Skocz do zawartości

Wicherek 15E RC


arek1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Długo to trwało, ale w końcu Wicherek wzbił się w powietrze ;)

Oblot odbył się w zeszłym tygodniu na lotnisku w Czyżynach. Gdyby nie pomoc bardziej doświadczonych modelarzy, mój pierwszy lot skończyłby się kraksą. Na szczęście po drobnych poprawkach, w niedzielę udało się wystartować i wylądować w jednym kawałku.

Gdybym miał wykonywać ten model ponownie, to wydłużyłbym część dziobową o jakieś 5cm. Teraz jest trochę ciasno i brakuje możliwości wyważania pakietem. Do sprawdzenia jest jeszcze ster wysokości. Mimo, że wydaje się być niewielki, to model dość mocno reaguje na wychylenia drążka.
Zmieniłbym także silnik na słabszy. W tym momencie zamontowany jest Emax GF2215/25 KV950 i bez doważenia przodu i mocnego wykłonu Wicherek wisiał na śmigle. Zapas mocy jest nadal odczuwalny, dlatego dość łagodnie muszę operować gazem. Jest to mój pierwszy model, dlatego kilka rzeczy można było wykonać lepiej, ale ogólnie jestem zadowolony.
Poniżej zdjęcie poglądowe i link do albumu z grafikami w wysokiej rozdzielczości:

 

http://www.fotosik.pl/u/recc/album/2249541

 

a217d05e8eba4b77.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

piekny model Arek , gratuluje , ja wlasnie w swoich przedluzylem przod o 4cm i miejsca full i obylo sie bez odwaznikow , cf 2822 spokojnie ci wystarczy , pozdrawiam. ps, jestem wlasnie w trakcie budowy WICHERKA 5 i takze dalem mu dluzsza mordke, bo by sie w nim nic nie pomiescilo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.