Skocz do zawartości

mini FOX z Multiplexa - przebudowa na RC


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

Fox'ik oblatany ;D , wylatałem pakiet i dwa śmigła, na silniczku 1811 najlepiej lata na 5030, po zużyciu latałem na 4530, ale było już troszkę słabiej. Na 5030 w figurach pionowych się rozpędza, wylatany pakiet 350 mah. Bardzo ładnie reaguje na lotki, słabiej na wysokość i bardzo lubi prędkość (lądowania przypominają upadek pocisku z haubicy :twisted: , przynajmniej niektóre). Ubawiłem się niesamowicie :rotfl: , full power - do pionu - klika beczek - pół gazu - wywrót przez ogon - kilka beczek - pętla - niski bzyczący przelot - gaz full i znowu do góry. Zaskoczyło mnie strasznie maleństwo, strasznie fajnie lata ;D . Kupa zabawy za w sumie niewielkie pieniądze, "szacun" dla Multiplexa (w moim wypadku dla Pelikana :D ).

 

edit.

 

Strasznie czuły na położenie cg, u mnie w zakresie 31-33 mm od natarcia, inne nie pozwalają na latanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Od przyszłego tygodnia zaczynam budowę z foxikiem :) Tylko cholerka nurtuje mnie jedno czy ten zestaw do tego będzie cacy :D?

 

http://www.emodel.pl/esklep/1811-2000kv-p-378.html

http://www.emodel.pl/esklep/tower-regulator-p-27.html

 

2x Serva 5g.

 

 

A i jeszcze jedno nie mogę znalesc Lipo 2s 350 (oczywiście za rozsądną kase)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przyszłego tygodnia zaczynam budowę z foxikiem :) Tylko cholerka nurtuje mnie jedno czy ten zestaw do tego będzie cacy :D?

 

http://www.emodel.pl/esklep/1811-2000kv-p-378.html

http://www.emodel.pl/esklep/tower-regulator-p-27.html

 

2x Serva 5g.

 

 

A i jeszcze jedno za cholere nie mogę znalesc Lipo 2s 350 (oczywiście za rozsądną kase)

 

Silnik - tak, do tego śmigło gws 5030.

Regler jak najlżejszy, ten jest trochę ciężki, ale rozumiem że kasa :( .

 

2 x serwo 3,7 g, np takie

 

Odbiornik typu Corona 4kan, lub 5kan Hitec. Jeżeli dasz radę zmieścić się w 120 g to będzie ok. mój z lotkami się zmieścił, a i tak podejście do lądowania jest typu "spadek swobodny" ;D . Natomiast frajda z latania bombowa.

 

Niestety jedyna rozsądna wagowo 350 to FlightPower 350 mah Evo Lite, ktoś na forum kiedyś sprzedawał, ew. zakum cel 300 - 350 i spakietowanie (hobbycity).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co do regler'a nie ma sprawy , mogę zakupic inny lżejszy aczkolwiek wolłbym w jednym sklepie pokupowac :P , co do serv. mam 15 sztuk 5 g (no name) wiec trochę glupio mi kupowac next :) , z tym odbiornikiem hmm dx6i nie bedzie pracowala pod ten odbiornik , wiec chyba odpada nie? :) Drogi blackriver, ile mniej wiecej lot by trwał na tej 350'tce , bo jest możliwosc zakupu mniejszego pakietu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do regler'a nie ma sprawy , mogę zakupic inny lżejszy aczkolwiek wolłbym w jednym sklepie pokupowac :P , co do serv. mam 15 sztuk 5 g (no name) wiec trochę glupio mi kupowac next :) , z tym odbiornikiem hmm dx6i nie bedzie pracowala pod ten odbiornik , wiec chyba odpada nie? :) Drogi blackriver, ile mniej wiecej lot by trwał na tej 350'tce , bo jest możliwosc zakupu mniejszego pakietu :)

 

