Skocz do zawartości

PZL ŁOŚ 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

a u mnie powoli :( ... A co u Was?

 

A u mnie chyba jeszcze wolniej... ale coś tam zawsze do przodu się posuwa :)

 

5dec3bfe280521edgen.jpg

 

bbe1ab6d859ec75agen.jpg

 

591f665ffde8e186gen.jpg

 

9a381064d7732565gen.jpg

 

eb22e7a2e93cf00dgen.jpg

 

 

Cały czas się zbieram do zakupów wyposażenia ale jakoś mi to nie idzie... planowałem całość zamówić w HK europejskim ale nie wszystko tam mają... na przykład nie mogę dobrać odpowiednich silników, regulatorów oraz trójłopatowego śmigła.

 

Jest u nas na forum sekcja/dział pod nazwą "Twój sklep - reklama za free" może osoby prowadzące sklepy, udzielające się na forum zechciałyby przedstawić swoją ofertę wyposażenia dla budujących Łosia ?

 

Coś na zasadzie stawienia się do przetargu na zamówienie publiczne :) Jeżeli któryś ze sklepów zaproponowałby atrakcyjne wyposażenie w atrakcyjnej cenie wtedy chętnie zrezygnuję z zakupów od chińczyków i dam zarobić "swoim". :)

 

Co Wy na ten pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może córki szybciej zrobią a nawet na pewno ale nie każdy ma całe dnie wolne:P:D


A u mnie chyba jeszcze wolniej... ale coś tam zawsze do przodu się posuwa :)

 

5dec3bfe280521edgen.jpg

 

bbe1ab6d859ec75agen.jpg

 

591f665ffde8e186gen.jpg

 

9a381064d7732565gen.jpg

 

eb22e7a2e93cf00dgen.jpg

 

 

Cały czas się zbieram do zakupów wyposażenia ale jakoś mi to nie idzie... planowałem całość zamówić w HK europejskim ale nie wszystko tam mają... na przykład nie mogę dobrać odpowiednich silników, regulatorów oraz trójłopatowego śmigła.

 

Jest u nas na forum sekcja/dział pod nazwą "Twój sklep - reklama za free" może osoby prowadzące sklepy, udzielające się na forum zechciałyby przedstawić swoją ofertę wyposażenia dla budujących Łosia ?

 

Coś na zasadzie stawienia się do przetargu na zamówienie publiczne :) Jeżeli któryś ze sklepów zaproponowałby atrakcyjne wyposażenie w atrakcyjnej cenie wtedy chętnie zrezygnuję z zakupów od chińczyków i dam zarobić "swoim". :)

 

Co Wy na ten pomysł?

:) jak Ty utrzymujesz taaaaaaaki porządek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jak Ty utrzymujesz taaaaaaaki porządek :)

 

Mam mało miejsca to i porządek muszę mieć :) podłoga, której nie widać na zdjęciach wygląda nieco gorzej... :)

 

Panowie co sadzicie o pomyśle z tym zwracaniem się do sklepów z prośbą o przygotowanie oferty wyposażenia do modelu?

oprócz mnie ktoś również byłby zainteresowany czymś takim? Czy już każdy z Was ma skompletowane wyposażenie??

 

Ciekawi mnie tez reakcja właścicieli sklepów na takie zapytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy może tu zaglądają do tego wątku lub też nie... dlatego myślałem o przygotowaniu zapytania i rozesłaniu po sklepach.

Trzeba by w zapytaniu określić mniej więcej co nas interesuje czyli:

 

1. Silnik na 4s około 1200-1400 g ciągu z możliwością montażu za i przed wręgą (x 2 szt.) 

2. Pasujący odpowiedni regulator obrotów (x 2 szt.)

4. Odpowiednie śmigło

3. Akumulator LiPol około 5000 mah 4s

4. Serwo na wysokość

5. Serwo na kierunek

6. Serwo lotki (x 2 szt.)

7. Serwo klapy (x 2 szt.)

8. Podwozie składane do modelu około 3 kg wraz z golenią

9. koła do podwozia około 65 mm średnicy (jak dobrze pamiętam)

 

jeżeli coś pominąłem lub źle napisałem poprawcie mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko do dostania w super cenach w HK. :)

3 tygodnie czekania .

Do 100 USD bez cła .

 

Akumulator 5000 to sporo za dużo.

Ja latałem na 5000 właśnie i po 16 minutach lotu ciągle było go prawie pół niewykorzystanego.

