Skocz do zawartości

II Piknik Modelarski Sielpia 2015


chrom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

II PIKNIK MODELARSKI – SIELPIA WIELKA 2015

Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich ma przyjemność zaprosić wszystkich pasjonatów modelarstwa „wodnego” na „II Piknik Modelarski SIELPIA WIELKA 2015”, który odbędzie się w dniach 23-24 maja 2015r. 
Celem spotkania jest promowanie innych aktywnych form spędzania wolnego czasu, wymiana doświadczeń, wspólna zabawa w formule pokazów modelarskich oraz zawodów pokazowych. Piknik jest imprezą otwartą, mogą w nim wziąć udział modelarze i pasjonaci modelarstwa zrzeszeni w klubach oraz wszyscy posiadający modele, które chcieliby pokazać innym. Nie istotne jest to, jaki masz model (latający, pływający, jeżdżący) po prostu weź go i przyjedź do Sielpi Wielkiej. Zapewniamy ładny akwen wodny, rozstawioną trasę dla modeli mono/hydro, projekcje filmową, wspaniałe tereny rekreacyjne, wycieczkę do Muzeum Techniki Zagłębia Staropolskiego, prelekcje o modelach ślizgów mono, hydro, Eco, modelach latających, prowadzonych przez modelarzy: Zbigniewa Potockiego, Grzegorza Jermołaja - wielokrotnego mistrza Polski w klasach redukcyjnych modeli pływających oraz obecnego Mistrza Polski w MiniEco, oraz Michała Hoffa - wielokrotnego Mistrza i Wicemistrza Polski w ślizgach mono I i II.

Odbędzie się również prezentacja sprzętu nurkowego oraz prelekcja „Bezpieczne nurkowanie” omówienie podstawowych warunków bezpiecznego nurkowania, prezentacja sprzętu i zasady jego poprawnego użytkowania – prowadzący Michał Hoffa oraz Robert Wołowiec – instruktor nurkowania z koneckiego Centrum Nurkowego Wilki Morskie oraz Agnieszkę Filarecką – ratownika medycznego, ratownika WOPR, płetwonurka.

Rozstawiona będzie trasa do wyścigów mono (oczywiście dostosowana do warunków terenowych).Zapraszamy również osoby niebojące się latać nad zbiornikiem wodnym z własnymi modelami.

Istnieje możliwość zakwaterowania w ośrodkach wczasowych w Sielpi po wcześniejszym poinformowaniu organizatora. Wyżywienie w zakresie własnym lub w ośrodku OSiR (ceny w informatorze)


Kontakt: 
Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich 
26-200 Końskie, ul. Mieszka I-go 4 
Tel. 41 372 24 78 - Aleksander Kopański 




Informator 

ORGANIZATOR
MIEJSKO-GMINNY DOM KULTURY W KOŃSKICH, 

MIEJSCE IMPREZY
ZALEW W SIELPI WIELKIEJ - STRONA PÓŁNOCNO-WSCHODNIA, 
KINO LETNIE PRZY ULICY SPACEROWEJ W SIELPI WIELKIEJ, 
15KM NA POŁUDNIE OD KOŃSKICH, PRZY TRASIE 728 

TERMIN 23-24 MAJA 2015 

ZAKWATEROWANIE Organizator zapewnia miejsce noclegowe w pomieszczeniach Kina Letniego w Sielpi na materacach (należy zabrać ze sobą śpiwory ), jak i miejsce na rozbicie namiotu. 
Istnieje możliwość wynajęcia pokoju w ośrodkach wczasowych: 
- pokój w hotelu - 40zł od osoby 
- domek – 40zł od osoby 

  • nocleg z wyżywieniem - 65zł
    (chętnych proszę o kontakt na adres mad.larry@poczta.fm do 15 maja 2015 r w celu zarezerwowania miejsc) 

    WYŻYWIENIE Wyżywienie we własnym zakresie. Istnieje możliwość wykupienia sobie posiłków w ośrodku OSiR: śniadanie 12zł, obiad 20zł, kolacja 13zł, obiadokolacja 20zł. (chętnych proszę o kontakt na adres mad.larry@poczta.fm do 15 maja 2015 r) 

    PROGRAM IMPREZY

    SOBOTA 23 MAJA 2015
    13.00- oficjalne rozpoczęcie imprezy 
    14.00 - prezentacje modeli, wyścigi pokazowe, 
    16.00 – prelekcje prowadzone przez: Zbigniewa Potockiego, Grzegorza Jermołaja, Michała Hoffę i Agnieszkę Filarecką.
    18.00 – prelekcja „Bezpieczne nurkowanie” omówienie podstawowych warunków bezpiecznego nurkowania, prezentacja sprzętu i zasady poprawnego użytkowania – prowadzący Michał Hoffa – płetwonurek, Robert Wołowiec z Centru Nurkowego Wilki Morskie, oraz prelekcja z zasad udzielania pierwszej pomocy – prowadzona przez ratownika medycznego oraz ratownika WOPR – Agnieszkę Filarecką.
    20.00 – projekcja filmowa 

    NIEDZIELA 24 MAJA 2015 

     

    9.00 – prezentacje modeli, wyścigi pokazowe.
    12.00 – wycieczka do Muzeum Techniki Zagłębia Staropolskiego w Sielpi Wielkiej 
    14.00 – oficjalne zakończenie II Pikniku Modelarskiego 

    ZABEZPIECZENIE Zabezpieczenie modeli wykonuje każdy uczestnik Pikniku. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie modelu w trakcie trwania Pikniku. 

    POSTANOWIENIA KOŃCOWE Udział w pikniku jest nieodpłatny, dobrowolny. 