Zostaw serwa i tak będziesz miał dwa :), Co do odbiornika prosiłbym czytać ze zrozumieniem - chodzi o możliwie lekki odbiornik 4 - 5 kanałowy, chociaż możesz włożyć standardową ósemkę (powstanie coś a'la małe Cargo :twisted: ), mój na 350 mah evolite lata w granicach 12 - 13 minut z tym samym motorkiem na śmigle 5 x 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

 

Zostaw serwa i tak będziesz miał dwa :), Co do odbiornika prosiłbym czytać ze zrozumieniem - chodzi o możliwie lekki odbiornik 4 - 5 kanałowy, chociaż możesz włożyć standardową ósemkę (powstanie coś a'la małe Cargo :twisted: ), mój na 350 mah evolite lata w granicach 12 - 13 minut z tym samym motorkiem na śmigle 5 x 3.

 

 

:) dzięki za rzetelną pomoc :) Prawdopodobnie jutro robie zamowienie :) W tym Tygodniu porobię przy foxiku :) :twisted: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

hej,

 

no to ja tez sie dorzuce do tego watku z moja przerobka foxa. zdecydowalem sie na wersje klasyczna czyli ster kierunku i wysokosci, ale powiekszylem nieco skrzydla dodajac depronowe wstawki (wyszlo 70 cm rozpietosci)

Wyposazenie:

- silnik: hexTronik 2300kv link

- regulator: TURNIGY Plush 6A link

- serwa: HXT500 5g

- smiglo: GWS EP Propeller (DD-5043 125x110mm): link link

- pakiet: ZIPPY Flightmax 500mAh 2S1P 20C link

 

waga gotowego do lotu modelu to ok 140g - jescze nie oblatany, a wyglada to tak (wiecej zdjec mozna znalesc tu) :

P1000224.JPG

P1000228.JPG

P1000225.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie FOXiarze :P Również pragnę dołączyć do grona użytkowników Moto-FOX'ów... Zamówiłem sobie jedną sztukę, niestety dostałem kopię Pelikana zamiast Multiplex'a :x :evil: Ale cóż, myślę że nie warto reklamować tylko z tego powodu, chociaż osobiście wolałbym logo Multiplex'a na skrzydle :? No ale nie ważne... Poniższe zdjęcia przedstawiają go w fazie przed 'ulotnieniem' :]

 

c22fa465339c821emed.jpg 6b81e5e984368214med.jpg

 

38c2999355711116med.jpg

 

Zamierzam wykorzystać wyposażenie z wylicytowanego na Allegro modelu MiniYak-54..ponieważ jest z barrdzo wiotkiego EPP i dość niewygodnie się nim lata...deklarowana jego masa w gotowości do lotu wynosi ok. 60g, a zainstalowane bebechy pozwalają mu na pionowe wznoszenie na 75% gazu, wnioskuję więc że do Fox'a nadadzą się w sam raz :) A są to:

 

- 2 serwa HobbyKing 3,7g

- regulator [prawdopodobnie któryś z TowerPro 6A]

- silnik bezszczotkowy [nie mam pojęcia jaki :P ] z prop-saver'em

- śmigło GWS 5x3

- pakiet Li-Pol Lightmax 2S 7,4V 180mAh

 

Dodam jeszcze tylko, że robię wersję ze sterem kierunku...Narazie to tyle, reszta jak skończę ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc oto i on w całej okazałości, gotowy do lotu (waga 85-90g, niestety moja ma dokładność do 5g...) :wink: Zawiasy wykonałem ze zwykłej taśmy klejącej połączonej z UHU-Por'em, popychacze to pręty stalowe 0,8mm, zaś mocowanie kabinki klasycznie na gumki :) O dziwo udało mi się trafić prawie w sam środek ciężkości, model na poniższych zdjęciach ma dobre wyważenie (mierzyłem na 1/3 długości skrzydła od krawędzi natarcia), jutro wszystko się okaże w locie 8) Zastosowałem starszą aparaturę 4ch 40MHz bo szkoda mi upychać AR-500 w ciasnocie FOX'a :mrgreen:

 

76a03bfbf0db8397med.jpg af22a55ca0d98bdcmed.jpg

 

07e385e01de66229med.jpg 658f631b624ed2b5med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.