Skocz do zawartości

Pierwszy w zyciu lot samolotem RC


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jeśli chodzi o latanie to dla mnie nie nowość heli latam od ponad 4 lat .Jedyna nowość to samoloty i potrzeba utrzymania ich w ruchu żeby leciały.Symulator? owszem nadal z niego korzystam mimo że umiem dobrze latać helikami ,samolotem też trenuje z tym że na kompie normalnie nimi latam a w realu to efekty są jakie są dlatego skłaniał bym się ku temu że to raczej maszyna zawiniła niż pilot.

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie to trochę zdziwiło :) jutro będę sprawdzał elektronikę bo trochę mnie martwi to że wszystkie krety wyglądały identycznie .

co do 3F to mam regulator od heli 40A a silnik to chciałbym sam zrobić z CD-ROMU tylko nie wiem ile czego nawijać ?:( może masz jakieś stronki o tym/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź czy stery wychylają się tak jak powinny. Czy aby nie masz włączonych reversów?

2. Sprawdź czy nie masz zbyt dużego skłonu silnika w dół.

3. Dodatkowo silnik powinien być odrobinę w prawo.

4. Niech ktoś Ci trzyma model a ty oddal się na kilkadziesiąt metrów i ruszaj sterami. Sprawdź czy nie następuje utrata zasięgu albo czy nie występują zakłócenia.

 

To tyle. Więcej mi na razie do głowy nie przychodzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój model prawdopodobnie nie ma mocy aby się wznieść w powietrze (za małe śmigło,słaby silnik lub zły pakiet).

Problem z przewalaniem się modelu na lewą stronę często dotyczy zbyt małej prędkości modelu .

Proponował bym :

1.Sprawdzić ,stawiając model do pionu, czy model chce się wyrwać do góry(optymalny ciąg)

2. wyrzucać sporo mocniej lub startować z rozbiegiem nie 2 m a minimum 15-20m.

 

3. Oddać model w ręce doświadczonego kolegi ,który powie co jest nie tak albo obleci model i go wyreguluje na potrzeby Twojego latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtass_nt

 

1 wszystko wychylało się tak jak trzeba (sprawdzane kilka razy )

2 silnik ustawiony na wprost (sprawdzane było)

3 nie raczej prosto

4 właśnie jutro będę to spradzał też mam takie podejrzenia

 

Tomek

Miałem problem z ciągiem (za małe śmigło wymienione na większe ciąg sie znalazł)

1 tak go sprawdzałem i wyrywał się bardzo mocno

2 rzucałem go baaardzo mocno jeśli chodzi o rozbieg hm to miałem baaaaardzo dużo miejsca (na polu byłem) tylko on po około 2m kołowania sam się odrywał no to go ciągnełem do góry.

3 i tu gigantyczny problem bo w moim mieście i okolicy niema nikogo kto się tym hobby zajmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jeszcze jedna sprawa.

 

Czy aby po wyrzucie z ręki nie dajesz mu od razu KOPA sterem do góry? Jeśli tak robisz to model nigdy nie osiągnie takiej prędkości aby wznieść się w powietrze.

Rzucasz model (najlepiej ster wysokości w spoczynku mieć ustawiony minimalnie- asekuracyjnie ciut do góry) i dopiero kiedy kawałek poleci prosto delikatnie podrywasz go do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... silnik to chciałbym sam zrobić z CD-ROMU tylko nie wiem ile czego nawijać ?..

Bez zartow - silnik 3F kosztuje 30zl a w Chinach 12zl - wiec proba nawijania moze tylko wzbudzic usmiech :) . Porownujac wydatki na samolot z wydatkami na heli - to samolot to sa naprawde grosze (w stosunku - wydatki/czas latania) , co ciekawe ja latam na pakietach ktore juz w heli nie daja pradowo rady i wszystko "dolatuje" samolotami :) .

 

Mysle - ze inwestycja w silnik 2408 lub 2409 i kilka smigiel 8x4 czy 9x4 da porzadane rezultaty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.