Skocz do zawartości

Mam dylemat odnośnie wyboru modelu i potrzebuję podpowiedzi


enter1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio się nie udzielałem na forum bo nie mam o czym pisać , ale czytam tematy na bieżąco i to kilka razy dziennie :) .

 Ciągle szlifuję swoje umiejętności pilotażu i myślę że poczyniłem bardzo duże postępy.

Dziś np podczas lotów lil ripperem , raczej szalałem , wiał spory wiatr i podczas gwałtownego pikowania w dół z bardzo dużą prędkością straciłem ster wysokości, wyrwało go z zawiasów , na szczęście ten model ma tak zrobiony ster kierunku że on nie pozwoli sterowi wysokości odfrunąć od modelu.

Tak czy inaczej przyleciałem modelem około 200m bo o tyle był oddalony, sterując wysokością tylko za pomocą ciągu silnika,

bo ster wysokości tylko powiewał za modelem jak chciał.

Więc wydaje mi się że juz umiem byle jak panować nad modelem, bo dziś uszkodzony model, który nie ma podwozia posadziłem na ziemi jak na pierzynie.

Ale do rzeczy, moja żonka szczęśliwa że nie gram na akordeonie, za to mam zajoba na punkcie tych modeli i latania chce mi sprawić na prezent świąteczny jakiś model.

Ale nie wiem z którego będę miał największą frajdę, dylemat mam pomiędzy trzema modelami:

Pierwszy to Extra 300 od mirka z lublina , model konstrukcyjny o rozpiętości 1100mm, model  do złożenia .

Drugi to wszystkim znany Fun Cub

A trzeci to konstrukcyjna extra 300 o rozpiętości 1400mm ,  model już złożony , trzeba tylko dokończyć oklejanie, tylko że ten model jest dość ciężki i musiał bym się dodatkowo szarpnąć na wyposażenie niby on może być i spalinowy i elektryczny to spalinowy napęd odpada ze względu że modele wiszą w domu i zapach paliwa w domu raczej odpada , a nie posiadam tak mocnego silnika i regulatora o pakiecie nie wspominając, że by napędzić ten model.

Do dwóch pierwszych modeli wyposażenie posiadam.

Na który model powinienem sie zdecydować, na moim etapie zabawy modelarstwem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak napisał Robert. Wiesz już, co z czym się je. Parę modeli zbudowałeś. Opinie o wymienionych modelach (każdy będzie wyborem dobrym, bo to konstrukcje sprawdzone) na forum znajdziesz bez problemu.

 

Czyli wybór zależny od preferencji: w stylu latania, w wyglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że prezent w postaci Fun cub (ten standardowy 1400mm) sprawi mi wiele radości, i na niego sie zdecyduję.

Model z drewna spróbuję kiedyś wykonać sam.

Co do preferencji i stylu latania, to najprzyjemniej latało mi się motoszybowcem i modelem magnum, wiele przyjemności sprawiało mi latanie magnum a za razem bardzo brakowało mi w tym modelu  lotek.

Obecnie intensywnie latam modelem akrobacyjnym , następny akrobat jest na ukończeniu , dziś skończę górny płat i zostaje mi połączenie lotek obu płatów i koniec i w powietrze :).

Na modelu akrobacyjnym wiele się nauczyłem, ale i tak latając magnum miałem większa radość.

Więc myślę że duży model, który ładnie lata, ładnie szybuje a przy okazji umie wykonać proste fikołki, będzie dla mnie w sam raz.

A fun cub wszystkie te cechy posiada , dodatkowo do lądowania i startu mam słabą nawierzchnię (zaorane pole) , wydaje mi się że to dobry wybór.

Tylko gdzie go najtaniej kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najtaniej...

Podejrzewam, że żaden z nas nie prowadzi ewidencji cen ;) , a skoro tak - to wujek google i szukaj.

 

Nie wahaj się negocjować.

Ew. dołóż do zakupu inne potrzebne produkty, które i tak byś pewnie niedługo kupił.

