Skocz do zawartości

starling


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem jest mało eleganckie i można było łatwo zlikwidowac, przed malowaniem.
Coś mi sie wydaje że te modele są malowane we formie, więc raczej nie dało by się tak łatwo. Być może jestem w błędzie i modele są malowane po wyjęciu z formy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Kamyczek_RC

To nadlew z podziałówki do usunięcia jednym pociągnięciem skalpela jeżeli oczywiście nie ma przesunięcia na podziałówce która w tym modelu dzieli kadłub na górę i dól a w większości modeli na lewą i prawą połówę (jest pionowa) Model ładny ale jak widzę to wersja szklana całkowicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Na 100% to jest podziałówka, mimo że w poziomie; model jest malowany w formie, kadłub jest szklany ze wzmocnieniami węglowymi. Pozdrawiam - Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Rzuć okiem jeszcze raz na zdjęcia. Na dwóch widać węglowe wzmocnienia.

 

Panie kochany jak by tam jeszcze wungla nie dali to by się to w powietrzu poskładalo na zawrocie. Te dwa paski w kadlubie i pasek pod dzwigarem to tylko potwierdza fakt że to szklanka jest ;). W dobrym F3B to w bagnecie jest więcej wungla niz tu w całym samolocie ;) Nie ujmując jednak do latania się nadaje tyle że z fantazją trzeba uważać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ujmując jednak do latania się nadaje tyle że z fantazją trzeba uważać ;)

 

z 36m/s pionowje prędkości sobie radzi bez kłopotu, przy prędkości 15m/s pionowa gleba i wystarczyło tylko otrzepać z piachu i lecieć dalej :D Więc nie jest tak źle z tą fantazją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

U nas piaskownicy nie ma jak trafisz pionowo w pole czy łąkę będziesz potrzebował saperki i kilofa. Otrzepać nie bedzie trzeba bo taka gleba otrzepie szybowca ze skrzydeł ,uszu i statecznika i przy okazji serwa z uzebienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co niby wyglada nieelegancko jest gladka powierzchnia.Nic nie wystaje i nie ma co usowac skalpelem. To i owszem podzialowka na ktorej nie ma farby bo model lakierowany jest w formie. Calosc jak wszystkie modele L.Kwarcinskiego zachwyca jakoscia. A to po prostu tak wyszlo na tej fotce i krawedz ta "zaswiecila"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Nie twierdzę że jest wykonany źle. Ze wszystkich modeli które oglądalem . A było ich sporo najlepiej wykonane są modele firmy BRETAMODEL np TANGA forma CNC każda pierdoła pasuje na wcisk. Pięknie wykonany jest też CERES firmy BAUDISMODEL . Podobnie wykonany i solidny jest ASCOT od Vaclava Vojtiska.Dla zainteresowanych linki :

http://www.bretamodel.cz/

http://www.baudismodel.com/

http://f3x.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil

Twój ostatni post przypomina mi pewnego mojego "kolegę" który twierdzi że generalnie wszystkie samochody powyżej 90 000 zł są do " zaakceptowania" ale jedynie A8, BMW 750 lub ew. Mercedesem klasy S można jeździć ( cena każdego z nich zaczyna się liczbą 6-cio cyfrową w Euro ).

 

Porównujesz model za 200-250 Euro z modelami za minimum 1000 E - i tu odwieczny dylemat - lepiej sprzedać 100 szt po 200 czy 5 szt po 1000 E ?

 

A przy okazji - szukam osoby której "udało się" skasować w powietrzu model typu Kwarciński. Samemu - zderzenia z innym modelem wykluczamy. Jest takowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to...

Naprawdę sporo latałem Starlingiem w wersji z klapami i bez, szalałem często ponad miarę i jakoś model nie ucierpiał w wyniku samego latania :)

a porównywanie modelu tej klasy i "kasy" z modelami w/w firm mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Tomku - na zdjęciu wygląda to fatalniej niż w rzeczywistości....a są to pozostałości z formy. Z jednej strony - pryszcz, bez znaczenia, popatrz na to przez okularki: "800-900zł"; z drugiej strony - można to usunąć przed oddaniem klientowi.... Ale jak policzysz uciechę - to straty nie ma !

Kuba, Kamil - u mnie w modelarni, chłopcy licytują się tak:

- moja gra jest lepsza, ma 4 życia;

- co Ty opowiadasz, ja mam świetlny miecz i jestem nieśmiertelny;

- moja jest lepsza, kosztowała 700 zł i w promocji za 30 zł mogę założyć nową cywilizację.....

może i coś pokręciłem ale w tym stylu !

Jerzy - mogę wpaść do Bielska i złożyć Twojego Starlinga w powietrzu, bez udziału osób trzecich i matki ziemii. Twojego, bo mojego szkoda... :devil:

Nie przesadzajmy Panowie - jest to NAJLEPSZY model w grupie modeli szybowców kompozytowych 2m do 1000zł ! Znam lepsze, np: LYNX (czeski, szybowiec i elektro, full kompozyt, 2m), Dion itd., ale też i lepsza cena, jakieś 1500zł....

Wytrzymały jest ale masą też grzeszy...i jest to też cena ceny ! I znajdą się wytrzymalsze modele kompozytowe w grupie modeli 2m. Niemcy określili ten model jako wspaniały Urlaub Model - i pod tą opinią się podpisuję. I Niemcy też swoją opinię wygłaszają przez okularki: 200EU ! Gdyby cena była 500 EU byłby to: schaise polnische model !

Można tym modelem polecieć w zawodach F3F, a czemu nie ? Można nawet zwyciężyć, ale nie dzięki genialności konstrukcji czy swojej jako pilota tylko przeciwnicy pozwolili ! A to umiejętnościami latania, a to sprzętem, a to podejściem do zawodów....

Te modele mają swoich odbiorców, swój rynek i swoje przeznaczenie i tak powinno się ich używać ( czy nimi się cieszyć ). Dla mnie np: był (jest) to kapitalny model to przećwiczenia, nauczenia się latania 4 serwowym skrzydłem z wykorzystaniem 6 faz lotu, ślepego trafiania do właściwych wyłączników. Latam już tym 2 sezony i jeszcze trafiają mi się fuksy ! Można Jantarem, Trinity, Ceresem, Storkiem? Można, a kto bogatemu zabroni ?

I wracając do Starlinga: znam o wiele lepsze, ładniejsze modele ale czekam na nowego Starlinga !!!

Pozdrawiam Jurek

su31014kz6.jpg

http://img73.imageshack.us/img73/su3101

 

I żeby nie było, że ględzę bez pokrycia... - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.