Skocz do zawartości

Ładowanie pakietu przez odbiornik.


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Czy ktoś próbował i czy to jest bezpieczne by ładować pakiet NiMh przez odbiornik ? Tak najprościej jak potrafię to wytłumaczyć - pakiet dołączony do np. kanału 8 z przełącznikiem. Stery itp. od ch 1 do ch 4 a mam jeszcze wolne kanały załóżmy, że ch 7. Czy mogę pod ten kanał podłączyć bezpośrednio wyjście ładowarki by ładować główny pakiet zasilający podłączony do kanału 8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... wlasciwie podajac napiecie na piny + i - w odbiorniku to go wlaczysz. Tym samym w czasie ladowania odbiornik bedzie wlaczony.

Kiedys wlaczniki wyposazone byly w kabel "Y" ktory byl przelaczany glownym wlacznikiem - cos jak zwrotnica kolejowa. W jednej pozycji zasilanie szlo do odbiornika a w drugiej miales wyjscia napiecia na druga koncowke - ktorej uzywalo sie do ladowania pakietu bez koniecznosci wyciagania go z modelu:

 

3wireswitch.jpg

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=4842&aff=29369

 

 

Lub z wbudowanym gniazdem ladowania (to samo co wyzej tylko drugi kabelek skrocony do minimum - napiecie na nim pojawia sie w pozycji OFF)

50501(1).jpg

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=50501&aff=29369

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się nad tym zastanawiam bo zakładam, że + / - odbiornika jest ten sam na wszystkich kanałach i nie wiem czy tak można ladowac (malym pradem okolo 0.2 A) bez szkody dla odbiornika. Z lenistwa w przeróbkach chce z wolnego kanału wyprowadzić gniazdo do ladowania pakietu bez konieczności zdejmowania płatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper,

 

takie lenistow wyjdzie Ci bokiem.... Będziesz podawał prąd ładowania na cały odbiornik + serwa.

Zastosuj rozwiązanie Kolegi Japim'a. Kup włącznik z gniazdem ładowania.

Ja u siebie moge tak Li-Fe ładować:

post-7590-0-88487700-1436428378.jpg

post-7590-0-26299000-1436428385.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że będę podawał napięcie na wszystko, inaczej bym nie miał wątpliwości i nie pytał ;) Odbiornik ma szeroki zakres napięć, gorzej z serwami. To pies to drapal .. Podlutuje gniazdko ladowania na krótko pod pakiet przed wylacznikiem i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim maksymalnym napięciem można zasilać ten odbiornik? Jakim napięciem chcesz ładować? Na jakie napięcie pracują pozostałe podzespoły wpięte w odbiornik? Podpinając ładowarkę pod odbiornik każde wpięte urządzenie zostanie zasilone prądem z ładowarki. Jeśli odbiornik i one to zniosą to ok, tylko pytanie czy jest sens żeby to wszystko się grzało? Ja bym nie ryzykował :)

 

Edyta:
Uprzedziłeś mnie o kilka sec :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper,

kup sobie (chyba, że masz) jak będziesz miał chęć i możliwości Li-fe zamiast Ni-Mh'a. Ewentualnie Ni-Mh serii Eneloop.

Np. http://www.modelemax.pl/index.php?cPath=183_488

 

Ja się ostatnio "szarpłem" i kupiłem pakiet Eneloop do apki i Li-Fe do pierwszej spaliny. Na razie pakieciki czekaja na resztę gadżetów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper,

gratuluję wyboru. Bardzo fajne pakiety. Od prawie 2 lat mam w większym compacie cyfrowym i działają rewelacyjnie. Od roku w DX6i - bajka.

 

Kup włącznik i będzie OK! Tak jak Kolega wyżej pisał - działa jak zwrotnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.