Skocz do zawartości

MVVS 2,5


EnzO_CK

Rekomendowane odpowiedzi

Darek

Piszesz że jesteś początkujący więc chyba lepiej mieć pewniejszy napęd lotek a lotki to często wyratowany z opresji model.Dwa serwa na kablu Y i różnicowe wychylenie / RC Przegląd Modelarski 06,2007).Serwa w lotkach mogą być TP MG16, mają metalowe zęby, są tanie, LEKKIE i zaskakująco szybkie.A lotki powinny być jak najdalej od kadłuba.

Pozdrowienia M

Combaciarze mówią ,jak stracisz jedno serwo (lotkę) to na drugim dalej można walczyć http://www.rcpabianice.strefa.pl/m/200804EcLubin/combaawka.html. A z jednym serwem to kret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie !

Dziś chciałem docierać ten silnik ale gdy wykręciłem świece i obróciłem pare razy śmigłem ( recznie ) zauważyłem przez wydech, że gdy tłok w najwyższym położeniu to powstaje szpara ok 1mm między , eee jakby to powidzieć dolnym końcem tłoka a ścianką wydechu.

Przy kręceniu ze świecą też taka dziura powstaje. Nie mam siły do tego silnika.

1. Czy to jest normalne?

2. Czy silnik jak będe docierał po 200ml za jednym ciosem to silnik sie nie przegrzeje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dotarciu powinien kręcić 14k bez problemu (co jednak nie jest dobrym wynikiem), 15k to standard dla dobrze dotartego i wyregulowanego silnika. Świecę na której docierałeś warto wymienić na np os 8 dla (zwłaszcza dla ostrzejszego latania).

Te silniki mają duży potencjał, po nieskomplikowanych przeróbkach można osiągnąć +20% mocy (i +20% większe zużycie paliwa :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.