Skocz do zawartości

Grzanie się regulatora ZTWA, Silnika EMAX i pakietu Dualsky.


SowaFSO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie dawno zakupiłem regulator ZTWA 60A SBEC BEATLES do silnika EMAX GT2820/04 i 3 serwa SG92R plus jedno MG90S.

Wszystko zasilane pakietem 3S 2250mAh Dualsky o prądzie rozładowywania 101A  i siedzi to w Multiplexie Soliusie. Założone 2 filtry ferytowe na kabel od regla i steru wysokości. Tkwi problem w tym że regulator, pakiet i silnik się grzeją. Na poprzednim RedBricku 50A wszystko było chłodne. Co sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje sprawdzić, czy są ustawione rekomendowane przez producenta ustawienia:

http://en.ztwoem.com/products_detail/&productId=112.html

 

Battery type Detect: LiPo with Automatic Cell

5. Timing Setup: Automatic (7-30 deg) – ESC automatically detect the best motor timing

9. Switching Frequency: 16kHz – out-runner motors recommended (standardowo jest 8kHz i tutaj może być problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pracuje na fabrycznych ustawieniach tylko hamulec zaprogramowałem. Ok zobacze :) Widziałem nagrania na mniejszych silniczkach i moje osobiste doświadczenie z tym silnikiem. Ma werwe :D Potem FPV do niego pcham.

Dziwne jest to że na RedBricku wszystko chłodne było a miał 50A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to ustawienie: 9. Switching Frequency: 16kHz – out-runner motors recommended

 

Jeżeli tylko wyciągałeś model do gory to być może było wszystko chłodne. Jeżeli latałeś intensywniej to nie wierzę. Przy prawie 50A poboru prądu nie ma szans tego schłodzić w piankowym kadłubie. Tomek ma rację. No ale próbuj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No był tam leciuśko ciepły ale lekko odczuwalnie a pakiet nigdy nie był ciepły. Zaznaczę że po chwili samego podłączenia pakietu i sprawdzenia czy działają serwa i silnik regiel już emituje trochę ciepła. Ok sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.