Skocz do zawartości

Platforma do lotow - wersja ekstremalna.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No coz ja moge powiedziec.Jesli ktos mami nowym forum,Fundacja,sklepem,prowadzi projekty to wydaje sie ze jest to powazny czlowiek.W dodatku inteligentny (tu troche sie zawahalem).

Jak sie potocza sprawy dalej nikt z nas nie przypuszczal.Czuje sie winny,jako domniemany ,,wspolnik'' ,choc na swa obrone mam tylko to ze jestem zbyt ufny,choc nie naiwny.Moje pieniadze podarowalbym,jako kara za naiwnosc,ale faktu ze kojarza mnie z Markiem juz nie.Marek zapomnial ze swiat jest coraz mniejszy i w jezyku nie tylko polskim juz raczej sobie nie popisze.Zbyt duzo ludzi bedzie mu chcialo podziekowac za ten czyn.

 

Kazdy krok Marka byl na biezaco reportowany.A kolejne oszustwo z Western Union (przekaz na koszty podrozy do Bielska Bialej) utwierdzilo mnie w tym ze nie mozna juz wierzyc w zadne jego slowo.

Ja oczywiscie jestem do dyspozycji i doloze wszelkich staran w celu naprawy tej sytuacji.

Ciezkich dzial jeszcze nie wyciagnalem,majac nadzieje ze opamieta sie i przyjdzie refleksja.

To kwestia kilku dni,pozniej z listem gonczym,raczej ciezko bedzie mu sie poruszac/zyc a ewentualni partnerzy w interesach pierwsi dowiedza sie kim naprawde jest Marek M.

 

No chyba ze ucieknie do ...Afryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, jak ci pisalem w PW, kolega Marek zaproponowal nam kolejny termin uregulowania sprawy, ja jeszcze wierze w czlowieka, i wierze ze to sie wszystko wyjasnie i nie bedziemy musieli sie meczyc wytaczaniem ciezkiej artylerii.

A co do Afryki to mam swoich ludzi od Senegalu po RDC, i jeszcze wieksze mozliwosci niz w Polsce tak ze bardzo by mi to bylo na reke, sprawa bylaby juz dawno rozwiazana. Tak ze domniemany kraj jest osiaglany rowniez, no chyba ze Maghreb czy Afryka wschodnia czy australna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji nie chciałbym bronić Marka , ale pozbawienie Marka możliwości obrony

tu na forum też jest sytuacją nie do przyjęcia. Pozdr Janusz

A czy ktos go pozbawil tej mozliwosci wczesniej ?

Na razie oprocz obietnic (bez pokrycia) nie mamy innych wyjasnien.

No chyba ze to taka linia obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ten Marek zrobił? Czego nie zrobił, a co miał zrobić? ... Bo jakoś nie wynika z tego wątku jednoznacznie. Wiadomoo tylko, że nie zrobił przelewu i jakieś mienie zagarnął znacznej wartości? Komu? To poważne oskarżenie. Może napisz Peter jakoś tak z grubsza jakie deklaracje / zobowiązania składał i czego nie zrealizował, co wziął, czego nie oddał. Bo tak na razie to tylko smrodek jakiś się unosi wokół tej sprawy, ale nie do końca wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poważne oskarżenie.
Forme (prawna) potrafie rozroznic i jej konsekwencje rowniez.
Bo tak na razie to tylko smrodek jakiś się unosi wokół tej sprawy, ale nie do końca wiadomo o co chodzi.

Calosc (projekt) powinien juz byc dawno ukonczony,a na dzien dzisiejszy nie jest.

Czy trzeba cos wiecej pisac ?

Ale wszystko powinno sie szczesliwie zakonczyc,choc moze nie w ten sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko który projekt idzie zgodnie z harmonogramem. To smutne lecz prawdziwe. Jednak najbardziej zasmuca informacja od Petera, że skan dokumentu potwierdzającego przelew mógł być nieprawdziwy. Tak, czy siak, nie warto robić projektów z niesłownymi ludźmi. NIezależnie od sytuacji, jaka się im przytrafiła.

