Skocz do zawartości

Wicherek 15 o rozp. 1335mm


matkos92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, stema napisał:

 

Jeśli dla nowicjusza Piszesz o mixowaniu to napisz również o ustawianiu róznicowości lotek za pomącą aparatury,

Jak radzić to radzić.

 

Wg mnie mixowanie to wcale nie standard. Takim pomixowanym modelem potem nie lata się tylko przemieszcza

Kolejna dziwna krytyka w tym wątku... Przecież właśnie napisałem, że niektórzy sterują tak manualnie (tzn. ręcznie łączą, czyli miksują ster kierunku i lotki)... O różnicowości wspomniałem, a parę postów wcześniej mówiłem, jak to zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mateusz, jako ,że zbudowałem 3 Wicherki 15 2 szt. bez lotek i 1szt. z lotkami ,pozwól ,że podzielę się z Tobą doświadczeniem.

Mój Wicherek 15 z lotkami na oryginalnym profilu lata bardzo dobrze  ,aby pozbyć się tzw. efektu odwrotnego działania lotek postąpiłem tak:

 1. Wznios płata ustaliłem na  2 stopnie. ( odradzam więcej ).

2. powiększyłem powierzchnię  statecznika pionowego o około 20 lub 30% ( nie pamiętam dokładnie)

3. zastosowałem różnicowe wychylenie lotek ( do góry 2 razy więcej niż do dołu)

4. zastosowałem mikser lotki ster kierunku ( przy pełnym wychyleniu lotek ster kierunku wychyla około 10stopni )

Nie mam żadnych problemów z lataniem zakręty sa prawidłowe bez ześlizgów , model lata jak każdy inny górnopłat trener.

A odnośnie latania z lotkami lub bez: Moje zdanie jest takie ,że na samym początku , gdy ktoś zaczyna naukę latania to lepiej się uczyć na samym tylko sterze kierunku, natomiast po opanowaniu podstaw pilotażu model powinien mieć pełne sterowanie. Tylko skoordynowane ruchy lotek steru kierunku i steru wysokości pozwalają wykonać prawidłowy zakręt bez ześlizgów i utraty wysokości. Podobnie z krążeniem szybowcem w termice ( koledzy szybownicy wiedzą o co chodzi ;))

pozdrawiam Arek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Printer napisał:

Kolejna dziwna krytyka w tym wątku... Przecież właśnie napisałem, że niektórzy sterują tak manualnie (tzn. ręcznie łączą, czyli miksują ster kierunku i lotki)... O różnicowości wspomniałem, a parę postów wcześniej mówiłem, jak to zrobić...

Drogi Mądralo.

Nie rozumiesz co czytasz, nie wiesz co piszesz i jeszcze rad usiłujesz udzielać początkującym.

Zastanów się nad sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, meran110 napisał:

A ja kocham bezlotkowce do bujania się po niebie.

No i bardzo dobrze. To zabawa i każdy niech uprawia ją w sposób jaki sprawia mu największą przyjemność. Ludzie lubią bezlotkowce ( sam takiego znałem ), kochają Wicherki albo różne piankowe Pioniery czy Bixlery z pchającym śmigłem. Ja natomiast nie znoszę tego wszystkiego, głośno  o tym mówię i wolno mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Ja osobiście latam wszystkim co ma skrzydła. Jak mam mało czasu , po pracy to biorę modele z pianki , jak czas pozwala to spalinowe .

Każdy lubi co innego , ważne ,że latamy i kochamy modelarstwo i lotnictwo

Pozdrawiam : Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ares napisał:

He , He , Michał, a tak się deklarowałeś , że nie znosisz pianek? 

Bo nie znoszę. Ale esiaka  nie będę przecież budował z sosny i balsy. Zaś Moe dostałem w prezencie od kolegi, któremu się znudziła. Mnie zaś się jeszcze nie nudzi, więc latam. Sam natomiast buduję wyłącznie z drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, żartowałem tylko. Jak buduję modele od podstaw to też tylko z drewna , choć ostatnio marzy mi się nauczyć technologi vb , można robić fajne skrzydła do elektroszybowców ale....nie będę się rozpisywał nie na temat bo to wątek o Wicherku Mateusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.