Im większa kwota za całość, tym chętniej będą z Tobą rozmawiać o rabatach.

 

Albo niech idzie żona, promiennie się uśmiechnie i będzie pozamiatane;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He :)  , na wdzięki żony chyba nie ma co liczyć bo z braku sklepu w pobliżu zostają sklepy internetowe, ale telefonicznie może czarować :).

Znalazłem coś takiego  http://www.arthobby.pl/index.php?page=8&prod_id=1276

Przy okazji Bartku mam pytanko.

Czy silnik emax GT2218/9 będzie wystarczający do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wiesiek.Jeśli chodzi o wybór silnika to nie zgodzę się tym razem z Bartkiem. Zapewne wystarczy do spokojnego latania ale będzie mu trochę brakowało mocy jak zechcesz troszkę pokręcić podstawową akrobację a czytając  Twoje posty wiem że napewno zechcesz.Dane tego silnika jakie znalazłem to : Moc max 312 W.  zalecana masa modelu DO 1200 gram !!!. A FC będzie tyle mniej więcej ważył czyli czesto -gęsto, będzie pracował w górnym zakresie obrotów . A lekki nadmiar mocy chyba nikomu nie zaszkodził,a tu tego będzie brak.

 Osobiście mogę polecić RAY C 3536/08 -sam takiego używam i się sprawdza.Do dostania obecnie w Bocianmix-sie za 100zł. Lub kup inny ale o podobnym Kv , mocy i wadze. Pozdrawiam Włodek

P.s.

A Extre 300 od Mirka składa się jak klocki Lego ,Przy Twoich zdolnościach złożysz ją w tydzień.Ja co prawda składam ją już drugi miesiąc ale po 3-5 godzin tygodniowo więc trochę czasu to zajmie.

 

Taśma sprawdza się fantastycznie - szczególnie jako ozdoba kufli do złocistego napoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodek, masz dużo racji. Wiesiek pytał o "wystarczający", a ja raz na jakiś czas staram się odpowiadać krotko i treściwie, bez elaboratów :)

 

Wiesiek,

jeśli ma być zapas mocy (wyraźny) to ja proponuję ten silnik (miałem go podlinkować już poprzednio i z uzasadnieniem, ale - jak wyżej;) )

Emax GT2812/09

 

albo ten, z dużym zapasem mocy, mniejszym kV

Emax GT2820/06

Wpakuj największe śmigło, jakie wejdzie, biorąc pod uwagę prześwit (11x6 cala spokojnie, może 12x6). Pamiętaj, że dla Ciebie śmigła z tabeli do tego silnika to te większe z zalecanych, bo latasz na 3 a nie na 4S.

Będziesz miał ciąg, prędkość i teoretycznie niezłą ekonomię, a w praktyce dużą, bo będziesz latał na 40-50% gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej, ten model to będzie upominek świąteczny, więc pewnie będzie już zima, jak zwykle u mnie zaspy po pachy to i tak ulotniony bedzie pewnie wiosną.

Do tej pory myślę że się zaopatrzę w dobrą ładowarkę, może dodatkowy pakiet, w planie jest też kamerka.

Ulotnię model na silniku emax GT2218/9 polatam spokojnie i spróbuję ocenić na wyczucie ile więcej mocy potrzebuję.

Silnik emax GT2218/9 planuję do fun cuba tylko na próbę, bo jego miejsce jest w cesnnie, tej którą wykonałem jako pierwszy w życiu model, ona jest w pełni sprawna tylko potrzebuje większych, kół które już nawet zacząłem wykonywać własnoręcznie i jedno już mam prawie zrobione, ale z racji budowy modelu lil ripper a obecnie ultimate nac , a mam tez masę innych obowiązków prócz modelarstwa, i z tego powodu modyfikacje tej cessny mają ślimacze tempo.

Myślę że Emax GT2812/09 powinien w zupełności wystarczyć na moje potrzeby, chyba że by się okazało że model będzie chętniejszy do wykonywania prostych figur niż ja oczekuję, to wtedy wyposażę go w Emax GT2820/06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.