 

P.S. Używam lekkich słów, choć trafia mnie już ciężka @#$%^&* na niepoważne traktowanie Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dziwi mnie tylko jedno:skoro MarekM jest czysty jak łza to dlaczego nie wyjaśni sprawy w sposób otwarty i przejrzysty?Czytam ten temat od dłuższego czasu i nie dziwię się Peterowi że jest , delikatnie mówiąc oburzony.Wygląda na to że wcale nikt nie zamierzał Petera przyjmować i gościć u siebie w domu ( o kogo chodzi ? domyślacie się zapewne) a cała sprawa to jakaś po chamsku mówiąc ściema.Szkoda tylko że ucierpiało na tym parę osób równierz finansowo.Sprawę wg. mnie trzeba doprowadzić do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak najbardziej zasmuca informacja od Petera, że skan dokumentu potwierdzającego przelew mógł być nieprawdziwy.

No podobne stwierdzenie moze sie nasunac samo,skoro w oddziale Western Union (w Polsce) nie maja takiego zlecenia-kraj akurat jest bez roznicy gdyz to jest jeden system a pieniadze mozna podjac w kazdym miejscu..Skoro podalem pani w okienku wszystkie dane-takze nadawcy,a pani odpowiada ze sprawdzila i nie ma takiej transakcji,to co ja mam napisac,ze byla ? (Oddzial WU w Swidnicy przy BZ)

Byc moze tak jest,ze zostal wyslany,ale informacja o tym zostala umieszczona na forum po terminie deklarowanym.I to jest istota faktu !!!

Ja to rozumiem jako niedotrzymanie kolejnej obietnicy,ale moge sie mylic w postrzeganiu prostej deklaracji-jutro do 11 am czasu polskiego-no to jak mam to rozumiec ? Za tydzien ? Miesiac ?

Tak, czy siak, nie warto robić projektów z niesłownymi ludźmi.

Obietnic dla mnie to ja mam wiecej na koncie,ale taktownie zmilcze ich tresc.

Czytam ten temat od dłuższego czasu i nie dziwię się Peterowi że jest , delikatnie mówiąc oburzony.

A jak mam nie byc !

Skoro ucierpialo moje dobre imie,zaufanie.Kilku ludzi z forum powierzalo mi podobne kwoty i nigdy,powtarzam nigdy nic nikomu nie brakowalo,nic nikomu nie bylem dluzny.Nawet sladu nie ma po tym.Wystarczyl email-dziekuje.Sam kilkakrotnie wysylalem pieniadze,proszac o kupno czegos (nie mialem juz PayPal) i nawet nie dopuszczalem takiej mysli , ze moze pojsc cos nie tak.Jesli bedzie trzeba,poprosze te osoby o potwierdzenie tego.Sadzilem ze tak tez bedzie w tym przypadku,no bo jesli ktos zaprasza na forum,posiada sklep,zaklada fundacje,to czyz mozna przypuszczac ze cos pojdzie nie tak ?

Kolega Marek,mogl po prostu napisac,nie da rady,jestem zajety,pomoglby kto inny.

 

Gdybym nie zrobil tego w formie Raport dla Darka,czyli nie napisal wprost,ze czesci nie sa u mnie,nie mam kontaktu z Markiem,mimo ze byl na forum,kilkakrotnych prosb o kontakt,nie wiem jak teraz by to wygladalo.Dla mnie jest rzecza oczywista,jesli ktos mi pisze ze cos wyslal lub zrobil,a tak nie jest (kilkakrotnie) , zaczynam nazywac rzeczy po imieniu.W sumie wyszlo tak,ze projekt nie jest nawet zaczety,czesci nie sa u mnie i szukamy pieniedzy.Moja wina jest tylko to ze zaufalem,polecilem.A jak wyszlo kazdy widzi.

Gdyby mnie sie to przytrafilo,napisal bym wprost-oddam za miesiac,rezygnuje lub wystapily trudnosci.I wszystko by gralo.Ale calosc wg. mnie trwa juz zbyt dlugo,wiec rozliczymy sie kazdy z kazdym i temat zakonczymy.

Majac tylko kamerke i nadajnik nie bylem w stanie zrobic calosci-reszte znacie z raportow.

 

Tej ewentualnosci w/w nie przewidzialem za co przepraszam Darka i Was .

