Skocz do zawartości

Upgreade na dysk SSD


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jak ściągnąć na dysk bez systemu, z którego nawet nie wystartuję kompa ? Skąd wziąć kod ? Jest gdzieś pod spodem laptopa napisany ?


EDIT:

 

Chyba, że mogę zgrać obraz na dysk podłączony przez USB i jakoś wrzucić  na nowy dysk bootując z USB ?

 

Pies drapał tą partycję recovery w sumie .. zawsze mogę przywrócić kompa do firmowego stanu wkładając stary dysk ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

 

Z tego co widzę ściagasz obraz na dysk, zgrywasz na USB ktore robi się bootowalne (jakiś pendrive) i instalujesz z niego na nowym dysku po wymianie go w komputerze.

 

Ja tak robilem jak mi czytnik DVD padl i musialem jakos instalować system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba o to chodzi :) Dzięki !! Tak jak wspominałem, nie ważne są dane bo ich jeszcze nie mam. Ważne by postawić system i uruchomić komputer z nowym "dyskiem" (bo to z dyskiem nie ma wiele wspólnego).


Bo na dysku starym ma kopie instalacji (tzw recovery) czyli jego originalny system pracujący z tym laptopem

 

otóż to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę propozycje już tu przytaczaną - program -Acronis tru image  

 

zapisuje i przywraca wedle woli od całego dysku ,partycji aż po zawartość pliku 

 

Wystarczy :

 

-zapisać na jakimś zewnętrznym dysku obraz dysku laptopa (zapamięta cały układ partycji, bootu itp)  lub "przelać " od razu na docelowy SSD po przez podłączenie go  przejściówką usb ( wielkość dysków jest bez znaczenia -byle mieściły się dane)

 

-Acronis tworzy też cd startowe -można bez systemu i bez Acronisa na dysku wykonywać  te same operacje

 

 

 

Polecam też ten program do kopii bieżących dysku systemowego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na SanDisc Ultra II 240 GB. Nie ma żadnego software'u do migracji systemu, ale zdążyłem się dowiedzieć, że większość tych dołączanych nie migruje partycji recovery. Poszedłem dosyć prostą drogą ... Najpierw za poradą Kuby ściągnąłem windows.iso z Microsoftu i wyeksportowałem klucz do bieżącej wersji systemu (już się skończyła era naklejek pod spodem laptopa). Zmieniłem jednak opcję, gdyż chciałem zachować obecną wersję systemu z dołączonym oprogramowaniem Toshiby oraz McAfee. Kończę więc robić recovery CDs (3 płyty DVD) i zaraz robię przekładkę dysku i instaluję od nowa system z recoverów. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło bez problemów i z niespodzianka :) komputer poprzez Toshiba Wizard najpierw odtworzył sobie partycje recovery na nowym dysku z płyt DVD. Następnie system zainstalował się z tej partycji co zajęło 11 minut (!!). Szok jak to teraz hula a start komputera trwa kilka sekund. Test w benchmarku: odczyt 519 MB/s (550 deklarowane) zapis 468.9 MB/s (500 deklarowane). Jeden z nielicznych zakupów jakich nie żałuje :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło bez problemów i z niespodzianka :) komputer poprzez Toshiba Wizard najpierw odtworzył sobie partycje recovery na nowym dysku z płyt DVD. Następnie system zainstalował się z tej partycji co zajęło 11 minut (!!). Szok jak to teraz hula a start komputera trwa kilka sekund. Test w benchmarku: odczyt 519 MB/s (550 deklarowane) zapis 468.9 MB/s (500 deklarowane). Jeden z nielicznych zakupów jakich nie żałuje :)

No i teraz dowiedzieliśmy się jakiego producenta był lapek ,fajnie że poszło wszystko bez problemów.

Każdy producent daje  programy potrzebne do robienia kopi sytemu wystarczy tylko je wykorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.