Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat. 

Dziś udało mi się wykonać 1 lot swoim Pioneerem i mam kilka pytań:

 

1) Wszędzie piszą, że SC to ~62mm , przy tej wartości miałem 2 krety na starcie( na szczęście w wysoką trawę), dopiero na czuja wyregulowałem wszystko  (SC~80mm)  i było ok, jak to jest u was?

 

2) Regulator z zestawu po 5 min na 50% mocy bardzo gorący, norma? wytrzyma czy zmienić na 25A czy 30A żeby nie robić w środku sauny?

 

3) Śmigło z zestawu po 10min "zabawy" wygląda jakby je pogryzło stado wygłodniałych borsuków, chcę je wymienić na http://abc-rc.pl/APC-6x55-E czy muszę wymieniać całą piastę czy te tuleje redukcyjne z zestawu załatwią sprawę?

 

4) Ze 3 razy odkręcił mi się kołpak mimo dość mocnego dokręcenia, ledwo go znalazłem, można gdzieś dokupić na tą piastę sam kołpak (dla zapasu)? znalazłem tylko w zestawie z tym szitowym śmigiełkiem.

 

Niby banały ale dla początkującego wszystko jest czarną magią ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

1) Wszędzie piszą, że SC to ~62mm , przy tej wartości miałem 2 krety na starcie( na szczęście w wysoką trawę), dopiero na czuja wyregulowałem wszystko  (SC~80mm)  i było ok, jak to jest u was?

2) Regulator z zestawu po 5 min na 50% mocy bardzo gorący, norma? wytrzyma czy zmienić na 25A czy 30A żeby nie robić w środku sauny?

3) Śmigło z zestawu po 10min "zabawy" wygląda jakby je pogryzło stado wygłodniałych borsuków, chcę je wymienić na http://abc-rc.pl/APC-6x55-E czy muszę wymieniać całą piastę czy te tuleje redukcyjne z zestawu załatwią sprawę?

4) Ze 3 razy odkręcił mi się kołpak mimo dość mocnego dokręcenia, ledwo go znalazłem, można gdzieś dokupić na tą piastę sam kołpak (dla zapasu)? znalazłem tylko w zestawie z tym szitowym śmigiełkiem.

(...)

1. SC ustaw w zakresie ~70mm +-5mm od krawędzi natarcia skrzydła - w zależności od wagi modelu.

2. zmień regulator na mocniejszy

3. śmigło jest bardzo dobre do tego zestawu, sam używam dokładnie tego samego w podobnym modelu

4. zmień piastę, skoro "się odkręca"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy pisałem, że SC w Bixlerze i klonach powinien być w okolicy 85mm. Bezpiecznie można cofać nawet do 110mm. Jak ustawisz na 85, to spróbuj lot swobodny. Ustaw stery na "0" i mocno rzuć poziomo. Model wyląduje bez problemów jakieś 30-50 m od Ciebie. Jak ustawisz na 65mm to będziesz miał do klejenia dziób, albo będziesz ratować się sterem wysokości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam jaki regulator (ilu amperowy) jest w zestawie ARF lub RTF?

18/20A

Na lepszym/sprawniejszym śmigle będziesz latał z mniejszym gazem i ciut mniejszym poborem prądu.

Chociaż szczerze polecam częste gaszenie silnika i szybowanie.

Do większego śmigła (6x4 lub podobne) odpowiedniejszy będzie regulator 30A

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...SC ustaw w zakresie ~70mm +-5mm od krawędzi natarcia skrzydła - w zależności od wagi modelu...

Wiele razy pisałem, że SC w Bixlerze i klonach powinien być w okolicy 85mm...

 

No właśnie ja się zasugerowałem że te 65mm to święta zasada , ale widać ,że i tak samemu trzeba to sprawdzić i ustawić podczas testów.

 

...Chociaż szczerze polecam częste gaszenie silnika i szybowanie....

 

Podczas 1 lotu  człowiek walczy o życie ;) na szybowanie przyjdzie czas.

 

Co do regla to coś takiego http://abc-rc.pl/ABC-Power-ESC-30A  może być ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Podczas 1 lotu  człowiek walczy o życie ;) na szybowanie przyjdzie czas.

 

Co do regla to coś takiego http://abc-rc.pl/ABC-Power-ESC-30A  może być ?

 

Na pierwsze loty danym modelem, warto wybrać się z Kimś, kto posiada taki model i stosownie doradzi.

30A to dużo, ale wystarczy Ci całkowicie. Ciężki też nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18/20A

Na lepszym/sprawniejszym śmigle będziesz latał z mniejszym gazem i ciut mniejszym poborem prądu.

Chociaż szczerze polecam częste gaszenie silnika i szybowanie.

Do większego śmigła (6x4 lub podobne) odpowiedniejszy będzie regulator 30A

 

Po założeniu nowego śmigła i zmianie piasty (do starej nie pasowało) BAJKA! , 70% mocy więcej i regulator 20A już się tak nie nagrzewał. (nie montowałem jeszcze 30A bo muszę zamówić końcówki)

 

SC na 75mm i przy szybowaniu mogłem puścić manetki i model sam sobie leciał.