    Osoby zainteresowane udziałem w Pikniku proszę o kontakt na maila mad.larry@poczta.fm do 15 maja 2015 r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

530 kilka wyświetleń i przyjechały 3 osoby i organizator... poniżej krytyki Panowie i Panie modelarze.. Niemniej jednak na pikniku było fajnie, spanie i miejsce do grzebania przy modelach ciężko sobie lepsze wyobrazić. Do wody 30 metrów z modelarni i powierzchni 50 metrów kwadratowych,  spanie , kuchnia i prysznice. Widzów jak na lekarstwo bo plakaty były systematycznie zrywane przez " polaczków" którym nic poza własną dupą i telewizorem się nie podoba.  Ci, którzy przyszli i zobaczyli mieli okazję zobaczyć modelarstwo przez duże M. Do zobaczenia za rok..

 

M.Hoffa

 

Chapeau bas Olek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdyby napisał , że piwo będzie za darmo to by tłum się zjechał...

No nie przeginajcie, na jeden dzień albo jedną noc to kierowcy z pewnością tego piwa hektolitry by Wam wypili.  :wacko:

 

Też uważam, że termin był fatalny. Macie dobre miejsce bo to prawie środek kraju, więc chętnych byłoby sporo ale w terminach czerwcowo/lipcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację, niemniej jednak organizator postarał się, reklamę zrobił a modelarze olali.. Troszkę daje to do myślenia. Pewnie gdyby napisał , że piwo będzie za darmo to by tłum się zjechał...

Kolego, chyba się zapędziłeś. Miałem jechać z rodziną ale jak zobaczyłem pogodę za oknem to odpuściłem a mieszkam 70 minut drogi  od Sielpi i bywałem tam jako smarkacz na koloniach i jako urlopowicz z moją żoną i córką. Nikt nikogo nie olał i nie ubliżaj tu nikomu. Chwała organizatorowi i  ma nadzieję że za rok pogoda dopisze i będzie frekwencja bo miejsce jest bardzo fajnie. Nie wiem jak w Kielcach z modelarniami ale w Ostrowcu ich nie ma bo zostały "uduszone" przez zmiany systemowe. W Kielcach pamiętam jedną na Mickiewicza, skąd więc mają się brać zawodnicy prócz tych przyjezdnych  którzy nie zawsze mają chęć przejechać 300-500km na pikniki modelarskie?

 

Proponuję spojrzeć na sprawę pikniku Żar. Od 2011 roku następuje powolna destrukcja tej imprezy pomimo prób jej reanimacji. W tym roku nie jadę na Żar bo nie bardzo widzę  sens w przebyciu w sumie 700km na imprezę która skurczyła się ze cztery razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jedno, jak ktoś chce to zawsze jest dobry termin. 

To wytłumacz proszę dziecku, że nie będziesz na jego I komunii, bo jakiś tam piknik... A ten termin wybitnie "kolidował" z tymi "świeckimi imprezami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tematu o pikniku Żar nie czytałem, ja tam po prostu jeździłem co rok i widzę co się dzieje. Pomijam już fakt że zmieniono mi pokój w szkole szybowcowej po tym jak się okazało że prócz mnie, żony i córki w pokoju mieszkał szczur (!) co wybiło mi z głowy raz na zawsze wynajmowanie pokoju w w/w budynku ( to tak na marginesie ) Kolejnym w moich oczach niewypałem ( jeżeli chodzi o uczestnictwo jako widz mający kontakt z modelarstwem) to Rejów koło Skarżyska. Gdybym tam startował jako modelarz to pewnie było by fajnie ale to się nie zdarzy.

Proszę pamiętać również o tym że nikt nie ma obowiązku ani startu ani uczestnictwa w piknikach, zawodach itp itd. więc pisanie "olał" chyba nie jest na miejscu. Żegnam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy spokojnie. Dzięki tym którzy przyjechali. Termin będzie zmieniony. Mam błogosławieństwo władzy aby termin przesunąć na lipiec. Lepiej prosić ludzi by nie przebywali w danym miejscu niż nie mieć do kogo ust otworzyć.

Mam prośbe do modelarza z Miedzianej Góry - proszę o kontakt na PW. 

 

Do zobaczenia koledzy za rok. Już szykujcie modele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem zdjęcia w internecine. Bardzo ładna okolica B) Sporo mejsca dla miłośników startow z wody. Dla mnie jako uczestnika, który nie ma zbyt wiele czasu i nie może siedzieć na pikniku cały dzień w oczekiwaniu na swoją kolej lotu byloby idealnie aby dało się ułożyć loy tak, aby było każdemu czynnemu uczestnikowi wiadomo, że np. przewidziany start jego modelu jest w okienku czasowym np. dwu godzinnym. Wtedy można by było sobie wystartować a potem pouczestniczyć jako widz albo pozwiedzać lokalne atrakcje itd. Nie wiem, czy coś takiego dałoby się wprowadzić, ale nadmieniam jako pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - wszystko można. Po prostu przed kolejnym piknikiem wymienimy sie pomysłami i ułożymy tak program pikniku by każdy był zadowolony. To piknik - więc nie ma jakiegoś ciśnienia. Jak sie spóźnisz nad brzeg 5 minut - nie zostaniesz zdyskwalifikowany. Po prostu przyjdziesz 5 minut później. 

 

http://dkkonskie.pl/modelarstwo/ii-piknik-modelarski-sielpia-2015   - tak było teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Termin będzie zmieniony. Mam błogosławieństwo władzy aby termin przesunąć na lipiec.....

To jest strzał w dziesiątkę. Jeżeli impreza będzie w lipcu to wynajmę sobie tam domek i chętnie posiedzę kilka dni. Okolica jest bardzo fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.