Skocz do zawartości

Katana X-Lite 2m, Katana 1,8 ADW-Saito125


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy zmieniłes już szczeliny w statecznikach, ale na tych zdjęciach powyżej wcale ne sa one takie duże...

Ja problem ze szczelinami miałem w funtanie 140. Aby uzyskac maksymalne wychylenie lotki zawiasy musiały być lekko wysunięte, co powodowało utowrzenie się szczeliny na ok 3 mm. Kiedy latałem np. harrierem model był bardzo niespokojny (moje serce też...). Zaczęliśmy poszukiwanie żródła problemu od szczelin w skrzydłach i po zaklejeniu ich wszystko ustapiło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 450
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Dzięki za porady. Szczeliny zakleję, mają około 3mm.

 

Przymierzyłem skrzydła, delikatne szlifowanie i zniknie szczelina pomiędzy nimi i kadłubem.Właściwe to wystające listwy dźwigarów trzeba doszlifować.

dsc0176v.jpg

 

Dokręciłem silnik bo muszę wytrasować otwory pod popychacze gazu i ssania oraz zastanowić się nad prowadzeniem zasilania modułu oraz wężyków paliwowych.

 

dsc0177d.jpg

 

Napewno dzień oblotu zbliża się wielkimi krokami.

dsc0178y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Cos pieknego :) ja tutaj jestem nowy i z modelami tego typu nigdy nie mialem do czynienia (glownie szybowce) ale jak sie patrzy na ten postep prac to az sie humor poprawia. Gratulacje samozaparcia i dokładnosci bo tej czasami nam brakuje.

Dzięki :D, chłopaki (Tomek, Kakabe, Piotr,Sławek_9000 i kilku innych) robią Ultimate, ja też taki chcę :faja: , plany już mam więc może niebawem będzie coś innego niż Katana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Relacji ciąg dalszy.Wstępnie zrobiłem zarys kopytka na kabinę, jeszcze trzeba podszlifować i zalaminować a potem formowanie Vacu, heh jeszcze nie robiłem tą metodą ale zawsze jest ten pierwszy raz.Jak kabinka wyjdzie a ktoś by potrzebował do takiego modelu to zapewne będę w stanie wyprodukować kilka sztuk.

 

dsc0179k.jpg

dsc0180.jpg

 

 

Dziś doszlifowałem dokładniej kabinkę, może do wieczora uda mi sie zagipsować, jutro docieranie, a pod koniec tygodnia może wylaminuję kopytko do końca.Na upartego mógłbym zrobić kabinkę z laminatu ale byłoby to za proste wiec będzie przezroczysta przyciemniana.Etap produkcji kabinki raczej mało ciekawy więc chyba pokażę już gotową.

 

dsc0181.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dobra, w takim razie jutro pokażę fotkę zagipsowanego kopyta kabiny, potem laminowanie i formowanie vacu.Muszę zrobić maszynerię do formowania podciśnieniowego.Chyba dam radę.

 

PS: dziś przyszedł mi towar na następny duży model :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
dziś przyszedł mi towar na następny duży model :D

 

 

a będzie robił Pan modele tej wielkości na zamówienie ?? bo najprawdopodobniej byłbym chętny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
dziś przyszedł mi towar na następny duży model :D

 

 

a będzie robił Pan modele tej wielkości na zamówienie ?? bo najprawdopodobniej byłbym chętny :]

 

Niestety ale nie, robię modele raczej dla siebie.Nie mam czasu ani warunków do wykonywania ich na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Po wielu bojach z kabiną zdecydowałem się pokryć ja gipsem doszlifować i zalaminować, jednak zmieniłem plan i pokryłem ją szpachlą z żywicy epoksydowej z mikrobalonem.Jutro wstępne szlifowanie, uzupełnienie ubytków szpachlą i czas myśleć o formowaniu kabinek.

dsc0198a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nie używałem takiej foli (termokurczliwej),do Czech mam za daleko.Jednak mam folię 0,4 i 0.6mm (odpowiednio kosztują 14 i 21 zł za około 120x100cm).Zrobię maszynę do Vacu i będę tłoczył.Wstępnie dziś doszlifowałem kopytko i wieczorkiem uzupełnię braki szpachli na nim.Jutro doszlifuję ostatecznie i wypoleruję całość.

 

dsc0199w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Sławek i Radek, czy moglibyście dać namiary na źródła tych cudownych folii termokurczliwych???

 

Ja nie używam termokurczliwej, tylko zwykłej.Jest u nas sklep pod nazwą Plexal i mają tam takie folie.Jeżeli tłoczenie mojej kabinki się uda to zainteresowanym mogę takie kabinki (Katana X-lite 2m) wyprodukować jednak najpierw muszę być zadowolony w 100% z ich jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Folia oferowana przez modelpartner nie jest termokurczliwa - konsultowałem to z właścicielem sklepu i on sam stwierdził, że nadaje się ona głównie do formowania podciśnieniowego.

No to może Radek - proszę - zdradzi swoje czeskie źródło folii TERMOKURCZLIWEJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep SZCZ model w Ostravie 50 koron arkusz folii 40cm na 60cm jak dobrze pamietam. Sprzedawca dosyc dobrze kmini po Polsku także spoko można sie dogadać. Z wysyłką to juz trzeba sie dowiedziec ja zawsze odwiedzam sklep osobiscie nie przez internet, bo na stronie połowy rzeczy nie ma i chyba przy okazji kupie tego więcej bo widze, że zapotrzebowanie jest a folia kurczy się znakomicie :D

 

Podaje namiary

 

Prodejna a bazar OSTRAVA - SCZ Model, Chopinova 5

702 00 Ostrava 2 - Přívoz

otevřeno po - pá 9 - 17,30, so 9-12

tel., fax: +420 - 59 51 36 989

mobil: +420 - 732 876 219

e-mail: ostrava@sczmodelsport.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dzisiaj ze Zbyszkiem >zibidic< formowaliśmy kabinkę do jego MIG 7.Maszyna do formowania podciśnieniowego (made in Zibidic) jest prototypem ale okazuje się że prawie udało się nam zrobić kabinkę.Wiadomo już co i jak więc biorę się za swoją wersję tego urządzenia.Ponieważ nie będę mógł skorzystać z piekarnika muszę poradzić sobie opalarką.Jest to wykonalne bo dziś przeprowadziliśmy stosowne próby i okazało się że da radę w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.