 

Marka problem,czasowego ,,niebytu'' znam z jego oswiadczenia-listu do mnie.Uznalem to za dobra monete,tak czasem w zyciu bywa.Jesli rozliczy sie z Darkiem,ja dokonam reszty uzgodnien na priv,czyli rozlicze sie z Markiem,a temat usuniemy,jako totalna pomylke nieporozumienie.Choc nie zmieni to faktu,ze Darek zostanie bez gotowej platformy,ale calosc wroci do punktu zero.Moze po drodze wladze forum zrehabilituja mnie :oops:

Nikt nikogo nie bedzie przepraszac,chyba ze ja Darka - za calosc ,ktorej bylem animatorem,bo raport o stanie faktycznym nie jest chyba powodem do tego. Z Markiem moze sie dogadam,moze nie,ale prawda powinna byc zawsze na wierzchu,bez wzgledu na jej barwe czy zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 3:26 pm
Przelew zwrotny i wysyłka rzeczy zostanie dokonana w poniedziałek (o ile do tego czasu dostanę dane do ich realizacji).

W zaistniałej sytuacji - opcja "kontynuacji" stała się bezprzedmiotowa.

 

Piszę tutaj, bo nie mam innej, znanej mi możliwości kontaktu z Peterem. Jeśli ktoś z czytających ma/zna telefon - proszę o poinformowanie Go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ten Marek zrobił? Czego nie zrobił, a co miał zrobić? ... Bo jakoś nie wynika z tego wątku jednoznacznie.
Może napisz Peter jakoś tak z grubsza jakie deklaracje / zobowiązania składał i czego nie zrealizował, co wziął, czego nie oddał.

 

Czyli jw. poza obietnicami nie mamy nic.

To pewnie przez utrudniony kontakt ze mna,choc w skrzynce mam mnostwo listow i telefon tez juz dzwonil pare razy w tej sprawie.

Moze Darek ma wiecej informacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jesli rozliczy sie z Darkiem,ja dokonam reszty uzgodnien na priv,czyli rozlicze sie z Markiem,a temat usuniemy,jako totalna pomylke nieporozumienie.Choc nie zmieni to faktu,ze Darek zostanie bez gotowej platformy,ale calosc wroci do punktu zero.Moze po drodze wladze forum zrehabilituja mnie :oops:

Nikt nikogo nie bedzie przepraszac,chyba ze ja Darka - za calosc ,ktorej bylem animatorem,bo raport o stanie faktycznym nie jest chyba powodem do tego. Z Markiem moze sie dogadam,moze nie,ale prawda powinna byc zawsze na wierzchu,bez wzgledu na jej barwe czy zapach.

 

Marek M oddal mi w 4 ratach cala wplacona na jego konto kwote !

..., a jak napisal wyzej Peter ja zostalem bez zadnej platformy, ...ani normalnej ani ekstremalnej !

 

Z Peterem nie mam zadnego normalnego kontaktu typu GaduGadu czy Skypem oprocz PW, a sprawa wydaje mi sie na tyle powazna ze trzebaby ja obGGadac "na zywca", a nie przez golebie pocztowe. Ostatni normalny kontakt z Peterem mialem przez Baxtera, zanim ten dolecial do mnie do Kamerunu.

pozdrawiam z Baxterem , Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Peterem nie mam zadnego normalnego kontaktu typu GaduGadu czy Skypem oprocz PW

Bo zadnego z nich nie mam :?

Na tzw. pogadanki mamy na forum chat.Trzeba by uzgodnic termin i jestem do dyspozycji,jesli listy nie sa wystarczajaco normalnym sposobem wymiany informacji.

Baxter uzyl telefonu,stacjonarnego,wiec i tak tez mozna,ale to droga opcja.

..., a jak napisal wyzej Peter ja zostalem bez zadnej platformy, ...ani normalnej ani ekstremalnej !

Co sie odwlecze to nie uciecze -jak mawiala moja babcia.Moja oferta pomocy jest wciaz aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wydaje mi sie na tyle powazna ze trzebaby ja obGGadac "na zywca", a nie przez golebie pocztowe. Ostatni normalny kontakt z Peterem mialem przez Baxtera, zanim ten dolecial do mnie do Kamerunu.

 

No i co? Dogadaliście się chłopaki? Bo na razie ta platforma zaczyna być ekstremalna z powodów pozamerytorycznych... Peter, jechałeś tak po Marku, teraz jadą po Tobie, to się może ustosunkuj chociaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.