Skocz do zawartości

Kilka a może i wiele pytań na temat sterowania i tego wszystkiego.


gregorian

Rekomendowane odpowiedzi

No witam ponownie. I witam kolegę z Coventry, :-)

 

Qurcze nie spodziewałem się , że spotkam tu na forum kogoś z Coventry kto lubi te zabawki, bardzo miło, naprawdę. Myślę , że na pewno się zobaczymy

żeby poznać się i zobaczyć co Ty tam masz bo lubię mieć podanę na tacy hihih ;-) ;-). Żart.

 

Żeby tak troszkę naprostować sprawę to nie mogę wysłać żadnych zdjęć bo nie posiadam nic. W marcu zamierzam dopiero kupić jakiś zestaw i myślę że skieruję się w kierunku Turnigy 9x, dlaczego?? Myślę ,ze chodzi o budzet.

 

Jak na ten moment samolotu nie będę budował lecz poduszkowca. Chce zbudować pomniejszona wersje tego co budowałem w Polsce. będzie to konstrukcja drewniano-piankowa. Jako Pianki użyję 6mm styropiany typu Xps plus laminat i wykończenie a nie wielka konstrukcje wykonam z cienkich listew. 

 

Bart07, mi nie chodzi o to żeby to co się tu dowiedzieć pasowało do tego heli ja tylko wspomniałem że na profesjonalce się nie znam a posiadam tylko zabawkę którą wskrzeszam.  

 

Na początku miałem w planie użyć elementy z tego śmigłowca do sterowania poduszkowcem o ile bym nie dal rady wskrzesić go do lotu.

 

NIe pasuje mi jednak sterowanie gdyż jak wspomniałem gdzieś tam wyżej chciałbym mieć oddzielnie sterowany silnik od poduchy i oddzielnie od napędu.

 

Dlatego tez zrezygnowałem z wykorzystaniem elementów z tej zabawki i wybieram profesjonalkę, plus jest taki , ze będzie to porządny sprzęt a i można go użyć do innych pojazdów.

 

Wracjąc do tematu szukania i męczenia innych użytkowników to przepraszam ale ja podchodzę do tego troszkę inaczej. Należałem do rożnych for jak np Daewoo Tico. Interesuje się również mechanika i każdy samochód naprawiam sam Daewoo Tico zjadłem prawie całego od kół aż bo bardzo skomplikowany gaźnik.  Jeśli pojawi się ktoś nowy z ponownym zapytaniem o jakąś część auta to staraliśmy się mu pomoc na początku wysyłając go do linku gdzie o tym jest mowa albo , jeśli jednak nie znalazł tego co chciał albo nie zrozumiał to  tłumaczyłem co i jak na przykładach. Prawda jest tak ze czasem nie idzie znaleźć konkretnego tego co nas interesuje i żeby przeszukać 100, 200 , i więcej postów to zajmuje kupę czasu w znalezieniu tego konkretnego co nas interesuje. To jest moje zdanie na ten temat.   

 

Donaro kolego, dziękuję za link na pewno obejrzę ale tylko obejrzę gdyż ze zrozumieniem angielskiego mam problem, Tak to prawda żyje w anglii ale od nie całego roku jednak jak wspomniałem nie znam doskonale języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale konstrukcyjne tylko Michasie i obecnie budowany Jitterbug. Reszta to "budowanie" czyli wyciągnięcie KITu z pudełka, sprawdzenie kątów i klejenie + montaż wyposażenia. Większość modeli wysłane do PL, tutaj mi został MX2, Yak 54 i Jitterbug wciąż na biurku - w trakcie budowy.

 

Jitterbuga możesz zobaczyć "od środka" bo jeszcze go nie okleiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest tak ze czasem nie idzie znaleźć konkretnego tego co nas interesuje i żeby przeszukać 100, 200 , i więcej postów to zajmuje kupę czasu w znalezieniu tego konkretnego co nas interesuje. To jest moje zdanie na ten temat.   

To prawda, ale warto szukać i czytać. Nawet jak nie załapiesz o co chodzi od razu to po pewnym czasie układanka sam się ułoży w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tu nie chodzi o to, że nie warto szukać i czytać - bo warto. Tu chodzi o pewien drażniący styl wypowiedzi modelarzy, którym wydaje się, że pozjadali wszystkie rozumy. Zapomnieli, że na początku powinno się zachęcać a nie zniechęcać. Konstruktywna krytyka nie jest zła jeśli kierowana jest do kogoś, kto już coś wie w temacie. Nie koniecznie dobra dla tych co dopiero zaczynają przygodę z modelarstwem i nie wiedzą w zasadzie nic.

