Skocz do zawartości

Biegunowe i Re


Gość Jerzy Markiton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

...Jak sie nikt nie zglosi to moze ja sprobuje...ale narazie nie mam czasu zeby wyjsc na pole i pol godziny polatac, nie mowiac juz o skonczeniu modeli, ktore zaczalem...

...szkoda tez, ze nie jestem forumowym Markiem Drela, duzo latwiej by bylo...

 

ps:

dla "aerodynamikow" ten artykul jakis odkrywczy nie bedzie; chodzi w skrocie o biegunowe, ktore uwzgledniaja zmieniajace sie wartosci Re w locie, choc jak przyznaje na koncu sam autor, tez nie "zalatwiaja" sprawy do konca...

...i jeszcze tlumaczy jak w trzech chyba dostepnych dla zwyklych zjadaczy chleba  programach te biegunowe wykreslic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Nie spodziewam się "odkryć". Ale czasami to samo powiedziane przez kogo innego - i rozjaśnia się w makówce.

Próbowałem tłumaczyć przy pomocy pani od j.francuskiego....Google  jest bardziej zrozumiały, przynajmniej dla mnie.

------------------

Wczoraj dotarła do mnie książka dr. H. Quabecka - HQ-Profile fur den Modelflug. Pobieżna lektura - musiałby to tłumaczyć ktoś w pokroju Piotra de. W innym przypadku będzie zmaszczone, a jest tam kopalnia wiedzy. Do książki dołączona płyta z profilami i wykresami. Niestety - żadnego z tych formatów mój Winfoil nie akceptuje... Pupcia blada ! Muszę sprawdzić, czy to się da w ogóle przeklepać.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Jest cor, jest dat, txt, koo, pro, koor.koo.....

Winfoil akceptuje podobno i koo, i dat i cor - niestety podczas importu wychodzą bzdury. Sprawdziłem cor - są 2 formaty zapisu: Eppler 100 (100,000 - 0,000; 99,9987-0,00012) i Eppler (1,0000 -0,0000). Ale profil w tych formatach jest opisany za pomocą 61 współczynników. Natomiast profile z książki opisane są za pomocą 100 współczynników na dole i 100 współczynników na górze profilu ale nie jest to sposób  naca. Wartości X dla dołu i góry są różne.

Jeszcze trochę powalczę. To było 1, szybkie podejście.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.