 

Choć wiaterek dziś wiał udało się trochę polatać , startu i lądowania nie ma bo żonie się nie chciało nagrywać ;), próbowałem nawet zrobić pentelkę (1:16) ale trochę spanikowałem. 

 

 

Żeby nie było tak pięknie to jeszcze dorzucę jak to wyglądało na SC 62mm + panika + błędy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=N-grRSsMwLo

 

Cieszę się .że mimo ponad 1h latania (2x2200mAh) udało się nie rozbić.

 

Za 2 tyg montuję Mobiusa 1080 , wie ktoś czy kamerka mocno się nagrzewa podczas nagrywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Choć wiaterek dziś wiał udało się trochę polatać , startu i lądowania nie ma bo żonie się nie chciało nagrywać ;), próbowałem nawet zrobić pentelkę (1:16) ale trochę spanikowałem. 

(...)

Proponuję latać nieco wyżej.

 

Nisko i powoli, nie oznacza bezpiecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję latać nieco wyżej.

 

Nisko i powoli, nie oznacza bezpiecznie ;)

 

Zdaję sobie z tego sprawę, ale bez odrobiny adrenaliny obejść się nie może :), i tak 80% czasu szybowałem u góry ,akurat tu żonka filmowała to musiałem niżej polatać aby kamerka złapała.

 

Zastanawiam się jeszcze czy warto wycinać lotki i robic na zawiasy, w sumie obecna sterowność mi wystarcza, jest szansa że fabryczne "mocowana" lotka się urwie?

 

Wpadł mi jeszcze głupi pomysł, nie smiejcie się ;D

Co jakby wkleić na dziub cieniutką (lekką) sprężynkę, coś takiego:

 

zszG5C6.png

 

Do rozproszenia energii tych najgorszych kretów z dzioba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób zawiasów konstrukcyjnych. Taśma klejąca jest lepsza.

 

Co do zabezpieczenia dziobu, to masz w standardzie. Cały dziób zrobi Ci się w harmonijkę. Potem do gara i od nowa.

 

Teraz Twoje rzuty:

 

1. mocniej

2. poziomo

 

3. spróbuj bez silnika i bez korekcji SW. Podejrzewam, że i tak zaryje Ci dziobem w dół. Przesuń SC do tyłu, tak na 85mm i spróbuj wystartować. 

 

4 EXPO na 50%

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze nie ćwiczyliśmy :-) Spróbuj :-)))

 

Jak znajdę odpowiednio lekką i dobra wielkościowo to na pewno przetestuje i podam rezultaty.

 

 

Nie rób zawiasów konstrukcyjnych. Taśma klejąca jest lepsza.

 

Nie pomyślałem o tym, w sumie dobry patent dla leniuszków :) w razie czego mozna poprawić.

 

 

Teraz Twoje rzuty:

 

1. mocniej

2. poziomo

 

3. spróbuj bez silnika i bez korekcji SW. Podejrzewam, że i tak zaryje Ci dziobem w dół. Przesuń SC do tyłu, tak na 85mm i spróbuj wystartować. 

 

4 EXPO na 50%

 

Te rzuty z 2 filmiku to faile z wczesniejszego dnia, potem jak poprawiłem SC na 75mm to już startował bez problemu na 30% silnika i szybował jak należy.

 

Niskie latanie jest dla profesjonalistów ,bo ziemia blisko dlatego plus dla Ciebie a radze wyżej latać i nauczyć się odruchów .

 

Tak jak napisałem wcześniej , to było tylko pod nagranie, normalnie szybuje sobie u góry albo na minimum silnika albo na 0 żeby pouczyć się modelu.

 

Niestety nie umiem wykorzystac jeszcze steru kierunku , muszę poduczyć się jak  i w jakim celu go używać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam kolegów po przerwie. Mam pewien kłopot, otóż skończył mi się zapas śmigieł (a kupić się nowych jakoś nie da) i kupiłem http://abc-rc.pl/APC-6x55-E, które nie bardzo leży w piaście oryginalnej. Tuleje są na mniejszą średnicę, piastę dokręca się tylko ledwo co. A wygląda to taj jak na zdjęciu. Gdybym nawet rozwiercił śmigło, to usiądzie mi głębiej to prawda, ale znaczna część śmigła nie dotyka piasty. Jednym słowem z tego co widzę to chyba trzeba inną piastę. A skąd ją wziąć i jak ją wymienić?

post-17292-0-11640200-1462715386_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła nie mogą być na sztywno , bo sie połamią , w locie siła działająca na szkrzydła nie jest pozioma tylko pionowa . Rozsumą sie tylko przy lądowaniu w locie nie ma takiej możliwości.

Tomasz kolega dał pręt 8 mm , ale on inaczej lata.

 

 

Co za silniknjest w tym sky surferze ? Bo mam ten sam model ale pionowo w gore nie da rady go wyciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.