Skocz do zawartości

Ładowanie Li-Fe przez balanser


M.Ch.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Nabyłem sobie pakiet Li-Fe 2000 mAh 6,6 V do zasilania serw i odbiornika, planuje w modelu żarowym wlacznik z gniazdem ładowania.
Pytanie czy poprawne jest ładowanie pakietu przez gniazdo balansera? Instrukcja to odradza. A jeśli TAK to jakim prądem?

Pozdrawiam

 

P.S. nie bardzo rozumiem ideę takich (jak na dołączonych zdjęciach) włączników z gniazdem ładowania...?

W sumie dlatego kupiłem Li-Fe żeby ładować i balansować je w modelu (bez ryzyka) ale chyba ładnym włącznikiem nie załatwię sprawy....

post-7590-0-31593300-1425413167.jpg

post-7590-0-36237000-1425413176.jpg

Edytowane przez M.Ch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea tych przelacznikow jest taka - masz na stale podlaczony pakiet do odbiornika przez wylacznik. Zeby normalnie go naladowac - musialbys za kazdym razem rozpinac instalacje zeby miec dostep do wtyczki pakietu. Taki wylacznik to nic innego jak kabel Y z tym ze przy "wylaczonym" obwodzie - napiecie wyprowadzone jest na ta zewnetrzna wtyczke - zebys mogl naladowac pakiet. A przy "zalaczonym" obwodzie - napiecie z pakietu trafia do odbiornika. Odnosnie pradu ladowania - jezeli normalnie pakiet przeznaczony jest do zasilania instalacji z ktorej bierzesz np 3A w szczycie - to i 3A mozesz ladowac pakiet. To nie sa przewody pradowe ktorymi pobierasz 30A.  Tu jest fajny przewodnik odnosnie obciazalnosci wtykow: http://www.icare-rc.com/connectors.htm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ładowarki ładujące tylko przez balancer. Mają wydajność około 800mA Do Twojego zastosowania jak znalazł.

 

 

Przemek , z tymi kablami to nie do końca tak, że masz Y

 

Z ładowaniem w modelu jest jeden problem. Wskazane jest zrobienie wyłącznika przełączającego baterię TYLKO ładowanie lub TYLKO zasilanie. Inaczej możesz przez nieuwagę zasilić elektronikę napięciem ładowania, co szczególnie przy NiMH mogło być zgubne. 

 

Dla pakietów 2S nie powinno być z tym problemu. Większość przełączników ma 2 bieguny pracujące, czyli możesz zostawić minus na stałe, a rozłączać żyłę środkową i przełączać plus. Skrajne przewody zasilania i balancera są elektrycznie połączone, więc nie ma znaczenia co podłączasz. 

 

I jeszcze jedno. Sprawdź wytrzymałość prądową przełącznika i Twoje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

dzięki za Wasze uwagi. Zdecydowałem się na:

http://aerobeez.com/MIRACLE-RC-RECTANGLE-HEAVY-DUTY-SWITCH-BLACK.html

 

Sądzę, że w pozycji OFF mozna bezpiecznie ładować (bo elektronika jest odcięta a bateria nie). Pod tym włącznikiem wyprowadze sobie gniazdo balansera i moja mała bateryjka Li-Fe będzie wieść sobie bezpieczne, szczęśliwe życie w modelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle. To nie ma 3ciej żyły. Balancer wogóle nie jest podłączony. Tym owszem naładujesz, ale nie będzie balansowania.

 

Na zdj 2 widać ilość i  połączenie przewodów. 

 

Jak taki, to lepiej coś na "normalniejszą" wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle. To nie ma 3ciej żyły. Balancer wogóle nie jest podłączony. Tym owszem naładujesz, ale nie będzie balansowania.

 

Na zdj 2 widać ilość i  połączenie przewodów. 

 

Jak taki, to lepiej coś na "normalniejszą" wtyczkę.

Witaj,

 

nie doczytałeś tego co napisałem wyżej.

Pod tym włącznikiem Miracle zamontuję gniazdo balansera.

 

Czyli ładuję przez oryginalne gniada Miracle (bo do nich jest podłączona bateria) a balansuje przez balanser.

 

Więc temat mojego posta się zdezaktualizował......

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że w pozycji OFF mozna bezpiecznie ładować (bo elektronika jest odcięta a bateria nie). Pod tym włącznikiem wyprowadze sobie gniazdo balansera i moja mała bateryjka Li-Fe będzie wieść sobie bezpieczne, szczęśliwe życie w modelu ;)

Jak będziesz miał "ON" - przez zapomnienie czy nieuwagę, to masz połączone zarówno ładowanie, jak i zasilanie.

 

Łatwo przerobić ten zastaw, aby działał. Wystarczy poprowadzić środkowy przewód z baterii do gniazda, poza wyłącznikiem i będziesz miał 100% OK. Ładowanie nie działa przy ON, a przy OFF masz pełne balansowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

może się komuś przyda.

Kupiłem ostatnio włącznik firmy Miracle - jestem bardzo zadowolony z jakosci wykonania.

 

W kwestii ładowania: jak jest ON to prąd z baterii płynie na wyjście do odbiornika, ale nie naładuje się baterii - czyli nie podamy niechcący prądu ładowania na odbiornik i serwa a jak jest OFF to odcina odbiornik, ale można ładować pakiet.

Wyprowadzę sobie pod nim złącze balansera i będzie miodzio. A przy okazji - włącznik waży 19g.

 

post-7590-0-00626300-1426066337_thumb.jpg

post-7590-0-20936200-1426066351_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.