Nie pamiętam jak z wyważeniem , może dla tego go woziłem w swoim Łosiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem... skoro wiesz co trzeba kupić to piszesz zapytanie do sklepów, negocjujesz zniżki i kupujesz. Chyba, że nie wiesz, co kupić, ale to w sklepie tym bardziej nie będą wiedzieć, jakiej wielkości silnik Ci się zmieści, jaki ma być ciąg, jaki planujesz pakiet i ile czasu ma się to unosić w powietrzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy może tu zaglądają do tego wątku lub też nie... dlatego myślałem o przygotowaniu zapytania i rozesłaniu po sklepach.

Trzeba by w zapytaniu określić mniej więcej co nas interesuje czyli:

 

1. Silnik na 4s około 1200-1400 g ciągu z możliwością montażu za i przed wręgą (x 2 szt.) 

2. Pasujący odpowiedni regulator obrotów (x 2 szt.)

4. Odpowiednie śmigło

3. Akumulator LiPol około 5000 mah 4s

4. Serwo na wysokość

5. Serwo na kierunek

6. Serwo lotki (x 2 szt.)

7. Serwo klapy (x 2 szt.)

8. Podwozie składane do modelu około 3 kg wraz z golenią

9. koła do podwozia około 65 mm średnicy (jak dobrze pamiętam)

 

jeżeli coś pominąłem lub źle napisałem poprawcie mnie?

 

do tego dochodzi jeszcze sporo galanterii ... jak narazie ten temat rozpracowuje

jak narazie najbardziej nurtuje mnie temat podwozia, Panowie, jak ktos temat przerabiał to może się podzieli. Wiem, że troche na ten temat było ale wszędzie było "ALE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko do dostania w super cenach w HK. :)

3 tygodnie czekania .

Do 100 USD bez cła .

 

Akumulator 5000 to sporo za dużo.

Ja latałem na 5000 właśnie i po 16 minutach lotu ciągle było go prawie pół niewykorzystanego.

Nie pamiętam jak z wyważeniem , może dla tego go woziłem w swoim Łosiu.

 

na próbę wrzuciłem jakiś akumulator LiPol do koszyka w HK i możliwe tylko dwie opcje wysyłki do Polski za 33$ lub 40$... także cena kosmiczna ja za samą przesyłkę... stąd mój pomysł z wystosowaniem prośby do naszych rodzimych sklepów o złożenie oferty. Jeżeli cena w Polsce wyszła by podobna to zamówiłbym oczywiście w kraju co by kasa obracała się dalej w kraju :) Ewentualnie darować sobie akumulator w HK i kupić na miejscu wtedy być może byłoby to opłacalne.

 

 

nie bardzo rozumiem... skoro wiesz co trzeba kupić to piszesz zapytanie do sklepów, negocjujesz zniżki i kupujesz. Chyba, że nie wiesz, co kupić, ale to w sklepie tym bardziej nie będą wiedzieć, jakiej wielkości silnik Ci się zmieści, jaki ma być ciąg, jaki planujesz pakiet i ile czasu ma się to unosić w powietrzu...

 Już tłumaczę:

pogrubione parametry akurat podałem w spisie potrzebnych rzeczy... i faktycznie zapomniałem podać średnicę silnika jak dobrze pamiętam Tomek zalecał silnik o średnicy 35mm.

 

Przeglądałem nasze sklepy i na przykład znalazłem silnik, który by pasował ale niestety status "brak w magazynie". z kolei w innym sklepie silnik był ale nie było innych rzeczy i tak w kółko (najbardziej problematyczne było znalezienie podwozia chowanego w nie kosmicznej cenie).

 

W sklepie akurat mogą wiedzieć co mi jest potrzebne a to dlatego, że dostaną link do tego tematu gdzie widać model i dostaną oczywiście w treści zapytania podstawowe parametry modelu (rozpiętość, przewidywaną masę końcową itd.)  

 

Sklepów jest sporo i szukanie w każdym wszystkiego co trzeba jest strasznie czasochłonne i problemowe. Ale za to sprzedawca/właściciel wie czym handluje i wie co akurat ma na stanie i o jakich parametrach.

 

Panowie dobrze mówię?? jak nie to nakierujcie :)

 

do tego dochodzi jeszcze sporo galanterii ... jak narazie ten temat rozpracowuje

jak narazie najbardziej nurtuje mnie temat podwozia, Panowie, jak ktos temat przerabiał to może się podzieli. Wiem, że troche na ten temat było ale wszędzie było "ALE"

 

racja galanterii nie podałem bo to by wprowadziło duże zamieszanie moim zdaniem do tego zamówienia. Tego typu pierdółki zawsze kupuje u siebie w Lublinie w sklepie stacjonarnym :)

 

Właśnie mnie też te podwozie męczy strasznie... może ktoś już jakieś ma i się pochwali?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.