Skocz do zawartości

RWD5bis depron w/g Schier-a


mar.nod
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kadłub zamknięty,nosek dołożony.

Z silnikiem waży 178 g, po oszlifowaniu noska zapewne 1 g. będzie mniej.

Przybyło 15 g. Test machania kadłubem, mogę wbijać gwożdzie.

Prawdopodobnie to wielokątność przekroju dało sztywność.

Przynajmniej lądowanie już nie jest problemem.

Myślę o urwaniu ogona.

Chyba prostota nie zawsze jest adekwatna do osiągnięć, kilka gram, a wzrost wytrzymałości 

kilkakrotnie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenie.

Może przyda się początkującym.

Podcięty kadłub sklejony UHU por podczas szlifowania rozszedł się.

Polecam przy klejeniu SOUDAL, przynajmniej tam, gdzie przewidujemy szlifowanie.

Zdjęcie miejsca jutro, teraz napuściłem SOUDAL-u , podkleiłem taśmą i leży do góry nogami, by soudal

nie spłyną do środka kadłuba, tylko wypełnił i skleił kadłub.

To tak na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie miejsca gdzie wyszło przetarcie.

Po analizie doszedłem do wniosku, że styk był nie dokładny, a to klej kontaktowy.

Dlatego chyba lepiej kleić SODAL-em bo wypełnia nie doróbkę.

Też zdjęcie; efekt malowania.

post-14239-0-95684500-1432194249_thumb.jpg

post-14239-0-30799800-1432194323_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, ten efekt malowania to pierwsza warstwa? Jeśli tak, to się nie przejmuj, druga i (i kolejne) będzie kryła znacznie lepiej. Pianki są dość śliskie i pierwsza warstwa działa jak grunt.

Pędzlowanie potrafi być upierdliwe, bo do dobrego efektu (cienka warstwa, dobre krycie) trzeba dobrze rozcieńczyć farbę i jechać 3, 4 a nawet 5 warstw.

Dlatego jeśli na zdjęciu to już więcej niż 1 warstwa - maluj kolejne. Tą obecna możesz lekko przeszlifować, jeśli gdzieś farby jest za dużo.

 

Pamiętajmy też o tym, że depron (i inne podobne) są porowate. Te pory (oraz widoczne z bliska zwykłe dziurki) gromadzą sporo farby, dając często wyraźny przyrost wagi.

Dlatego nawet najbardziej dziadowski aerograf/pistolet daje lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem wałeczkiem z gąbki, było cieniej, ale struktura jak po młotkowaniu i bąbelki.

Pędzlem widać efekt.

Malowałem po powierzchni pokrytej Foam-em, lekko przeszlifowanej.

Takich lakierów(w aerozolu jak w poradniku kol. Motylastego) nie ma w pobliżu mnie. Obszedłem chyba z osiem sklepów, w OBI jest coś z zieloną nalepką, ECO ale też pachnie jakby nitrem.

Jak mówiłem Hemmerrite, ale one są drogie.

Tym maluję, może rozcieńczanie pomoże i wałki w/g Elkojote.

Dziękuję za pomoc, chyba taką puszkę Decoral chyba gdzieś widziałem.

Jeśli rozcieńczanie i wałki nie pomogą, zobaczę jak wychodzi z tą farbą, jeśli nie to pozostają już tylko farby styropianu.

Pozdrawiam.

post-14239-0-40055600-1432218272_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek odpuść malowanie tą farbą !! , ja kupiłem prawie taką samą  , waga nie do przyjęcia , powierzchnia po malowaniu paskudna , usuniecie prawie nie możliwe . Wyjdzie Ci ładnie tym sprzętem co masz , kup sobie tylko najmniejszą białą zwyczajną farbę do malowania ścian i pigmenty rożnego koloru  stworzysz sobie takie kolory jakie Ci będą pasowały i tym walkiem z włosami maluj będzie lekko i będziesz zadowolony . Tylko robiąc kolor musisz umieszać tyle żeby wystarczyło bo dorobienie takiego samego będzie możliwe tylko wtedy jak będziesz dokładnie odmierzał składniki (pigment , farba ) . A tu moja farba coś ala twoja naprawdę RZEPA !

CAM00473.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisałbym wcześniej, ale nieprze.....czyściłem kompa.

Kupiłem coś takiego jak to na Twoim zdjęciu.post-14239-0-60999600-1432229828_thumb.jpg

może to coś da.


Jak to nic nie da, to tylko sklep internetowy.

U nas nie ma nic ECO.


Jeśli już nie ma propozycji co do malowania, to pomaluję w jakieś pasy jak Cesny.

Jak mówiłem, nie pomaluję jak RWD, bo to tylko natchnienie, konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Marku nie doczytałeś, ta moja jest taka jak twoja i one się nie nadają są za ciężkie i kiepsko się nimi maluje temu podsumowałem je jednym słowem RZEPA !! Normalna farba do malowania ścian śnieżka biała i pigmenty kolorowe i mieszać sobie rożne kolory to jest rozwiązanie dla Ciebie które ja proponuje .     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.