Skocz do zawartości

Ed's Ziroli B-25


pengo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem plany modelu B-25 101" jednak taka rozpiętość skrzydeł jest dla mnie trochę za duża i zmniejszyłem rozpiętość do 200cm

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale ponieważ jeszcze się nie zdecydowałem jakie silniki zastosuję. Rodzaj silników jest jak na razie dla mnie największym dylematem. Mam trzy opcje do wyboru.. elektryki, benzynowe 2-takty, oraz żarowe 4-takty. Elektryki są bezobsługowe i śmigła mogą się kręcić przeciwbieżnie. Spalinowe silniczki będą wymagały sporo troski aby działały jednakowo i nie wiem czy będę miał na tyle czasu aby się w to bawić, noo ale ten dźwięk i zapach :D

 

W pierwszej kolejności zabrałem się za budowę kadłuba, szkielet ze sklejki i sosny kryty balsą, skrzydła podobnie

Nie wiem jeszcze co z chowanym podwoziem, czy zastosować elektryczne czy pneumatyczne

Waga to też jak na razie wielka niewiadoma  mam nadzieje że nie przekroczę 7kg

 

post-6329-0-02988000-1444077138_thumb.jpg

 

post-6329-0-22227600-1444077148_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie delikatnie opada, trochę to dziwne ponieważ plany przerysowałem z dokładnością do około 0,1 mm i wszystko zostało wycięte frezarką cnc. Gdy będę kładł balsę na poszycie zrobię korektę.

Zastanawiam się nad podwoziem znalazłem ciekawe na hobbykingu do 7,5kg http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21164__Turnigy_Full_Metal_Servoless_Retract_with_140mm_Oleo_Legs_Tricycle_1_20_class.html

 

U nas w kraju mogę kupić coś takiego http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/SAMOLOT-ZDALNIE-STEROWANY/KOLA-PODWOZIA/Podwozia-pneumatyczne/MSP0-9090-EL-RETRACT-90CLASS-90.html

ale cały zestaw z goleniami wyjdzie 3x drożej niż chińszczyzna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem plany modelu B-25 101" jednak taka rozpiętość skrzydeł jest dla mnie trochę za duża i zmniejszyłem rozpiętość do 200cm

Przeskalowałeś całe plany czy tylko zmniejszyłeś rozpiętość skrzydeł ? ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyciąłem kilka elementów z balsy 3mm i 5mm, kadłub powoli powstaje, znalazłem też model b-25 wycinankę z kartonu, z którego pożyczę wnętrze :)

W planach zawiasy są ze sklejki, mam jednak trochę płyty węglowej i z niej je wytnę, zastanawiam się czy nie lepiej użyć zawiasów kołkowych

 

post-6329-0-59029400-1444425652_thumb.jpg

 

post-6329-0-83278400-1444425661_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła paczka z mechanizmem chowanego podwozia, producent  zaleca je do modeli max 15kg, mój będzie ważył połowę tego więc powinno być ok, lekkie to nie będzie z goleniami i kołami będzie ponad 0,5 kg

Mechanizm chodzi ładnie i dość wolno :)

 

post-6329-0-90103900-1444934353_thumb.jpg

 

post-6329-0-74182500-1444934380_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Powoli rozglądam się za silnikami elektrycznymi i mam kilka pytań.

Nie wiem ile ciągu statycznego powinny mieć takie silniczki, zakładając wagę gotowego modelu do lotu 7kg 

Czy brać 2 silniki o o ciągu statycznym 3,5 - 4kg czy słabsze? wiem że to nie akrobat ale trochę zapasu mocy chciałbym mieć

Cały model będzie zasilany pakietem lipo 4s 10 000 mah

 

może macie propozycje konkretnych silniczków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.