Skocz do zawartości

Budowa funflay - pierwsze podejscie (zdjecia i film).


Rekomendowane odpowiedzi

Zreszta wkoncu wylecialem poza zakres aparatury ( a aku w aparaturze byl juz na wykonczeniu ) i musialem kilnac model.

Poszedl kadlub w miazge. skrzydlo w 3 kawalk kolka wyrwalo z goleni.

Skoro Tomek coś wspomniał, to dam fotkę zrobioną po odnalezieniu Madmana i przyniesieniu jego zwłok na miejsce startu.

purchawka1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Cala tajemnica polega na tym ze zrobilem za ciezki ogon wiec przy byle kraksie cos tam peka i cos odpada a cos trzeba dokleic i bilans jest na zero.

Na zdjeciu zrobionym przez Huberta widac ze model troche dostal ,ale prawda jest tak ze bylo jeszcze gorzej.

 

Najfajniejsze ylo podejszie Bartka .

Ja zalamany rano zwloklem sie do niego do modelarni ,a Bartek to

"To co dzis latamy?"

Patrzylem na niego jak na wariata.

Ale fakt ,ze tego samego dnia Madman latal :D

Szkoda tylko ze nie udalo sie zaczac budowac kolejnego madmana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak model własnej konstrukcji to dobra sprawa :)

 

wiesz co i jak zrobione i wiesz jak podejść do naprawy.

 

Mój CAP glebiony 2 razy. Przy pierwszej (nie mojej kraksie) pękł kadłub, posklejałem wzmocniłem i co ?? w drugiej kraksie kadłub cały w okolicy kabinki mówi ewzmocnienie pomogło, ale wpadła wrtęga z silnikiem do środka. Naprawiłem wzmocniłem i latam aż do momentu. Na celulozy normalne podejście do lądowania i 0,5m nad ziemią podmuch pod skrzydło, model prawie na żyletke ale opanowałem sprostowałem ale model stracił prędkość i przepadł z 0,5m wysokości z 10m obserwując nic groźnego podchodze po model i co widze >> kadłub trzyma się tylko na popychaczach od SW i SK.

Dogłębe ogledziny ze ZBIGiem wykazały że chińczyki tak skonstruowali model że pierwsza cześć kadłuba ( przód z kabinką ) i druga ( ogon od kabinki) trzsyma się tylko na skośnej wrędze ze skelji 1mm. i teraz chyba a skutek zmęczenia materiału sklejka się rozwarstwiła i mam model w 3 częściach ( 2 szt kadłuba i skrzydło )

 

 

PS. jak skóńcze Extre to robie madmana bo mi termity balse zjedzą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odrazu podpowiem ze w madmanie (w vampirze tez ) w konstrukcji jest slaby punkt .

Na tyle mocny ze w locie jest ok.

I na tyle slaby ze zamiast rozwalac kadlub w drzazgi to peka w tym miejscu uwalniajac nadmiar energi.

Taki zawor bezpieczenstwa przy kraksie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz za skrzydlami jest kranik ,a ponizej zawor :D

Rzartowalem

 

 

Zaraz za skrzydlami kadlub zamienia sie z calo balsowego (=2 x listwa sosna ) w wyazorowany balsowy i to na ostrych krawedziach.

Wiadomo ze sily lubia sie kumulowac na ostrych krawedziach wiec peka zawsze w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Madman uziemiony.

1 pekniete mocowanie tlumnika.

2 Nie ma mjeszcze 4takta .

Niw du... nie w morde.

Jestem wkurzony.

 

Za to wkoncu bede mial czs speeda dokonczyc.

Tyle ze bedzie speed 2 bo bedzie mial kilka modyfikacji .

 

Jezjci ja chciec 4 takta !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno sie tu nic nie dzialo.

Az do dzis -wlasnie odebralem silnik 4 tak Magnum 91 ze sklepu Nastik o Stoska.

Silnik solidnie zapakowany,takze swieca osa do kompletu.

Wszystko wyglada superi juz nie mogfe sie doczekac na zamontowanie silnika w modelu. Myslalem ze zwale to na Huberta ,ale tym razem sie nie udalo :)

 

Jesli wszysko dobrze pojdze to w niedziele docieranie i pierwsze obloty.

Juz mi slinka kapie.

Przy tej cenie silnik wydaje sie nieocenionym nabytkiem.

Ach kiedy ta niedziela.....

 

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest Magnum XL-91RFS za 699zl w Nastiku.

Taki sam silnik uzywa Hubert juz jakis czas i nie widzialem zadnych problemow w uzytkowaniu.Zreszta tez od Stoska.

Docieranie jest dokladnie opisane w instrukcji -PO POLSKU!!!!

Wiec nie widze wikszych problemow zdotarciem tymbardziej ze bedzie to paliwo rycynowe(zolte)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.