Skocz do zawartości

Wirtualne modelarstwo - chwila przerwy w klejeniu balsy :)


stanek3d
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Hobbystycznie oprócz modelarstwa zajmuję się grafiką 3d i ostatnio wpadł mi do rąk artykuł o podstawach modelowania samolotu w programie Blender. Jakby kogoś to zainteresowało poniżej zamieszczam link. Ciekawa publikacja ponieważ skierowana jest dla osób które nigdy nie zajmowały się tematem modelowania 3d. Może zainteresuje kogoś zobaczyć swój model przed zbudowaniem :D ( już nie mówię o doborze malowania ).

 

Pozdrawiam.

 

http://samoloty3d.pl/wm-000_p.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu - chciałbym poprojektować trochę, głównie chodzi mi o ramy do quadów. Kiedyś bardzo długo siedziałem w blenderze i chwilę w 3dsmaxie, potem powychodziły nowy wersje blendera ze zmienionym interfejsem i jakoś tak odechciało mi się na nowo uczyć obsługi bo nie łapałem się totalnie, poprzednie były proste ... teraz dawno się w to nie bawiłem, jaki program polecacie do takiej zabawy? Blender i bratnie to raczej potężne narzędzia w których można zdziałać cuda przez co często trudne w obsłudze zależnie od tego co pragnie się zrobić. Szukam raczej prostego narzędzia a nie kombajnu jednak tyle jest tych programów, że nie wiem którym się zainteresować. A chcę po prostu w szybki i prosty sposób przerzucić wyobraźnię do programu, raczej proste figury i formy, nawet nie wiem czy to renderować będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.