Skocz do zawartości

mini FOX z Multiplexa - przebudowa na RC


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

takie pytanko z mojej strony, czy można go przerobić na rc tylko nie robiąc lotek, tylko wysokość i kierunek

 

"Uważam że dla kogoś kto zacząłby przygodę z modelarstwem na tym modelu należy zrezygnować z lotek na rzecz steru kierunku. Model będzie wtedy bardzo podobny do ES (no może poza prędkością lądowania)

Aby to sprawdzić postaram sie przerobić mojego FOXa na sterowany sterem kierunku.

Myślę że dorabianie lotek w skrzydłach z taką konstrukcją to jest małe nieporozumienie. Wyraźnie widać że model nie chcę się przechylać i lubi latać poziomo.

Sterowanie sterem kierunku wyjdzie na dobre temu modelikowi."

 

Te słowa napisałem w tym wątku już dwa razy kilka postów wcześniej. Dlaczego nie czytasz, tylko pytasz? :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja mam drobne pytanie...Kupuje Foxowi ten silnik: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6585

Wazy on 7.9g(moge wziasc tez tkai 5 gramowy http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6312 )I sie zastanwiam czy wziasc baterie 360mAh czy lepiej 500mAh?/Z ta 500 bede mial problemy zeby zmiescic a tez waga wzrosnie...Za to z ta 500bede dluzej latal niz z 360...Niewiem co brac...Aha planuje sie zmiescic w 90gramach(gotowy do lotu)co jest bardzo realne...Jeszcze pytanko co myslicie o tym regulatorze: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6455&Product_Name=SuperSimple_10A_ESC

 

Ps;

Oto bateria 500mAh http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5479&Product_Name=Zippy-K_500_2S1P_15C_Lipo_pack

A tutaj 360 mAh http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2134&Product_Name=hexTronik_360mAh_2S1P_15C

 

Ps2 porsze o szybka rade poniewaz planuje wieczorem zamowic slink baterie i pare innych drobiazgow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

 

Witam

 

Dotarla paczka z UH z micro wyposazeniem do Fox-a wiec odrazu zabralem sie do roboty...Oto wyniki 1 godzinki pracy :)

 

c1b4fedb7ebdc909.jpg

 

4b71fd0957f18f28.jpg

 

A oto wyposazenie:

 

Silniki: http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6585

Regiel: http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6455

Bateria: http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2134

Serwa: No name 5g odchudzone :) (waza 4.1g)

Smiglo: GWS EP Propeller (DD-3030 82x76mm)

Odbiornik:

 

Waga do lotu: 94g :!: :!: :!: Mniej niz przewidywalem.Aha i mam pytanie:

Jakie smigielko bedzie najodpowiedniejsze do tego zestawu??Bo te co mam to jakos slabo ciagnie ;/

 

Modelem odbylem okolo 35-40 lotow bylo pare kraks i napraw ale model lata :) mam nawet filmik xD

Niestety na filmie model ma juz rozladowana bateria i nie dalo sie ostrzej polatac :) Jutro sie postaram o ciekawsze filmiki bo latam moto-szybowcem jak akrobatka :)

 

 

EDIT: Jeszcze filmik

 

I jeszcze jeden :

:devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło "słabo" ciągnie bo jest mało skuteczne przy tych prędkościach i po prostu "mieli w miejscu".

Za duży skok.

Zmień na mniejszy skok (i nawet daj większą srednicę śmigła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Do poprzednika:

Jestem pod wrazeniem pieknego wydlubania przestrzeni kabinowej, czym to zrobiles?

 

Do wszystkich:

1. Autor ze 3 razy napisal ze fajnie byloby machac sterem kierunku a nie lotkami ale w sumie tego nie zrobil. Czy komus udalo sie latac na sterze kierunku i jakie sa tu efekty? Nie chodzi mi o teorie tylko czy to w ogole raczy rozsadnie skrecac. Tak pytam, bo zakladam ze zrobienie steru kierunku jest lzejsze niz lotek. Zastanawiam sie tez czy chcemy dac ster kierunku waski przy osi kadluba czy waski na szczycie, wydaje mi sie ze tym razem chcemy pochylac model za pomoca kierunku i ster kierunku powinien byc szeroki na szczycie, ale tu pytanie czy wznios ucha bedzie wystarczajaco sie przeciwstawial nadmiernemu pochyleniu.

