Skocz do zawartości

Jak zarabiac na modele?


Dominik3001

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuj w chinach i sprzedawaj , może pokonasz sklepy modelarskie :D :D :D

 

Właśnie chciałem to napisać, przy większej ilości łapnie cię Cło i VAT ale przy drobnych zakupach jak wyczujesz potrzebę rynku to ludzie są w stanie zapłacić nawet 2 razy drożej jeśli nie muszą czekać 2 tygodni.

Oczywiście trzeba trochę swojego wkładu na początek dać ale nikt nie każe ci handlować od razu za grube tysiące.

I tu nie musisz się tylko ograniczać do rzeczy z zakresu elektroniki modelarskiej, jest dużo innych rzeczy które warto sprowadzać i sprzedawać.

 

Poszperaj też w tematach, ludzie oferują czasami sprzęt za free, ostatnio ktoś oferował sprawną aparaturę.

Był nawet chłopak w podobnym wieku jak ty z tego co dobrze pamiętam, który dzięki swojej postawie otrzymał pomoc od ludzi z forum.

Napisz co potrafisz, pochwal się czymś, jeśli ludzie zauważą ,że warto cię wesprzeć to to zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj też w tematach, ludzie oferują czasami sprzęt za free, ostatnio ktoś oferował sprawną aparaturę.

Był nawet chłopak w podobnym wieku jak ty z tego co dobrze pamiętam, który dzięki swojej postawie otrzymał pomoc od ludzi z forum.

Mam głęboką nadzieję, że źle zrozumiałem to, co proponujesz.

A zrozumiałem, że proponujesz "pozyskiwanie" i potem sprzedawanie sprzętu, materiałów i akcesoriów, którymi modelarze dzielą się (odstępują za free) z początkującymi, często najmłodszymi, żeby ułatwić, a czasem w ogóle umożliwić im start.

O ile pamiętam, aparatura, o której wspomniałeś, została przekazującej ją teraz dalej osobie "podarowana" kiedyś w ramach pięknego gestu przez jednego z modelarzy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głęboką nadzieję, że źle zrozumiałem to, co proponujesz.

A zrozumiałem, że proponujesz "pozyskiwanie" i potem sprzedawanie sprzętu, materiałów i akcesoriów, którymi modelarze dzielą się (odstępują za free) z początkującymi, często najmłodszymi, żeby ułatwić, a czasem w ogóle umożliwić im start.

O ile pamiętam, aparatura, o której wspomniałeś, została przekazującej ją teraz dalej osobie "podarowana" kiedyś w ramach pięknego gestu przez jednego z modelarzy.

 

Haha :) Bartku proszę cię :D To by było skur...stwo a nie biznes :D

 

Mnie się ten gest bardzo podobał i uświadomiłem tylko autorowi ,że jeśli się zasłuży to nie trzeba wydawać kupy kasy bo są ludzie którzy pomogą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie propozycje ale narazie bede robil modele i je sprzedawal gotowe do lotu

Najbardziej mi chodzilo o cos takiego zeby sie zajmowac pasja ale tez troszke sobie przy tym zarobic i ulepszac elektronike a nie prace zwiazane z czyms innym (ulotki itp.) Ale i tak bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była oferowana praca na forum w sklepie modelarskim, praca zdalna tzn. siedzisz przy swoim pececie w godzinach pracy sklepu, odbierasz telefony, przyjmujesz zamówienia, odpowiadasz na pytania gdy ktoś zadzwoni w jakiejś sprawie, dzwonisz do magazynu, wbijasz zamówienie do systemu .... i za całkiem fajny pieniądz ale trzeba być pod telefonem i pecetem przez te 8 godzin.

 

Wymień mi osoby, które składają modele, sprzedają je i na tym zarabiają ... nie liczyć ludzi, którzy serio rozwinęli swoją działalność na projektowaniu, wycinaniu, składaniu modeli i robili to na tyle świetnie, że inni sami pytali "kiedy zestawik i za ile" ... takich "fachowców" wielu nie ma. Ile to na allegro wisi zestawów powycinanych na domowych maszynach cnc bo ktoś miał pomysł "a będę robił zestawy modeli kit i sprzedawał" i co ... i nikt tego nie kupuje, wisi to na allegro od długiego czasu nie licząc zmiennego popytu na rdzenie zagi czy alule styro. Na forum to może kilka osób jest co ciągle przyjmują zamówienia do cięcia pianki i mają z tego pieniądze. Musiałbyś naprawdę pokazać kunszt a ... a po prostu jeszcze nie czas na to zresztą daj ogłoszenie na giełdzie, że "zrobię model" i czekaj na odpowiedzi.

 

Praca jest zawsze, gorsza lub lepsza ale .... po prostu trzeba chcieć a nie szukać problemów. Jak Ci zależy aby mieć na wyposażenie RC, na model to i nawet zbieranie złomu, puszek czy czegokolwiek ... mój tata akurat pije puszkowe, raz na parę miesięcy uzbiera się i to totalnie żadnym nakładem pracy, kilkadziesiąt złotych. Wystarczy zgnieść i wrzucić do wora. Odpal kreatywność, nie żyjesz na pustyni. Ewentualnie zainwestuj, na jednym pakiecie z banggood gdzie przesyłka jest darmowa (akurat tego jest) i nie ma przewalutowania czyli płacisz tyle ile widzisz, że coś kosztuje jesteś w stanie zarobić 10-15 zł bo takie są różnice w Polskich i zagranicznych sklepach. Często robię tak, że przy okazji zakupów dokładam jakiś produkt, który raczej na pewno szybko tutaj zejdzie za kapkę większe pieniądze i jestem te parę, paręnaście złotych do przodu jeśli o wydane pieniądze chodzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co generalizować bo to zawsze kogoś krzywdzi.

 

Ale niestety dobrze czasem posłuchać tych co troszkę się już z życiem pobarowali, i mają nieco bardziej realistyczne spojrzenie...

 

Modelarstwo to hobby, tu się traci pieniążki, nie zyskuje :)

 

Pracuje się tam gdzie można zarobić, hobby sponsoruje z tychże zarobionych przy niekoniecznie lubianym zajęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak traci. Inwestujesz, to gdy co najmniej osiągniesz zwrot z inwestycji, a jeszcze lepiej - zarobisz.

Obrzydliwy materialista. ;)

Utożsamiasz zyski z zarobkami. Skąd wiesz co dla mnie i innych jest zyskiem/korzyścią? I nie mam tu na myśli tylko przyjemności, ale różnorodnie i wszechstronnie rozumiane potrzeby.

Ograniczanie się do rozumienia inwestycji czysto ekonomicznie/materialnie jest... ograniczające. :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angażując się w modelarstwo (finansowo, czasowo itp...) zyskuje się nie tylko wiedzę, umiejętności ale także i świetnych przyjaciół, a to są przecież bardzo wymierne korzyści...Więc jest to inwestowanie w swoją przyszłość!!!

W szkole się takich rzeczy nie nauczysz.

Z drugiej strony trzeba również dodać, że każda nauka kosztuje, czasem sporo...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.