Skocz do zawartości

Katana X-Lite 2m, Katana 1,8 ADW-Saito125


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia i parę słów wstawiam dzięki "namowom" Sławka.....

Po wielu bojach z "maluchami" postanowiłem zbudować coś o bardziej słusznych wymiarach. Wybór padł na Katanę X-lite. Plany pobrałem i troszkę nad nimi musiałem popracować. W planach większość jest zbudowana z balsy 3mm ja jednak postanowiłem troszkę wzmocnić konstrukcję i dałem sklejkę topolową 2,4mm. Mam już częściowo sklejony kadłub.

Okazało się, że model Sławka i mój zaczęly powstawać prawie w tym samym momencie ja jednak poszedłem na "łatwiznę" i przerobiłem pliki pod Artex

 

Troszkę szczegółów z budowy

Kabinka jeszcze bez szybki

bf77f4c9db6b9d30.jpg

219f26a9bad1941b.jpg

Statecznik poziomy

4a2f018d1c6f2582.jpg

47baf3aa8b8a8a80.jpg

fc0592b13bca8a9e.jpg

2f7853469eaa092a.jpg

3eca9c08bb103a6c.jpg

6726f99c8948f8b2.jpg

55a2849ce2d5781b.jpg

cd53e2eb54fe0883.jpg

Trochę chaotycznie to powstawiałem ale kasowanie adresów już mni epozbawiło paru zdjęć.

Sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 450
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Niebawem temat ruszy ponownie.Kupiłem dźwignię serwa do napędu steru kierunku, wyrysowałem otwory do linek w kadłubie.Zrobię dziury na te linki i zaczynam oklejanie kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

niezła reklama papierosków ..... Adaś !

Mógłbyś za to wziąć niezłą kasę :rotfl: - np. na nowy silnik ... :devil:

(żart)

Model z plików Artex - nieźle, nieźle. Podoba mi się

Powodzenia

 

 

A leżały pod ręką jeśli kogoś to uraziło to wielkie sorki.

A kaska by się przydała oj przydała.....

Ważniejsze jest jednak zdrowie, a z nim ostatnio było kiepsko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym czytaczem forum

teraz reanimuję taką katankę lite 2x2 na dl50

potem chętnie zrobię od podstaw na 2,6m

nie do końca wierzę w takie pospolite ruszenie na forum- z reguły jednak każdy sobie rzepkę skrobie

myślę jednak, że jakbyśmy się zebrali do kupy mailowo, telefonicznie to:

-może sławek przygotowałby plany pod tartak do artexu ( ma w tym wprawę )

-ja mogę wykonać formę na maskę silnika i po kosztach rozsyłać chętnym (w granicach rozsądku)

-ktoś kto ma w tym wprawę wytłoczy kabinę pilota itd.

Widzę, że titcaca ma też wlk. chcicę na takie letadło.

nie chodzi mi o realizowanie jakiegoś nadętego projektu, ani o walkę o rabaty, tylko o niwelację przeszkód technologicznych, które skutecznie zniechęcają nas czasem do realizowania swoich marzeń o naprawdę konkretnym ptaku ( :lol2: jak to fajnie wyszło. Zupełnie jak z Forum Polskich Perwersów- jeśli takowe istnieje).

 

Bezczelnie wcinam się w temat Sławka, gdyż przyciąga on miłośników katan i własnoręcznej balsowej jechanki a na ich odzew liczę.

Proszę o kontakt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz walczy ze swoim modelem na uczelni więc temat katany 2,6m trochę ucichł.My nie robimy wspólnego projektu Katany 2,6m. Przymierzamy się z Łukaszem do takiego modelu ale z tego co wiem to chyba będę go robił sam.

 

Przepraszam tutaj Grzegorza za zwłokę przy jego Extrze ale jest trochę innych zajęć.Jednak obiecuję że niebawem do tematu wystartuję.

 

Co do samych planów Katany 2,6 to chyba nie będą udostępnione z takiego powodu że zostały one zmienione wogóle w stosunku do X-lite która był pierwowzorem do ich opracowania ,jednak tu musi wypowiedzieć się sam Łukasz.

 

PS: Temat jest założony jako budowa mojego modelu, ale im więcej wymiany doświadczeń w tym temacie, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam tutaj Grzegorza za zwłokę przy jego Extrze ale jest trochę innych zajęć.Jednak obiecuję że niebawem do tematu wystartuję.

 

Za co? a za zwłokę, Sławek no przestań, jak Ci wysyłałem plany Extry to zaraz mówiłem, że się nie pali i na spokojnie to zrób.

Widzę, że w temacie (tym jak i mniejszej katanki) z Twojej strony ruszyło się ostatnio baaaaardzo nie wiele, więc wyobrażam sobie jak jesteś "zawalony" innymi zajęciami.

 

Szkoda, że ucichł temat katany 2,6 ale rozumiem, że jest ciągle żywy i wiosną zobaczymy filmik z oblotu tego cuda :D

 

Pozdrawiam Cię i wszystkich budujących katany, śledzę was po cichu i przyglądam się postępom w pracach. Piękna robota i trzymajcie tak dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość slawekmod

Witam wszystkich czytających ten temat.Zapewniam że Katana nie została zapomniana i budowa ruszy po 1 stycznia.Znowu zmieniam miejsce zamieszkania , w związku z tym będę miał wreszcie miejsce do montażu skrzydeł bez konieczności zwijania całego warsztatu na noc.Do tej pory jedynie brak miejsca wstrzymuje dalsze prace.Po złożeniu na sucho skrzydła przeraziła mnie jego wielkość i postanowiłem się wstrzymać z montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość slawekmod

No dobra, mam urlop i postanowiłem zabrać się do pracy nad skrzydłami , mam nadzieje że zrobię oba do końca tygodnia .Dziś od rana zrobiłem tyle co na zdjęciach i zaraz biorę się dalej do pracy.

dsc0100ta2.jpg

dsc0099ro6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Grzesiek, klej jest The Best.Jak będziesz miał większą ilość to chętnie odkupię jeszcze ze 4 :D

 

Tymczasem zamknąłem kesony w jednym skrzydle, wyszło bardzo sztywne...

dsc0101ze8.jpg

 

dsc0102ls5.jpg

 

... i jeszcze trochę więcej zrobione..

dsc0103uh1.jpg

 

dsc0104gl1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Pięknie się prezentują :mrgreen:

Czyli jest szansa w niedługim czasie zobaczyć "sztukę" w całości :D

Cały czas nad tym pracuję :D

 

Pierwsza przymiarka skrzydeł do kadłuba.Przeraziła mnie trochę wielkość modelu (za mały).Mogłem zrobić 215cm.Na jednej z fotek położyłem radio żeby był jakiś punkt odniesienia wielkości.

 

dsc0107dl7.jpg

dsc0108st5.jpg

dsc0109un4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, bardzo piękne cuś się pojawia, niedługo pewnie zobaczymy kolorystykę modelu. A to że trochę za mały to zawsze możesz zrobić następny :ble: a tak poważnie to super robutka Sławku, co do oblotu to nic nie wspominam bo jak widać to zima ostro daje w :ass: i chyba na lotnisko może się uda zawitać w połowie marca :wall:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

U nas śnieg pada od tygodnia, mnie urlop się kończy w poniedziałek więc chcę jutro lotki wyprodukować.Folię mam do oklejenia, może w sobotę coś zacznę robić w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.