Skocz do zawartości

Fokker Eindecker 3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

chce się wam pochwalić moim nowym modelem który udało mi się popełnić.

Jest to Fokker Eindecker 3

Dane:

rozpiętość: 69cm

długość: 50 cm

2x serwo mini conrad

regiel dynam 25A

Silnik bezszczotkowy TowerPro Bm2408-21 Outrunner

śmigło 8x6

kilka fotek z budowy:

0106112058xry6.jpg

0106112145xna0.jpg

0106112202xzw3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No i tak wygląda gotowy.

fokker1tq5.jpg

fokker2hu8.jpg

fokker3kd7.jpg

fokker4vs4.jpg

 

Jeszcze brakuje karabinu i musze zmniejszyć szerokość śmigła i wychylenia lotek bo za bardzo szaleje.

a co do wyposażenia to jeszcze nie ująłem w pierwszym poście:

Odbiornik hitec mikro HFS-05MS

pakiet 8xAAA 1450mAh

masy nie podam bo jeszcze sie wagi nie dorobiłem

Sorki za jakość fotek robione telefonem

Kolor czerwony coś jak na 3 i 4 zdjęciu a nawet ciemniejszy dwa pierwsze za bardzo flesh rozjaśnił i wyszedł pomarańcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet nie jest ciężki. Waży dokładnie 102g i ma 9,6V 1450mAh a lipol o pojemności 1350mAh 11,1V waży 93g także różnica nie duża. Mam jeszcze pakiet 7,4V i po sprawdzeniu wagi też wyszło okolo 11g różnicy. Także narazie w lipol nie inwestuje.Oczywiście jak wezmę większy silnik to lopole będą niezbędne bo zwykłe aku chyba tyle Amper nie dadzą.

Krychol RC: pytałeś o wage. Zważyłem model u sąsiada i wyszło 335g całość łącznie z aku i wyposażeniem.

Ertman_176: Latanie jakoś idzie. Z bezszczotką to całkiem inna sprawa niż z moją ceglastą 400-tką. Pionowo w góre a na 400-tce modele ledwo poziom trzymały. A co do filmu po 10 może uda mi sie kupić aparat. Jak bedzie pogoda to coś nagram i wstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobry pomysł.

Przypominam sobie jak mnie ostrzegaliście żeby nie wchodzić w szczotkowe. Ale młody(początkujący) to nie wieży a druga sprawa to jak zobaczyłem trzy kable w bezszczotce to pomyślałem "jak ja to podłącze?? biore szczotkowy" i to był największy błąd. Chyba wystawie 400tke i regiel do niej na allegro a zamiast niej kupie bezszczotke.

I nie ma co oszczędzać bo i tak bezszczotke trzeba będzie kupić a kase sie straci na 400-kowy shit.

3f forever!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pakiet + podany silnik i śmigło to nie jest dobrana para. Dobre konsumenckie AAA potrafią oddać w ganicach 6A, przy czym oddadzą dużo mniej niż pojemność znamionowa i napięcie na nich klęka mocno. A BM z takim śmigłem i napięciem pożre gdzieś 10-11A ?. Sprawdź jaka jest temperatura aku po locie, żeby ich nie zniszczyć po paru rozładowaniach, a może też pobór amperów statycznie.

Model bardzo fajny, rozmiary trochę pylonowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra uwaga z tą temperaturą. Ale myśle że powinno być OK, a napewno zmienie śmigło na 7x4 albo 7x6 tylko muszą dojść ze sklepu to i obciążenie silnika spadnie.

Co do rozmiarów to takie były w planach, a że jest to mój 3 model RC (poprzednie to delta i NOW7) więc takie zostały bo jakbym chciał je zeskalować to nawet nie potrafie :) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik kupiony na allegro za 49 zl. Jest identyczny jak ten u Nastika za 57zl

http://nastik.pl/silnik-bezszczotkowy-towerpro-bm240821-outrunner-p-166.html.

A pakiety zawsze miałem AAA jeszcze na innych nie latałem.Do deproniaków takich do 400-450g są ok. Tylko do 400tki miały za mały amperaż bo na pełnych obrotach silnik gasł. W przypadku tego silnika jest tak samo ale tylko jak przesadze ze śmigłem i to dopiero po 2-3 min pracy na najwyższych obrotach(gaśnie przy śmigle8x6, a na 80% gazu kręci bez problemu).

Ale właśnie wystawiłem łódke i moją 400-tke na allegro jak sprzedam to kupie lipolka ale te AAA ciągle też będe używał.

koszt budowy pakietu z AAA wyniósł mnie 30 zl a Skalen z allegro wystawi niedługo lipolki 1050mAh 7,4V za 49zl więc lepiej je kupić masz spokuj nie musisz nic lutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie aku jakie kupuje to są firmy EYEPOWER swoje kupiłem np te http://www.allegro.pl/item154242506_aaa_1450mah_ni_mh_3_00_zl_szt_tania_wysylka.html

Inni też mają czasami tańsze ale z założenia jak ktoś ma powyżej 10 negatywów to wole dopłacić ale napewno dojdą dobre i w całości.

A ostatnio zastanawiałem się nad tymi http://www.allegro.pl/item154082637_akumulator_aaa_1500_mah_maxxcell_olsztyn_f_vat.html

ale nie wiem jaki amperaż potrafią oddać dlatego zdecydowałem sie na kupno lipolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.