Skocz do zawartości

Dęblin - wieża kont. lotów.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No widze, ze przestrzeni powietrznej puszczy Kozienickiej broni nie jeden model :D Panowie trzeba zalozyc jednostke wsparcia powietrznego (jestem 30km od Deblina :D )

 

Idfx jak sprawdzić czy jestem w przestrzeni powietrznej jakiegos lotniska wojskowego?

(Wydaje mi sie ze w moim przypadku jest to Sadków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper daj spokój. Sytuacja jest taka że: teraz sobie latasz i nikomu to nie przeszkadza, a jak zapytasz czy możesz latać, to wtedy zaczną się problemy. A finalnie to może być też tak że i nam narobisz kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej rozumiem co mi próbujesz przekazać ... Czyli mam łamać prawo by ktoś nie miał kłód pod nogi ? Jak dla mnie taka opcja jest średnio fajna, mimo że jesteśmy zrzeszeni we wspólnym gronie .. Wybacz Rafale, ale akurat od Ciebie nie spodziewałem się wiadomości podobnej treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, zobaczymy co z tego wyniknie.

 

PS. oo ładna pogoda, jade polatać, fax na wieżę, pakowanie modeli, kontrola pakietów i radia, małe co nieco na grila, jakiś napój,

przychodzi fax z wieży.

ODMAWIAMY, Dzisiaj są ćwiczenia biało czerwonych iskier w sektorze TRA36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale .. kogo jak kogo, ale Ciebie akurat darzyłem (i darzę) wyjątkowym uznaniem a Twoja reakcja mnie zniesmaczyła i tyle .. NIc złego nie robię i jak mi odmówią za 10tym razem to będę latał w innym miejscu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Obywatel ma prawo używać swoich praw. Chowanie głowy w piasek i jeżdżenie rowerem po przejściu dla pieszych "bo wszyscy tak robią, choć nie wolno bo przepis głupi" nie jest postawą obywatelską. Według mnie. 

 

Jeśli ktoś ma czas, to polecam stronę mojego kolegi Piotra Waglowskiego, który taka postawę obywatelską reprezentuje i próbuje coś zrobić. Ostrzegam - długie, ale ciekawe.

 

http://prawo.vagla.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko ... latam i będę tam gdzie mogę. W UK jest to kontrolowane i jestem bardzo wdzięczny urzędom, że są w stanie mnie pokierować. Podpowiedzi typu

 

" teraz sobie latasz i nikomu to nie przeszkadza, a jak zapytasz czy możesz latać, to wtedy zaczną się problemy. A finalnie to może być też tak że i nam narobisz kłopotów.|

 

dały mi obraz polskiego mODELARSTWA !

 

Nie wiem co o tym myśleć ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę za bardzo panikujecie. 

Ta mapa którą kiedyś TeBe pokazał tyczy się raczej GA a nie biednych modelarzy.

 

Może w przypadku chęci bicia jakiegoś rekordu wysokości i odległości albo masz koło 3 metrowy szybowiec i musisz latać wysoko, to trzeba poinformować zapytać itp.

Ale z tego co czytam to chcesz po porostu polatać sobie w tzw. "koło nogi". Czyli nie masz jak wlecieć w przestrzeń.

 

Podobnie do latania w parku nawet w CTR. Jak ktoś lata parkflayerem albo innym małym modelem w dużym mieście na boisku np. szkolnym to szczerze wątpię w to, że sprawia zagrożenie dla ruchu lotniczego (nie mówię o ew. szkody w ludziach)

 

Dzwonić na wieżę możesz nie zaszkodzi ale na bank nikt Ci nie zabroni polatać modelem no chyba, że planujesz operację starto-lądowania z pasa startowego.

 

Także przede wszystkim zdrowy rozsądek i nie popadajmy w paranoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku chyba zbyt miękko respektujesz pewne sprawy ..Ja chcę na 101% latać zgodnie z przepisami a nie po "polskiemu" je obchodzić.


Kacper daj spokój. Sytuacja jest taka że: teraz sobie latasz i nikomu to nie przeszkadza, a jak zapytasz czy możesz latać, to wtedy zaczną się problemy. A finalnie to może być też tak że i nam narobisz kłopotów.

 

ja już nie ogarniam i sam się pogubiłem. Jeżeli Was to nie urazi to chciałbym się dowiedzieć kto to WY ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.