Skocz do zawartości

Katana X-Lite 2m, Katana 1,8 ADW-Saito125


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 450
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Skoro tak zachęcacie to coś tam naskrobię jutro w osobnym temacie.Jest trochę szlifowania w Ultimate, zestaw pomimo to że wykonany ze świetnych materiałów i przemyślany to jednak wymaga więcej pracy niż np.: Katana PL czy Extrim.Silnik do tego modelu mam ASP FS61AR.Rozpiętość to około 110cm.

Jednak zbliża się urlop i zabieram się za Katanę X-lite więc Ultimate będzie robiony tylko w wolnych chwilach.

Myślę że założę temat o Ultimate dopiero po tym jak go skończę, będę robił fotki podczas budowy a potem hurtem wrzucę w jednym poście.Tymczasem model ma się tak:

 

ult1xw7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sławku, bardzo jestem ciekaw co udało Ci się zrobić podczas tych trzech dni urlopu :lol2: . A tak poważnie to bardzo mi się podoba Twoja praca nad Kataną, nie mogę się doczekać żeby ją zobaczyć oklejoną.

 

Ultimate również zapowiada się bardzo fajnie.

 

Powodzenia w dalszych pracach.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dużej Katany doszlifowałem statecznik pionowy, okleiłem ster kierunku, wyszlifowałem statecznik poziomy (gotowy do oklejenia) .Lekkiego wykończenia wymagają połówki steru wysokości (przed oklejeniem).Jak już zawieszę ster kierunku na zawiaskach to poprowadzę linki do sterowania typu push-pull.Folię do oklejenia już mam.Boki białe, góra pomarańczowa, dół violet neon.Oklejenie kadłuba folią wstrzymują właśnie te linki.

Tu będzie profanacja modelarstwa: żeberka do skrzydeł zamówię wycięte laserem. :D

 

Ultimate robię dlatego że mam już do niego wszystko łącznie z elektroniką i silnikiem.Traktuję go również jak swoisty test kolorów :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu będzie profanacja modelarstwa: żeberka do skrzydeł zamówię wycięte laserem.
:lol2:

 

No wszystkiego mieć nie można tym bardziej jak czas nagli. Myślę że z czasem sobie to wybaczysz :P

 

A zestaw kolorów interesujący no no, teraz jeszcze bardziej mnia korci żeby zobaczyć Katankę gotową.

 

Tak na marginesie to jak już pisałem mam te plany od jakiegoś czasu i nie mogę się zdecydować robić czy dać sobie spokój :roll: łazi za mną model ok. 2 metry z benzynką.

Dlatego czekam z niecierpliwością na oblot. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem że zrobiłbym ją na rozpiętość 215 cm.DL-50 rozszarpie ją na strzępy :D .Juto wyjeżdżam na 4 dni ale Katana musi polecieć w tym sezonie!.No cóż jak będę miał czas to te laserowe skrzydła do grilla wrzucę i zrobię nowe , ręcznie wycinane hahaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja co do przeprojektowania to robiłem tylko zmiany przy wzmocnieniu konstrukcji w modelach 1.2-1.5 rozp. skrzydeł wychodziły około 0.5 kg. cięższe(wcześniej był kret lecz nie mojego wykonania :jupi:) lecz co do wymiarów GIGANT wolałbym zachować deklarowaną wagę (to tak według mnie). Co do ULTIMATE to całkiem spoko ja mam do wykorzystania dwa komplety skrzydel z katany s 30 i jak zrobię jakiś kadłub to może będzie z tego dwupłat :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek a to fotki mojej katany (wiem, wiem ze gotowiec:) w ramach mobilizacji do pracy :) Do konca wakacji musimy razem Katnkami polatac!! :)

 

katana2nx2.jpg

 

tylko ciezko sie upakowac :( na zdjeciu widac jeszcze swietne pokrowce z firmy REVOC, wykonanie i materialy super :) swietna sprawa

 

katana3qb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Push-pull to inaczej zdaje się "pociągnij popuść" . układ dwóch linek połączony ze sterem z jednej strony a z drugiej z orczykiem serwa, doskonale znasz to rozwiązanie Pawle.Spotkałem się niejednokrotnie z tym określeniem i wydaje mi się ono słuszne.Jeżeli jednak się mylę to " niet problema", mogę edytować tekst.

 

 

Widzę Łukasz że Katankę masz super, może damy radę polatać razem w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok: układ napędu steru kierunku będzie w układzie "ciągnij-ciągnij" :D

 

Edit: fotka oklejonego steru kierunku, żeby nie było że nic nie robię :D .Wróciłem z urlopu więc popracuje nad Kataną.Obiecuję że do soboty okleję kadłub folią :)

 

dsc09791wz3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj wyciąłem otwory pod zawiasy w stateczniku i okleiłem statecznik, kolor dolnej powierzchni jest nawet ciekawy.Góra jest biała ( chyba chwilowo, ale to się okaże).

 

Góra:

statbiayyq9.jpg

 

 

Dół:

statviolethe8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, szczęśliwie się składa że jutro mam co? oczywiście grilla :D .Na poważnie to jak będziesz w okolicy to będę latał w kółko żebyś widział tylko górną część Katany :) .A tak na serio , na Żarze widziałem model w podobnym kolorze i powiem szczerze że mi się spodobał ten fiolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.