje ale plany można pobrać na stronie rcgroup http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=455435 )

 

puddle_05.JPG

puddle_06.JPG

 

Kolejny raz używam grafitowych podkładów pod panele ponieważ są najsztywniejsze z tych których korzystałem

Wstępnie wklejone wzmocnienia.

 

puddle_07.JPG

 

Kadłub w trakcie sklejania

 

puddle_01.JPG

puddle_02.JPG

puddle_03.JPG

puddle_08.JPG

 

W między czasie natrafiłem na ciekawy klej w żelu. Pięknie klei podkłady i styropian nie powodując nadtapiania powierzchni. Świetna sprawa polecam.

 

puddle_04.JPG

 

Na ten moment zrobione tyle - wątek będę sukcesywnie aktualizował także zapraszam do przeglądania i wyrażania opini na temat.

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bardzo ciekawie się zapowiada i w takim razie będę kibicował. A co do kleju czy szybko wiąże?

W Castoramie jest klej do styropianu i gąbki w tubce wielkości pasty do zębów. Kosztuje ok 11zł. Wiąże ok 0,5h, utwardza się dłużej, zależy od temperatury 1-3 dni. Nie wżera się a spoina jest po zaschnięciu twarda i mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.