Skocz do zawartości

Wicherek 15


Rajiu Ryu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczynam przygodę w Modelarstwie RC tak wiec liczę na wsparcie doświadczonych kolegów

Chce zacząć od wicherka 15 oczywiście pozwoliłem sobie wykonać rysunki 3D paru części, resztę będę rysował dalej w wolnym czasie  poniżej podaje załączniki może komuś kiedyś się przydadzą a może ktoś doda uwagi co powinno być poprawione załączam plik PDF z możliwością obejrzenia w 3d rysunku oraz plik STL gdyby ktoś chciał wydrukować owe części za pomocą drukarki 3D Oraz plik bazowy pozwalający na edytowanie 

 

Mam już wydrukowane część planów na ploterze -

Obecnie mam problem z zamówieniem listewek brak na rynku 5mm x 3mm jest tylko balsa

tez nie wiem co zamówić na pokrycie skrzydeł oraz czy są wymagane jakieś specjalne narzędzia 

Chce wykonać 2 zestawy skrzydeł z lotkami i bez (w sumie nie wiem czy jest sens ale mam takowy kaprys )

 

Potrzebował bym pomoc w wyborze aparatury poniżej podaje linki 

1)

2) https://www.rchubiq.eu/radiolink-aparatura-at10ii-12ch-24ghz-mode-2-telemetria-odbiornik-r12ds-modul-prm-01-kolor-pomaranczowy-p-594.html?gclid=CjwKCAjwxuuCBhATEiwAIIIz0TBJda7MBkiqFvfes3dwLCULtLpwtYK-H76BWtbjXQWvfItVvJhgMxoCItoQAvD_BwE

 

3) https://77hobby.pl/radiolink-at-9-mode-2-odbiornik-r9d-p-130.html

 

4)https://77hobby.pl/turnigy-9x-v2-mode-2-p-75.html

 

Na chwile obecna to tyle :)

 

Wicherek Skrzydło Żeberko A 1,5mm.ipt Wicherek Skrzydło Żeberko A 1,5mm.pdf Wicherek Skrzydło Żeberko A 1,5mm.stl Wicherek Skrzydło Żeberko A 3mm.pdf Wicherek Skrzydło Żeberko A 3mm.stl Wicherek Skrzydło Żeberko poziome z perforacja 1,5 mm.pdf Wicherek Skrzydło Żeberko poziome z perforacja 1,5 mm.stl Wicherek Skrzydło Żeberko poziome z perforacja.pdf Wicherek Skrzydło Żeberko poziome z perforacja.stl Wicherek Skrzydło Żeberko z perfracja A 1,5mm.pdf Wicherek Skrzydło Żeberko z perfracja A 1,5mm.stl Wicherek Skrzydło Żeberko z perfracja A 3mm.pdf Wicherek Skrzydło Żeberko z perfracja A 3mm.stl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego Tigo

 

Jedno jest pewne - wsparcia nikt Tobie na tym forum nie oszczedzi. Czesto pojawia sie w watkach tylu chetnych do wspierania, ze tego wsparcia okazuje sie czasem nawet za duzo, ze tak powiem.

 

Akurat watkow dotyczacych budowy Wicherkow przeroznej wielkosci i masci powstalo tutaj juz sporo, wiec zwykle wystarczy poszukac i poczytac, by znalezc odpowiedzi na wiele, czesto jeszcze nie zadanych pytan. To jako wskazowka na poczatek.

 

Teraz moje pytanie. Czy ten watek ma stanowic cos w rodzaju relacji budowy? Jesli tak, ogladajacy zapewne chetniej sledziliby postepy w pracy badz projektowaniu, majac mozliwosc obejrzenia najzwyklejszych fotek lub "screenshotow", a wiec plikow o dajacych sie otworzyc "byle czym" formatach,  bez koniecznosci instalowania "pluginow" celem wgladu w pliki 3D. Mnie sie po prostu nie chce instalowac dodatkowych "pluginow" tylko po to, by moc sledzic jeden watek, wiec predzej z tego ostatniego zrezygnuje. Byc moze inni koledzy odbiora to podobnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mr.jaro napisał:

Mnie sie po prostu nie chce instalowac dodatkowych "pluginow" tylko po to, by moc sledzic jeden watek, wiec predzej z tego ostatniego zrezygnuje. Byc moze inni koledzy odbiora to podobnie.

Ja również podzielam stanowisko mr.jaro. Chętnie obejrzę relacje z budowy Wicherka 15 ponieważ jestem fanem Wicherków i zbudowałem już Wicherka 10 i 25. Mam już kupiony tartak Wicherka 15 i w niedalekiej przyszłości go zbuduję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chce tu budować Wicherka i jeżeli czegoś nie będę w stanie wykonać bądź będę miał wątpliwości pytać Szanowne grono o wsparcie na bieżąco zbierać materiały aby po zakończeniu utworzyć kompletna relacje od początku do końca w innym dziale , co do załączników zacznę dorzucać zwykły rysunek 

 

a co do pluginow ja nigdy nic nie musiałem instalować korzystam z Adobe reader i po odpaleniu pliku trzeba wybrać opcje zaufaj po czym pozwala obejrzeć plik  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2021 o 11:59, Rajiu Ryu napisał:

a co do pluginow ja nigdy nic nie musiałem instalować korzystam z Adobe reader i po odpaleniu pliku trzeba wybrać opcje zaufaj po czym pozwala obejrzeć plik  

 

Na Adobe Reader swiat sie nie konczy. Niektorzy uzywaja na przyklad Foxit Reader, ktory jest znakomicie zintegrowany z Firefox i pozwala otworzyc wiele plikow w roznych formatach, miedzy innymi normalnego Pdf-a, bez koniecznosci zapisywania go na dysku. Takie rozwiazanie ma wiele zalet i jest moim zdaniem zdecydowanie bardziej funkcjonalne od Adobe Reader, ale do otworzenia 3D pdf wymaga juz osobnego plugina.

Chcesz, zeby ludzie Tobie pomagali, to stworz im do tego warunki najprostsze z mozliwych, zamieszczajac w watkach najzwyklejsze obrazki, na przyklad w formacie jpg. Wowczas bez koniecznosci otwierania plikow (w jakim formacie by one nie byly) od razu bedzie widac, co chcesz pokazac i kazdy bedzie mogl bez zbednych "ceregieli" we wlasnym zakresie osadzic, czy zalaczone przez Ciebie pliki bez wzgledu na ich format sa warte ich otwierania.

I to szczegolnie, jesli chodzi o modele tak proste, jak Wicherek, bo akurat tutaj, jak na zlosc dla technokratow, do wyrysowania przewidzianego przez Schiera profilu plata nie trzeba koniecznie uciekac sie do techniki 3d - wystarczy cyrkiel i linijka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.