Skocz do zawartości

Budowa funflay - pierwsze podejscie (zdjecia i film).


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze pociągnę ten temat.

Chciałem sprawdzić ile kosztuje w Polsce nowy 4 takt OsMax91 i jakoś nie mogę znaleźć.

Z przeliczenia cen w Tower Hobbies wychodziłoby mi, że powinien koszować poniżej 900zł (ale to takie nieprawdziwe porównanie: Magnum w USA 199$, OS 249$- Magnum w Polsce 700zł, to wychodziłoby OS 875zł).

Tylko te Magnumy i ASP po 700zł nie są z TH :lol:

 

Sprzedaje ktoś jeszcze 4 suwowe OSy w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

tez myslalem o 4-takcie i chcialem kupic to

http://rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=1338

ten sklep na dodatek miesci sie w Lublinie wiec odebral bym osobiscie , zreszta znam własciciela swietny modelarz

ale niewiem czy do mojego 2-plata to nie jest zbyt maly

90 zas duzo drozszyno chyba ze Magnum lub ASP

narazie to chce zamowic takie serwa szt 4

http://rcabc.com/catalog/product_info.php/cPath/22_108/products_id/1048

i modelik oblatac na posiadanym 2- takcie ST

Po nowym roku zrobie jeszcze jeden model i tam kupie wszystko nowe razem z silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mój Magnum leży sobie bezużyteczny, bo skrzydełka od Superspoko latają w elektryku IZI, a nowy model który miał być do tego Magnum też będzie jednak elektrykiem.

Tak więc mogę pożyczyć tego 4takta do Twojego dwupłata (Atos kupił swojego Magnuma i też już nie potrzebuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede zaprzeczał ze chetnie skorzystam z Twojej propozycji, ale narazie model i tak nie gotowy :(

Tyle ze zeberka juz sa do obu skrzydel i jak mi czas pozwoli to za tydzien beda skrzydła

Pozostana drobiazgi, kosmetyka oklejanie i trzeba bedzie zobaczyc co to pokaze

Narazie zamówie serwa, odbiornik mam, dobry pakiet zasilajacy tez

Jutro siedze w domu to buduje, Tomek sie cos nie odzywa gdzie bedzie latał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pewnie bede latal po domu z siekierka za zona :twisted:

Wczoraj ustalilismy z zona ze jade na swieto latawca i szykuje 2 modele.

Od razu dowiedzialem sie ze mam cala sobote na pryzgotownaie modeli.

Poniewaz mialelm mnustwo czasu to zamiast tylko poskladac Madmana ze starym silnikiem to zabralem sie za zakladanie 4-takta.(a przy okazji remont generalny kadluba i wymiana sterow w Wampirze.

Niestety najpierw byl bardzo pilny montarz zylandola w kuchni a potem wyjscie do cyrku bozona musi sprzatac (wczesniej umawialismy sie ze to ona pojdzie do cyrku z dzieckiem).

 

Wiec 4-5 godzin poszlo sie rypac.

 

Pomimo ze sie sprezalem to nadal nie mam klapki pod zbiornikiem oraz nie oklejoneskrzydlo.

Na dodatek jest 2 w nocy i nie zabardzo mi sie chce zrywaco 7 aby bycok 10 na lotnisku (1,15 dojazd i 1 godzina dorobienie klapki i oklejenie skrzydla)

Poprostu jestem wk.......y ! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace dokonczeniowe zajely mi dzis jeszcze 3 godziny,

Wymienilem pekniete zebro w placie,czesc kesonu w miejscu gdzie skrzydlocjowa sie pod kadlubem (keson w tlnej czesci skrzydla)

Sporo zajelo pozbycie sie z oklejanych czesci resztek paliwa i samo oklejanie bylo juz docs szybkie i przyjemne.

Potem dorobienie zbutwialej od klapki pod zbiornikiem paliwa (stara byla zdezolowana) oraz mocowan klapki do kadluba ktroych wczesniej nie bylo.

Ma koniec dopasowalem kolpak oraz wywazylem model na sucho.

 

Tak wiec docieranie pewnie odbedzie sie w tygodniu .

 

Skoro zostalo troche wolnego to pewnie pojde zaraz dokonczyc Vampira :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Ciebie nie było :?

Jak zobaczyłem co mam nagrane, to sie po prostu przestraszyłem - po prostu prawie nic :shock:

Nie bardzo był czas na zabawę w nagrywanie :D

Po konsultacji z Bartkiem tu zapodam kilka fotek i filmów z dzisiejszego latania.

 

Zdjęcia:

 

Bartkowy prototyp Beny 3D i jakiś samolot:

latawce2006a.JPG

 

Bartkowa Extra:

latawce2006b.JPG

 

Moje wysłużone ZawszeCoś i zupełnie jak nowe Zero:

latawce2006c.JPG

 

Inny Beny 3D (nowy kolega Paweł) i inny samolot (właśnie sobie kilka metrów od nas wylądował trochę mieszając nam szyki :) ):

latawce2006d.JPG

 

Mój IZI nisko i powoli:

latawce2006e.JPG

 

Filmiki:

 

www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/zawszecos01102006.wmv

Łosio robi wały Zawsze Cosiem - nie wiem co to teraz znaczy "robić wały", ale dzisiejszą młodzież trudno zrozumieć :)

 

www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/extra01102006.wmv Bartek wczuwa się w Extrę

 

www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/minizero01102006.wmv Łosio walczy z wiatrem i nerwami (w czasie lotu Minizero obok nas wyladował samolot).

 

www.szabatowski.livenet.pl/hubert/hubert/izi01102006.wmv Nie umiem tak dobrze latać jak młodzież, to tylko taki start z ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hura!!!!

 

Hura!!!!

 

Hura!!!!

 

Hura!!!!

 

Nowy silnik jest SUPER !!!!

 

Wstepnie dotarty daje akiego kopa ze glowa boli!!!!

 

Moge polecic MAgnuma 91 kazdemu , takze sklep Nastik w ktorym zostal zakupiony, solidna firma !!!

 

Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!

Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!

Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!

Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!Hura!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.