Skocz do zawartości

mini FOX z Multiplexa - przebudowa na RC


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Model zamówiłem,jestem w trakcie oczekiwana za paczką.Fox-a wyposażę w dwa serwa MICRO 3,7 g ,odbiornik Rex 5 MPD natomiast zasilać odbiornik będzie ogniwo li-pol 145 mAh (niecałe 4g) myślę, że model wyjdzie dość lekko.Ale waham sie czy zastosować lotki czy ster kierunku.Proszę o dobre rady od posiadaczy Fox-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że dla kogoś kto zacząłby przygodę z modelarstwem na tym modelu należy zrezygnować z lotek na rzecz steru kierunku. Model będzie wtedy bardzo podobny do ES (no może poza prędkością lądowania)

Aby to sprawdzić postaram sie przerobić mojego FOXa na sterowany sterem kierunku.

Myślę że dorabianie lotek w skrzydłach z taką konstrukcją to jest małe nieporozumienie. Wyraźnie widać że model nie chcę się przechylać i lubi latać poziomo.

Sterowanie sterem kierunku wyjdzie na dobre temu modelikowi.

 

Te słowa napisałem kilka postów wcześniej. Dlaczego nie czytasz, tylko pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba balsa będzie dobra jeśli o to chodzi, wydaje mi się że jest ten model na tyle lekki że można zastosować "wycięty" kawałek tego materiału ze statecznika, z ewetnualnym lekkim węglowym wzmocnieniem, ja bym własnie zrobił ten drugi patent, ale to moje zdanie i chyab ktośnawet taki patent stosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie niecierpiące zwłoki, przeglądnąłem na szybko szukajkę ale nic nie znalazłem :| .

Amianowicie, Fox prawie gotowy ,na wieczór planuję oblot ale nie wiem jak antenę ułożyć, czy gdybym pociągnął ją tuż za kabiną na stat. pionowy i tak 3 razy nie spowoduje to jakiś zakłóceń,-antena zawinięta 3 razy równolegle do siebie? tak było by najłatwiej, gdyż skrzydła się uginają i zawsze jest to ryzyko zerwania. Liczę na rychłą pomoc :wink:

Fotki wrzucę jak będę miał chwile :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 razy nie spowoduje to jakiś zakłóceń,-antena zawinięta 3 razy równolegle do siebie? tak było by najłatwiej,

 

Nie polecam. Ja podobnie zrobiłem w Ubgrade Mini http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7259&postdays=0&postorder=asc&start=15 i miałem poważne problemy. Nawet w odległości 15m w pewnej pozycji były zakłócenia. Inna sprawa że w pobliżu anteny odbiornika szło wzmocnienie węglowe, ale w innych modelach prowadzę koło węgla i nie ma problemu (ale wypuszczam wolny koniec poza model).

Najlepiej jakby antena była pionowo, ale w modelach samolotów tak się nie da i najlepiej zostawić część anteny aby zwisała, lub szła skosem na statecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też by było źle ,gdyż kabinka kończy się blisko dziobu więc dużo nie nadrobię, na razie zrobiłem tak ,że puściłem od kabinki wzdłuż natarcia na koniec skrzydła i stamtąd prosto na czubek statecznika pion.(i tak zwisa z 20cm- Corony długie mają te anteny :D ) może nic złego się nie stanie :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy puszczenie wzdłuż natarcia trzeba rozumieć jako przyklejenie bezpośrednio na natarciu czy wpuszczone w skrzydło?

 

Ja w takim modelu z anteną postąpiłbym tak: z kabinki antena idzie w EPP po dolnej stronie skrzydła wzdłuż krawędzi natarcia. Na końcówce antenę zawijamy na górę i puszczamy ją bliżej spływu. Potem antena przechodzi w kadłub idzie na jego grzbiet i potem w pionowym stateczniku idzie wzdłuż jego krawędzi, i reszta puszczona wolno albo zacząć układać od końca a resztę anteny upchać w kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.