Skocz do zawartości

Pierwszy w zyciu lot samolotem RC


Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie dzisiaj pierwszy raz w zyciu latalem samolotem , depronowy telemaster - kupiony od usera danylotnik z tego forum . Doszedl w paczce z polamanym skrzydlem ale jakos je polatalem , chociaz teraz brak mu wywazenia ale wymyslilem , ze na pierwszy lot bedzie OK , wszak pewnie i tak je rozwale od razu .

aparatura od kinga(heli) - odbiornik tez od kinga . Zadnych zaklocen czy utraty zasiegu , a w sumie latalem wysoko i w miare daleko . Oczywiscie sterowanie pozostalosc z heli mode2 - samolotowcy sie dziwili :) hehe :) .

Samolot deproniak - sklecony i wykonczony na szybko , mialem czas tylko 1 i 3 maja na budowe niestety - popychacze zrobione z drutu od migomatu - ciegna lotek i sterow z obudowy po Tic-Tac'ach (swietnie sie sprawuja) , silnik 3F dzwonek z reglem jakims (soft start :) z helika) , pakiet jakis umeczony ktory juz helika nie podnosi ale do samolotu jak znalazl i wiecie co ?

Nawet nie wiedzialem ze umiem latac samolotem :) i to jaaaaaaaaaak :) hehe :) - juz na drugim locie beczki i inne wygibasy :) - super sprawa - samoloty tez sa super .

Generalnie po lataniu helikiem - latanie samolotem to latwizna - najtrudniejsze sa ladowania (helikiem laduje sie latwo , samolotem juz nie tak latwo :) ) - ale wszystkie ladowania sie udaly i samolot poleci przy najblizszej okazji znowu :) , caly i zdrowy .

Zona filmowala bo miala byc potencjalna szybka i widowiskowa katastrofa , a bylo sporo fajnego latania (w sumie 3 loty a trzeci najdluzszy i najspokojniejszy na pewniaka :) ) - tak dla odpoczynku i odmiany po heli .

Link do 2 pierwszych lotow :

Najlepsze w samolocie , ze mozna zdjac gaz i dalej leciec - ciekawostka :) hehe:) .

Mysle ze w tygodniu jesli wytrzymaja te polatane skrzydla troche potrenuje plynne ladowania do czasu az przyjda nowe skrzydelka (juz ida :) cale szczescie) a od przyszlego tygodnia loty z videokaskiem FPV na nowych skrzydelkach - mam nadzieje , ze i samolot bedzie sie z nimi lepiej sprawowal w kwestii sterownosci :) .

 

Generalnie samolot kolegi danylotnik lata wysmienicie , tak dobrze , ze az ciezko wyladowac :) i jako latadlo dla poczatkujacego jak ja - polecam bardzo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No to pogratulować :)

 

mode2 - samolotowcy sie dziwili

 

Nie daj się "zastraszyć" z tym mode, u mnie na lotnisku zdecydowana większość lata w mode2- nie mówię że lepsze (żeby zaraz nie powstała wielka dyskusja offtopic)- ale to naprawdę nic dziwnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

I ja tam byłem i wszystko widziałem i potwierdzam :lol:

 

A co do moda 2-giego to tym bym się wcale nie martwił. Można latać na nim samolotami równie dobrze jak na 1-szym (zresztą dyskusji na ten temat było już bez liku) - ja na przykład tak latam i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

I ja tam byłem i wszystko widziałem i potwierdzam :lol:

 

A co do moda 2-giego to tym bym się wcale nie martwił. Można latać na nim samolotami równie dobrze jak na 1-szym (zresztą dyskusji na ten temat było już bez liku) - ja na przykład tak latam i nie narzekam.

 

Ha , czesc :) - milo widziec i w necie .

 

My stanowimy w tym modzie2 jakby wyjatki - nie bylo reszty "towarzystwa" (byli na zlocie) a wszyscy mode1 :) . Oj beda chyba na lotnisku jeszcze dyskusje gorace :) w temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja też po przejściu z kosiarki na deproniaka zostałem przy Mode 2 (mimo że zmieniłem apkę - więc miałem, i dalej mam możliwość zmiany mode). Ale na Mode2 lata mi się całkiem naturalnie i zmieniać nie zamierzam.

Pogratulować pierwszego luźnego lotu bez torowania łopat i regulacji żyrka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi Nie jest ważne jakieMode ważne żeby umieć latać

 

Jak mawial jeden znajomy - "czeba wiater czuc" .

Apropos wiatera - dzisiaj polatalem w naprawde sinym w porywach wietrze - tak dla wprawy - miejscami model stal w miejscu pod wiatr na 3/4 gazu . Ladowanie - jak harier- albo helik - tez w miejscu :) - a jednak mozna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot lata swietnie - az ciezko sie od niego oderwac - pogoda idealna - zachcialo mi sie dzisiaj lotu odwroconego na niskim pulapie - tak zeby bylo widowiskowo :) .