Grzesiek, trzymam kciuki i w razie potrzeby pisz na priv, jeśli bedę potrafił to pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również z chęcią pomogę bez tych zabaw w chowanego .. ;) Prawdą jest jednak, że ludzie często zadają pytanie w googlach i nagle się wyświetla link do forum. Pełni szczęścia wchodzą, żeby zapytać i d.... trzeba się zarejestrować. No to ciach .. i zadajemy pytanie. Potem zaczynamy czytać :) Inna rzecz .. bałagan w tematach i na temat, w którym jest ze 120 wypowiedzi może 20% jest z nim związane. Reszta to OT, kłótnie i udowadnianie kto ma rację i takie coś się odechciewa czytać już przed połową.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z Portsmouth. Chłopaki macie blisko, ja tu na tej wsi to na "zadu...u" mieszkam :-)

a co ja mam powiedziec moze i mam blizej niz ty ale utrudnienia co niemiara :)

i w dodatku zadnego "porzadnego" sklemu modelarskiego

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Przede wszystkim dziękuję za chęć pomocy. To się ceni i tak ma być.

 

Wiesiu trochę jest do ciebie nie??? Jesteś na południu.

 

Koledy tak jak mówiłem ma to być wersja pomniejszona tego co zamierzałem zrobić w polsce. Jest poduszkowiec typu sevtec w różnych wydaniach, w zależności o tego co się chce mieć i jaki duży.

 

Mój miał mieć miejsce na ok 3 osoby nie ściśnięte, napędzany silnikiem od znanego suzuki swift z 90 lat. Jest to silnik lekki używany również w motolotniach. W całości aluminium i posiada ok 55 kucy. Silniczek mały i symetryczny. Miał napędzać wirnik od poduszki jak i śmigło drewniane dwu płatowe o długości 160cm. Napędzane smigła miały być przez prosta przekładnie pasową.

 

Wygląda to tak jak na tym linku z tym że mój miał być ciut mniejszy.

 

http://www.hovercruiser.org.uk/sev/sevtec-models/geoduck

 

Tu w anglii chciałbym pomniejszyć do ok 1 metra może ciut więcej. Jednak w modelu chciałbym zastosować dwa silniki sterowane oddzielnie tzn jedne do poduszki drugi do napędu śmigła.

 

POduszkowiec jest sterowany za pomocą umieszczonych 3 dużych lotek za śmigłem pchającym. 

W modelu chciałbym poruszać nimi servem poprzez jakieś specjalne linki bądź żyłki.

 

Co jeszcze mogę powiedzieć hmmm, śmigło drewniane, co do wielkości to będę dobierał po zbudowaniu kadłuba.

 

Co do śmigła poduchy to jeszcze nie wiem. w oryginale stosowane są wirniki 5 płatowe firmy multiwing. W modelu jeszcze nie wiem Może będzie to metoda prób.

 

Jako materiał na kadłub to jak już wcześniej wspomniałem będzie to styropian Xps 6mm. Zakupiony w Markecie budowlanym jako pianka pod panele, tyle , że będę musiał odkleić folie termoizolacyjną. Płyty te zalaminuję za pomocą maty szklanej o najniższej gramaturze i żywicą epoxydową. Następnie cięcie elementów i budowa.

Postaram się robić fotki i wstawiać na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik poduchy będzie kręcił się ze stałą prędkością a silnik napędzający rozumiem, że z różną?

To ja widzę dwa silnik dwa regulatory jedno lub dwa serwa na sterowanie kierunkiem. Jak poduszkowiec ma jeździć do tyłu to jeden z regulatorów typu samochodowego - dwukierunkowy. Aparatura typu samochodowego, gaz, kierunek, plus kanał załączający silnik poduszki.


Tu znajdziesz ciekawe opisy: http://pfmrc.eu/index.php?/forum/88-poduszkowce-i-inne-pojazdy-o-dziwnym/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo Robert.

 

No właśnie co do silnika poduchy to wolałbym mieć chyba silnik regulowany a to  z tego powodu, że muszę mieć jakiś hamulec. Co do aparatury to raczej lotniczą z tego względu, żeby użyć ją do innych celów, nie tylko do jednego. Tą sprawę jeszcze rozpatrzę. Chyba ,że potem będzie można dokupić radio samochodowe do tego zestawu. Tego jeszcze nie wiem ale się dowiem.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poduchy -wystarczy kanał ON-OFF -regulacją jej "gazu"   i tak nie uzyskasz płynnego hamowania  a zniszczysz sobie tylko fartuch lub spód modelu

Dasz dwukierunkowy regulator lub przestawialne śmigło  to będziesz miał hamulec i wsteczny (na napędzie postępowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.