Skocz do zawartości

ACCUCELL-6 nie balansuje pakietów


juras_p@op.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Kupiłem od kogoś ładowarkę ACCUCELL-6 która nie balansuje pakietów o pojemności 2200mAh 3celowych. Do tej pory sprawdziłem trzy celowe pakiety o mniejszej pojemności i było wszystko dobrze. Ładowarka rozpoznaje pakiety i zaczyna ładować, po czym przestaje i pojawia się komunikat  battery vol error cell low vol. Zna ktoś ten problem i rozwiązanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Battery Vol err vol cell ukarze się w czsie ładowania, jeśli zostało przerwane połączenie na przewodzie lub wtyczce złącza serwisowego łączący jedno ogniwoz wewnętrznym balanserem.Jak będziesz nasiskał INC sprawdzisz która cela jest uszkodzona.

 Nie masz chyba instrukcji bo w niej są rozwiązania niedomagania ładowarki.Ta instrukcja pasuje do wszystkich podobnych, także acucell 6.

b6.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy  dobrze rozumiem, mniejsze pakiety 3S ładuje.Jeśli jesteś pewny że pakiet jest dobry więc ktoś ci spuścił uszkodzoną ładoowarkę nie informując o felerze. Może się coś odlutowało w porcie gniazda do 3S w środku ładowarki..Może ktoś mocniejszy w tym temacie coś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość zmierzenia napięcia na poszczególnych celach tego pakietu 2200 ??

Często zdarza się, że jak napięcie na jednej bądź więcej cel spadnie  (dokładnie nie pamiętam ale chyba poniżej  3v)  to wyskakuje właśnie taki komunikat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że ładowarka nie do końca sprawna jest, to wiedziałem. Ale wtedy nie przeszkadzało mi to. Używałem pakietów do 1500mAh. A co do portu, to ten sam port służy do ładowania 1500 i 2200. Mierzyłem też napięcie na każdej celi z osobna i jest bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się taki sam komunikat po usterce ładowarki i jak zaczynałem ładować to ładowarka wykrywała napięcie jednej z cel o 1.5V mniejsze niż rzeczywiste i wywalało właśnie taki error. Tyle, że moja już żadnego nie zaczyna ładować. U Ciebie jest taki efekt jakby faktycznie jedna z cel pakietu miała zbyt niskie napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.