Skocz do zawartości

Arcus newbie 500 RC i wiatr


d2f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu wczorajszym postanowiłem sprawdzić czy moja konwersja arcusa nebie (500mm) na RC (44g, bez osłony kabinki) będzie wogóle latała tak jak założyłem.

 

Wstępnie opis konstrukcji - 2 serwa 4,5g (kierunek i wysokość), odbiornik assan 4ch, pakiet 1s z kamerki brelok, regulator - prosta przetwornica stepup na 5V, skrzydła mocowane oryginalne wpust i magnesiki.

 

Ponieważ zależało mi na wietrze do oblotów, a zauważyłem, że wiało - idziemy latać.

Cała akcja rozegrała się już przy wyjściu z klatki z bloku. Po otwarciu drzwi wiatr wyrwał i zabrał skrzydła. Oblot się wobec tego nie udał. Teraz całość klei się (magnesiki trzeba wkleić na miejsca - zostały wyrwane z kawałkami styropianu).

 

A przez okno wiatr wydawał się przyjemniejszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

TeBe ja też żałuję, że nie nagrałem (swojej miny przede wszystkim). 

 

PK999 Lublin już niedaleko, to pewnie od Was tak wiało.

 

Na oblot chciałem wietrzny dzień, żeby utrzymać samolocik chwilę w miejscu pod wiatr i żeby zminimalizować prędkość łupnięcia w ziemię w razie czego. Do tej pory sprawdzało się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.