Skocz do zawartości

Katana X-Lite 2m, Katana 1,8 ADW-Saito125


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 450
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Na brak czasu nie będę narzekał niebawem :D Przekombinowałem skrzydła. Zmieniłem profil, konstrukcję itp. Zostało zrobić pokrycia i jakieś tam montażowe duperele. Generalnie skrzydło z balsy 3mm , z minimalnym zastosowaniem balsosklejki. Przy tej wielkości dałem dźwigarki z sosny 8x5 . Pokrycie skrzydła to balsa 2mm -miękka. Na rysunkach brak listew zawiasów, i natarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zrobiłem podstawki do żeberek i listwę ułatwiającą wzajemne spasowanie wszystkiego. Nestety , nie mogę edytować poprzedniego postu. Ogólnie temat jest mało interesujący więc bez sensu zamieszczać dalsze screeny. Jak ktoś jest zainteresowany to więcej screenów na http://forum.aerodes...=6&p=3850#p3850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Saito FA125 już zakupione, materiały zamówione, nim dotrą do mnie to zrobię formatki pod laser. Przed pikinikiem Żar zdążę jeszcze wyciąć, montaż już po pikniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nie wiem czy kogoś to interesuje czy nie ale prace trwają. Przyszły materiały między innymi do Katany , kilku Su i funtan, łacznie około 100 desek balsy i kilka arkuszy sklejki. Generalnie rzecz biorąc Katana 1800 była rysowana pod sklejkę 2,6mm a ta jest już niedostępna więc musiałem przeprojektować model pod 3mm. Na wycinanie wszystkich modeli w tym taj Katany jestem umówiony w Warszawie w okolicach 3 lipca, mam nadzieję że zdążę przygotować formatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Przerobiłem już pliki pod sklejkę 3mm .

Niestety nie wiem dlaczego podczas załączania grafiki wyskakuje mi "błąd, nie wybrano pliku do importu". Wskazuję poprawną ścieżkę do pliku tak jak zawsze ale dziś się nie da. Nie mam czasu na bawitka z załączaniem pliku więc podam link. http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=6&t=364&p=3918#p3918

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zrobiłem półkę serwa gazu, jeszcze muszę przerobić mocowanie kabiny bo magnesy odpadają z założenia i zrobić ramkę kabiny. Pokrycie skrzydeł zmieściło się na 11 deskach balsy 2mm.

 

PS: dodawanie załączników to jakiś koszmar. Nie wiem co jest nie hallo ale tylko na pfmrc mam ciągle jakieś błędy z załącznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Aktualizacja. Wszystkie formatki przygotowane do cięcia. Dostałem wycenę cięcia i jestem zadowolony. W tym tygodniu model zostanie wycięty jak wszystko dobrze pójdzie. Na formatkach są prawie wszystkie elementy modelu wraz z pokryciami. Nie ma jedynie pokrycia garba i klapy kabiny ale to jest banalne do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Wycinankę miałem w piątek ale nic nie robiłem bo wyjechałem na Żar który w tym roku okazał się być totalną pomyłką. Szkoda, bo zmarnowałem przez ten wyjazd 3dni. W kazdym razie, dziś wróciłem z tego wyjazdu i złożyłem kadłub na sucho. Bez klejenia. Zeszło z tym około 30 minut. To co na zdjęciu waży 370g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Niestety nie latałem żadnymi modelami. Generalnie jak już to latam na odludnych lotniskach, w okolicy miasta w którym mieszkam.

Posklejałem trochę usterzenia, zrobiłem półkę podwozia, wkleiłem firewall i kilka innych rzeczy. Nie widzę sensu żeby to wszystko pokazywać w najdrobniejszych szczegółach więc wrzucę tylko jedno zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Piszę sam do siebie ale co mi tam. Wykonałem usterzenie pionowe . Całe waży 51g, dojdą jeszcze dwie listwy zawiasów z balsy miękkiej 6mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek nie piszesz do siebie jest wiele osob które obserwują temat i nic nie piszą poprostu czekają aż model powstanie i poleci. Jak waga do lotu wyjdzie odpowiednio pod Saito 125 to ja już się piszę na jeden zestaw . Nie pitol tylko działaj bo sezon się kończy :P . Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.