Zgadnijcie jaki odruch zostal mi z heli i manetka gazu przy locie odwroconym ?

Tak - gaz na zero i samolot spikowal dzibem w dol :) .

No i nastepny kadlubek zamowiony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot lata swietnie - az ciezko sie od niego oderwac - pogoda idealna - zachcialo mi sie dzisiaj lotu odwroconego na niskim pulapie - tak zeby bylo widowiskowo :) .

Zgadnijcie jaki odruch zostal mi z heli i manetka gazu przy locie odwroconym ?

Tak - gaz na zero i samolot spikowal dzibem w dol :) .

 

Dobre :devil:

 

 

No i nastepny kadlubek zamowiony .

 

Zamówiony :shock: ??? A czemuż to zamówiony ? Moim zdaniem znacznie lepiej jest odbudowywać rozbity samolot samemu..Można przy okazji dokonać paru ciekawych modyfikacji i wzmocnień po nabraniu doświadczeń z pierwszymi "twardszymi" przyziemieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nastepny kadlubek zamowiony .

 

Zamówiony :shock: ??? A czemuż to zamówiony ? Moim zdaniem znacznie lepiej jest odbudowywać rozbity samolot samemu..Można przy okazji dokonać paru ciekawych modyfikacji i wzmocnień po nabraniu doświadczeń z pierwszymi "twardszymi" przyziemieniami.

 

Juz naprawiony , jutro znowu latanko :) - mam fajne poletko raptem 150m od domu . Wyszedl samolot jak delfin - butlonosy - ale zato szybka naprawa byla .

 

EDIT :

No i polatalem , patent dziobu z butelki sie sprawdzil wysmienicie - wsadzilem pakiet 2000mA taki z heli - 50 minut latania :shock: , do momentu az zaczely bolec nogi od stania . W heli to niemozliwe . Wylatalem sie jak motylek na wiosne :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie moge sie oderwac od tego modelu , latam w kazdej wolnej chwili a pakiet starcza na naprawde dlugo . Ladowania sa juz przyjemnoscia a nie stresem . Przy bezwietrznej pogodzie poprostu plynie w powietrzu , potrafi latac bardzo wolno jak i szybko . Beczki i inne wygibasy robi super , sterow slucha sie wspaniale .

I fotki "butlonosa" , dziecko cyknelo :) :

s6300441we3.th.jpgs6300443ne8.th.jpg

s6300453fm8.th.jpgs6300454qg3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

My stanowimy w tym modzie2 jakby wyjatki - nie bylo reszty "towarzystwa" (byli na zlocie) a wszyscy mode1 :) . Oj beda chyba na lotnisku jeszcze dyskusje gorace :) w temacie .

 

Wydaje mi sie, ze latasz na Lezycach, wiec sam sie dziwie takim dyskusjom- tylko podaj mi nazwiska tych ktorym to sie nie podoba :mrgreen: Ja od samego poczatku latam na mode 2, podobnie jak Janusz, Kuba i jeszcze ktos sie znajdzie z tego naszego Gdynsko-Rumskiego towarzystwa.

 

Powodzenia w dalszych lotach!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i na koniec uznalem , ze troche ponad tydzien nauki latania samolotem jest OK i od dnia dzisiejszego wypuscilem sie z FPV na otwarta przestrzen . Samolocik dostal troche wagi bo i kamerka i lipol do jej zasilania - ale lata swietnie nawet z tym dodatkowym ciezarem .

Wjalem tez serwo do steru kieruku i latalem tylko na lotkach i sterze wysokosci .

Nauka latania z kaskiem zajela okolo 5 minut - potem juz latalem samolotem - nie patrzylem sie jak lata samolot - ale LATALEM TYM samolotem :) .

Troche wialo , ale naprawde adrenalinka skacze jak lata sie z wiatrem i pod wiatr , troche trzeba sie przyzwyczaic do dosc odmiennej istoty orientacji przestrzennej z wysoka - ale dla kogos kto kiedykolwiek gral w symulatory lotu to nic starasznego .

Rewela - nic dodac nic ujac . Chce jeszcze - i juz zaczynam przemyslenia i prace nad zasiegiem i jakoscia :) .

 

s6300468dn9.th.jpg s6300470nl7.th.jpg s6300469eo7.th.jpg

 

Jest jeszcze filmik - nie z kamerki - nie mialem na czym nagrac - ale start i latanie FPV uwiecznione . Od tej pory chyba przeprowadzam sie na dzial rc-cam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.