Skocz do zawartości

Wyważenie problem [Multiplex Tucan]


koszkin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. 

 

Otóż panowie, po prawie 3 latach postanowiłem powrócić do czynnego modelarstwa RC. 

 

Dawno temu kupiłem sobie model Multiplexa, dokładnie chodzi  o Tucana. Jako, że wracam do gry postanowiłem go złożyć. Wszystko szło ładnie i pięknie do czasu wyważenia. 

 

Kilka dni temu zrobiłem sobie nawet specjalną wyważarkę (własnej konstrukcji)

 

Do sedna... 

 

Ustawiam model na wyważarce, na miarkach mam po 90 mm (liczone od krawędzi natarcia zgodnie z instrukcją) Reguluję środek ciężkości pakietem, wszystko ładnie, model pięknie leży na podporach. Zdejmuje go z wyważarki, kładę po raz kolejny...w tym momencie wychodzi"zonk" (model wydaje się być nie wyważony) i tak w kóło, co wyważę, zdedjmę, zawsze robi się kiła. Reasumując, za każdym razem kładąc go na wyważarce muszę powtarzać czynność regulacji położenia pakietu. 

 

Dodam, że całe wyposażenie modelu jest dobrze rozlokowane w kadłubie, serwa są takie same itd. itd.

 

Nie uważam się za totalnego laika, trochę się już latało, trochę modeli rozbiło :) Także aż głupio zwracać się do was z takim problemem. 

 

Dodam, że nigdy wcześniej nie miałem  w rękach żadnej profesjonalnej wyważarki... może rurki które mają styczność ze skrzydłem są po prostu za wąskie, i byle mm odstępstwa psuje pierwotne wyważanie... sam nie wiem. Zawsze czynność wyważania wykonywałem na palcach i wszystko było ok (teraz postanowiłem zbudować do tego dokładny przyrząd i nie potrafię wyważyć modelu)

 

Kilka zdjęć mojego ustrojstwa znajduje się poniżej 

 

P.S 

 

Byłbym wdzięczny za pomoc, co zrobiłem nie tak 

 

 

post-3701-0-92733600-1435859782_thumb.jpg

post-3701-0-71190100-1435859788_thumb.jpg

post-3701-0-52115600-1435859798_thumb.jpg

post-3701-0-62338700-1435859804_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas wyważam na plecach, w momencie podparcia o dolną część płata nie jestem w stanie tego zrobić na tym ustrojstwie.

 

Podwozia niestety nie mam chowanego, także jestem zmuszony robić wyważenie na stałym czyt. otwartym. 

 

W tym momencie powierzchnia styku wyważarki ze skrzydłem ma 10 mm (rurka widoczna na ostatnim zdjęciu, zamontowana w poprzek)

 

Czy jeżeli ją wywalę i wstawię coś większego będzie OK? chodzi mi o powierzchnię styku? Z tego co widzę problem chyba tkwi właśnie w tym elemencie. 

 

Niech mnie ktoś poprawi , jeżeli źle rozumuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wynika, że linijki masz stałe - może za bardzo opierają się na krawędzi natarcia, powodując duży opór?

Mam wyważarkę z HK  i tam linijki pływają wraz z modelem podczas wyważania...

 

U mnie powierzchnia styku to okrąg o średnicy 1 centymetra.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka linijki jest stała, jednak przy wyważaniu nie opiera o krawędź (robię jakieś 2-3 mm różnicy)

 

mgr napisz mi ile mniej więcej mierzą u ciebie "końcówki wyważarki" możesz wrzucić jakiś link do tego ustrojstwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wynika, że linijki masz stałe - może za bardzo opierają się na krawędzi natarcia, powodując duży opór?

Mam wyważarkę z HK  i tam linijki pływają wraz z modelem podczas wyważania...

 

U mnie powierzchnia styku to okrąg o średnicy 1 centymetra.

 

Ja zbudowałem wyważarkę i powierzchnia styku to zagięte gwoździe o średnicy 3 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka linijki jest stała, jednak przy wyważaniu nie opiera o krawędź (robię jakieś 2-3 mm różnicy)

 

mgr napisz mi ile mniej więcej mierzą u ciebie "końcówki wyważarki" możesz wrzucić jakiś link do tego ustrojstwa ?

Ja mam takie coś:

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__44553__Hobbyking_Center_of_Gravity_Machine_for_Airplanes_EU_warehouse_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.