Skocz do zawartości

Katana X-Lite 2m, Katana 1,8 ADW-Saito125


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 450
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Grzegorz, do Castoramy wybieram się już z tydzień i ciągle nie mam jak.Brak własnego samochodu komplikuje sprawę.Jutro może już zakupie płytę montażową i zacznę wreszcie skrzydła.Sobota już jest skreślona z prac przy modelach bo akurat trafiła mi sie 10 rocznica ślubu (mojego).Zawsze coś wyskoczy heheh.Proszę o cierpliwość.Na 100% będzie szybciej niż montaż Spitfire z De coś tam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek to ode mnie rowniez najlepsze zyczenia.

Ps. mam tez plany do katanki 1400 plus formatki w DXF przygotowane pod laser od Sławka jak by ktos chcial to udostepnie oczywiscie za pozwoleniem Slawka moge wysylac bez limitu.Wrazie co to na PW prosze lub e-maila

A tak wogole Slawek to jest piekne wykonanie zamawiam po 10.10.2008 w Artexie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzesiek :) Plany Katany są dostępne w internecie, więc te zrobione przeze mnie też możesz rozsyłać.Elementy są na formatkach więc w takiej formie można je wysłać odrazu do firmy wycinającej laserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek a moze tak przeskalujemy ja na 2,6m :) byl by jakis nowy model na wiosne, i to nie chinski tylko homemade :P pewnie trzeba by troche zmian wprowadzic. Mysle ze temat wart jest przemyslenia. Rozwazyc tez moznaby koszty. Chinska gotowa katana 2,6m kosztuje ok 400$ czyli na gotowo do Polski ok 1400zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za życzenia :):)

 

Listwy do Katanki 1400 wyszły prawie normalne wymiary.Dźwigary to listwy 7x7 , wzmocnienia w kadłubie to listwy 4x4 (wyszło po wycięciu 4,2 x 4,2 mm).Stateczniki można zrobić z balsy 6 mm bo wymiar po przeskalowaniu jest około 6,2 mm.Ale jak na 6 mm dojdzie folia z dwóch stron to będzie akurat jak trzeba.

 

Łukasz , temat zapewne do zrealizowania.Jednak pewne rzeczy trzeba będzie zmienić i dać profil na statecznikach.Damy radę i tej 2,6 m :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sławku gratulacje z okazji rocznicy ślubu (ja za miesiąc obchodzę 20 lat :wall: he he ) a co do tej katanki 2.6m to jakby były jakieś konkretne sygnały to może i ja bym się pisał na taki manewr bo zapadłem na taką chorobę że chcę mieć coś większego(oczywiście o modelu mowa :lol2: ). Extra 2.m lata wspaniale lecz zawsze ciągnie mnie w kierunku większych modeli i niestety nic na to nie poradzę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości są dwie, oczywiście dobra i zła (dla mnie).

Dobra jest taka że wziąłem się za skrzydła do Katany 2m.Laminuję wzmocnienia żeberek przez które przechodzi rura na łącznik.Chcę żeby rura była dość mocno związana z dźwigarami.Fotki wieczorem.

 

No i zła wiadomość (|jednocześnie śmieszna).Rury które zrobiłem z laminatu nie nadają sie do mojego modelu.Kupowałem rurę fi 30 mm a gość w sklepie dał mi 25 mm.Nie zmierzyłem i zrobiłem 25mm.Pech.Do końca tygodnia zrobię następne bo miały mieć fi 30 i tak musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Laminuję wzmocnienia żeberek przez które przechodzi rura na łącznik.Chcę żeby rura była dość mocno związana z dźwigarami.Fotki wieczorem.

Analizowałeś może dlaczego rura idzie obok dźwigarów a nie pomiędzy nimi ? Wszystkie znane mi modele miały łącznik w najgrubszym miejscu profilu czyli właśnie pomiędzy dźwigarami. W tej Katanie jest inaczej i zastanawia mnie jaki jest sens takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Sławek chyba muszę za Ciebie odprawić jakieś "czary mary" bo widzę że nie przestaje Ci iść pod górkę z tą Kataną :roll:

Ale chociaż nauczyłeś się robić te kieszenie :devil:

 

Tak na marginesie to mnie też ostatnio wszystko pod górkę i nie tylko w modelarstwie, klątwa jakaś czy co? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie urok tego modelu jest taki że ta rura idzie przed dźwigarem i jest to raczej nie najlepsze rozwiązanie.Ale cóż, za późno na przeróbki.W większej już będzie dobrze.Na tym etapie mogę tylko wzmocnić co się da.Raczej kłopotów nie przewiduję.Jak sie rozleci to trudno, żeby tylko silnik i odbiornik przeżył.

Grzegorz, mnie pod górkę idzie cały czas a niepowodzenie z rurami to tylko kropla w morzu, tak że nie zamierzam się tym przejmować.Na horyzoncie modelarskich zdarzeń rysuje się nowy projekt więc z tym modelem muszę zagęścić ruchy i zabrać sie ostro do pracy.

 

Kolega Krzysztof podesłał mi fajny link z niemieckiego forum , co prawda ja akurat nie "szprecham " w ich mowie ale warto spojrzeć http://rc-network.de/forum/showthread.php?t=43980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem całkiem ta stronka (szkoda że ja też nie "szprecham") ale widziałem tam również rurę obok dźwigarów.

 

Nikt nie mówił o przejmowaniu się, tylko po prostu można się "zmęczyć" :roll:

 

No i już jestem ciekaw jaki tytuł będzie nosił nowy temat, ....... relacja z budowy, ale zapewne z czasem się dowiemy, (czy może coś na temat zdradza pierwszy post z tej strony?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.