2. Kombinuje czy zamiast steru wysokosci nie dac silnika z katem zero, duzy nadmiar mocy (efekt AXI2203, 6x3?) i sterowac silnikiem tak by zadzieral gdy trzeba sie wznosic.

 

Powod: chce oszczedzic masy, bede potrzebowal 70g 'masy platnej' do sekretnego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wlasnie zrobilem oblot foxa sterowanego tylko ciagiem silnika i sterem kierunku.

Da sie. AXI2203/46, GWS 6x3.5 lub 7x3.5, Futaba 146iP, TowerPro MAG8, serwo Multiplex micro (5g). lipo2S 750Mah, czas lotu >>20min (na 1/3 gazu, zmarzlem i mi sie odechcialo). Wywazenie 50%. Predkosc ladowania zaledwie ok 35km/h. Do startu trzeba bardzo mocno rzucic a gazu bardzo malo bo zadrze do gory i ze swiecy bez elewatora sie nie wyprowadzi. Latanie na obrotach przypomina lot jumbojetem: regulujesz predkosc wznoszenia/opadania w zakresie +/- 1 m/s. Na moim setupie powyzej 30% gazu daje swiece i przeciagniecie, nie ma co szalec z obrotami bo wtedy podrywa, a jesli leciutko dodawac to elegancko wchodzi na wysokosc. bardzo czuly na ster kierunku, powierzchnia 10x30mm by wystarczyla (mam 10x50mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Raczej fox to nie jest ani motoszybowiec ani szybowiec więc nie wiem czemu temat został stworzony w tym dziale.

a co nie jest to szybowiec? a co nie dajemy do niego silnika? czyzby nie potrzafil szybowac po dodaniu silnika? wiec w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W konfiguracji gaz+kierunek czulosc na kierunek byla tym bardziej uciazliwo powniewaz latalem blisko przeciagniecia i faktycznie kilka razy na 50m zwalilem go w skrzydlo (bardzo prosto: pochylasz go 30 stopni, zaczyna tracic wysokosc wiec szybkim mikroruchem dajesz na gaz. niestety, pierwszy efekt to minimalne zwiekszenie kata natarcia, wzrost predkosci przychodzi nieco pozniej. wynik: przeciagniecie murowane, pika 45 stopni do ziemi, ale skrzydla prostuje sam tylko puscic kierunek, terzymac gaz tak jak byl i NIE KOMBINOWAC).

Fimu nie mam ale katy podejscia i ladowania wygladaly dokladnie tak jak wellingtona na youtube (krbosak). Wykonalem malym ze 5 ladowan.

Przed lotami trzeba sie dokladnie upewnic ze szybuje PROSTO. zadnych wychylen i kontr na sterach, kabelki musza byc symetryczne, bateria i RX pod kadlubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!

 

Właśnie odrbałem od kuriera mój urodzinowy prezent od mojej kobiety :D

 

beznazwy1kopiadb1.jpg

 

:* dla niej. Teraz muszę odłożyć na mikro sprzęt ;) Mój FOX, w przeciwieństwie do waszych, jest niebiesko biały, ponadto ma logo PELIKANa, a nie multiplexa, chociaż na opakowaniu jest Multiplex ;)

 

Pierwsze próby przeprowadzone: na korytarzu w akademiku okazał się nawet nieśmiało polecieć ;) Ale jutro wybiorę się z nim na stadion, zobaczymy jak szybuje (o ile pogoda pozwoli...).

 

Pozdrawiam!

 

EDITED :)

 

Zapomniałem dodać: Przy dokłądnych oględzinach kadłuba znalazłem jedną zakłąkaną kuleczkę EPP koloru pomarańczowego ;) Jest na wysokości potencjalnego przebiegu łączenia steru wysokości ze statecznikiem poziomym, do tego od spodu. Kulka ta sprawia że w czasie lotu będę mógł odróżnić górę od dołu modelu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.