Skocz do zawartości

Wylcza nam radyjka ?


kankrz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam się zgrywalem, bo pewnie jakiś ciekawski kupił sobie Quadcopter i teraz szanuje gdzie on nie poleci albo sam był ciekawy jak to wygląda z góry :-D

 

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem temat wcale nie jest taki głupi. Tu chodzi o bezpieczeństwo. Modelarstwo w pewnych dziedzinach już dawno przestało być zabawą stateczkami, czy samolocikami.... A nuż jakiemuś durniowi przyjdzie do głowy zrobić atak i kogoś zabić albo szkód narobić? Jak się tak zastanowić, to wcale to nie jest takie trudne. i nie ma się co dziwić, ze ludziom i urzędnikom także, wyobraźnia działa. A że zakazy mogą być? MOGĄ. Już są. Proszę bardzo: Nitrometan. Jeszcze w sklepach są jego ostanie resztki. I już prawdopodobnie czystego nie kupimy, bo jakiś urzędnik doszedł do wniosku, że z nitrometanu można bombę stworzyć. I zabronili. Można? Można... Więc ja bym nie był taki pewny, czy np mocy w radiach nam nie zmniejszą, żeby nam modele latały czy pływały w zasięgu 50 metrów. I wcale bym się nie zdziwił jakby to zrobili, bo już wiele idiotyzmów zrobili. Wyobraźnia urzędników pod tym względem nie zna granic. Oby nie, ale jak choć jeden zamach za pomocą modelu będzie, to wtedy zobaczymy...Każdy modelarz to ''normalny" terrorysta będzie I jak myślę całe modelarstwo w tyłek dostanie.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieliby wyłączyć sieci komórkowe i zabronić pracy krótkofalowcom .. Jako jeden z nich mam pozwolenia na moce odpowiednio 50 czy 100W zależnie od pasma. Obecnie występuję o pozwolenie na moc 500W. Nie jest żadnym problemem skonstruowanie sterowania na inne pasmo i drona mogę sterować nawet z księżyca .. Zakazać więc emisji fal radiowych ??! Dyskusja jest bez sensu i tyle. Zakazy też nic nie rozwiążą bo przecież ktoś, kto miałby odwinąć jakąś akcję i tak nie będzie zwracał na to uwagi .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Proszę bardzo: Nitrometan. Jeszcze w sklepach są jego ostanie resztki. I już prawdopodobnie czystego nie kupimy, bo jakiś urzędnik doszedł do wniosku, że z nitrometanu można bombę stworzyć. I zabronili. Można? Można...

 

 

Andrzej, z tym nitrometanem to prawda ? Mam w PL super silniki na nitro.

Ciekawe czy zdążę je odpalić ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu zakup np. eteru jest ograniczony. Nie można sprzedać cywilowi, a tylko firmie. Nie ma znaczenia jakiej profesji. Chodzi tylko o rejestrację. Z nitrometanem będzie tak samo.


Musieliby wyłączyć sieci komórkowe i zabronić pracy krótkofalowcom .(...)

Kilka lat robi różnicę. Niestety tak było. Myślę, że jak "władza" podjęła by takie działania, to 13 grudnia jest do powtórzenia. Co do krótkofalowców - to niestety w państwie policyjnym można to też dosyć łatwo wyłapać. Są państwa, które to ostatnio przetestowały - jeżeli chodzi o wyłączenie Internetu. Da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przecież u nas i nie tylko są przepisy, gdzie można a gdzie nie można latać. Tam tez był zakaz a to, ze ktoś go łamie raczej nie spowoduje całkowitego zakazu. Zgodnie z takim podejściem najlepiej zakazać posiadania i używania noży kuchennych bo ktoś użył to w innym, wiadomo jakim celu.

 Masz racje. Kazdy chlop to potencjalny gwalciciel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na szczęście nie ma elektrowni atomowych  :lol:

Może to szeroko zakrojona prorosysjka akcja przejęcia Europy  :ph34r:

W Świerku jest reaktor jądrowy i strefa zakazu lotów wokół chyba w promieniu 10km. Jak jakiś samolot za bardzo się zbliży od razu rozdzwaniają się telefony na Okęciu i Babicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.