Skocz do zawartości

Katana X-Lite 2m, Katana 1,8 ADW-Saito125


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 450
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
I tu dylemat:czy napęd kierunku zrobić serwem w ogonie czy zastosować linki i serwo w kabinie.Skłaniam się ku drugiemu rozwiązaniu, ale proszę o opinie w tej sprawie.
Lepszy będzie napęd pul pul. Ale proponuję przygotować kadłub pod obydwa rodzaje napędów(pup pul i serwa w ogonie). Ten bardziej odpowiedni wybierzesz, jeśli będą problemy z wyważeniem.

Pokazujesz kawał dobrej roboty. Z przyjemnością się to ogląda. Czekam na dalszą relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Staram się jak mogę z wykonaniem ale jeszcze mi daleko do Was.Napęd steru zrobię wg. Waszych wskazówek, ale kadłub przygotowany jest pod dwie opcje sterowania sterem kierunku.

Dziękuję wszystkim za porady i dobre słowo :D .W miarę postępów będę wstawiał kolejne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piekny model, mam te plany w domu od jakiegos czasu ale nie moge sie zdecydowac (myslalem o powiekszeniu go do jakichs 2,15 ale jest problem ze statecznikami, nie maja profilu nosnego tylko sa plaskie)

 

W kazdym razie moje gratulacje, ze zdiec ktore wstawiles piekna praca, czystosc i precyzja.

Bede sledzil z uwaga, bardzo mi sie podoba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hehehej!

 

Piękna robota (ale nie ma co chwalić bo po Sławku nie można się niczego innego spodziewać) ;) Ale powiem Ci to osobiście jak wygrzebiesz trochę czasu nie w ten, tylko przyszły weekend żeby pomóc mi eXtrima oblatać. I może nawet kadłub live zobaczę do tej katanki. I napewno będę śledził postępy prac także tutaj.

 

Pozdrawiam gorąco z laboratoriów Javy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Szymon teraz to przesadziłeś, zdarzają się błędy ale staram się je eliminować.Extrima ulotnimy nie ma problemu, przy okazji pogonimy w górę Discusa i Katankę Artexową .Z kadłubem walczę cały czas, zaraz jakieś fotki wrzucę.Czeka mnie dużo szlifowania drobniutkim papierem jeszcze.Ale muszę przyznać że budowa dużego modelu od podstaw to fajna przygoda. :D

 

13fx8.jpg

 

Przykleiłem paski balsy 1 mm na ścięciach kadłuba, powinno to poprawić jeszcze bardziej sztywność kadłuba ( i tak zresztą bardzo sztywnego) Waga wzrosła minimalnie zapewne ale i tak w szlifowaniu przed oklejaniem trochę gramów ubędzie.Zapewne ciekawi was waga ale zważę już gotowy kadłub.Nie spodziewam się jakiś dużych różnic z podobnym modelem z Mixmodel.Nie posiadam też dokładnej wagi.Jutro dalszy ciąg prac, tym razem z górną częścią kadłuba.

 

Zona przeczytała tą relacje, podobno mam szukać sobie chirurga plastycznego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nawinąłem dziś mojej żonie o dwóch silnikach które muszę kupić i przeżyłem, nie muszę zbierać połamanymi rękami powybijanych zębów.

Co do Katany to w przyszłym tygodniu wezmę chyba urlop i podgonię robotę.Dość dużo rzeczy jest do zrobienia jeszcze.Zobaczymy jak to będzie dalej.

Nie miałem do czynienia z żywicą L285 , nadaje sie do laminowania osłony silnika?Podobno nie śmierdzi a dla mnie to bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jestem w trakcie wykonywania półwręg do górnej części kadłuba i jutro zapewne wkleję fotki moich prac nad tą częścią modelu.

Niestety, w sprawie węglowego łącznika skrzydeł jest nieciekawie ze względu na cenę.Będę musiał zakupić duralowy.

 

14hd3.jpg

 

Zrobiłem "prefabrykat" z balsy który nakleję na półwręgi kadłuba.Balsę na pokrycie skleiłem z trzech desek 2,5 mm i wygiąłem za pomocą "magicznego płynu do wyginania" tj. płynu do okien ze spryskiwaczem.Dokładnie nasączyłem balsę z jednej i drugiej strony ,odczekałem chwilę i delikatnie zacząłem wyginać.Do utrwalenia kształtu posłużyłem się suszarką do włosów.Jedna cenna rada, nim przykleicie tak przygotowane pokrycie musi być ono wysuszone "na wiór".Po przyklejeniu wilgotnej balsy do konstrukcji wyschnie ona właśnie na tej konstrukcji , skurczy się i pokrycie się zapadnie.Wtedy pozostaje albo scpachlowanie albo praca od nowa.

 

Na zdjęciu widać sęk w desce balsowej, pierwszy sęk w balsie jaki widzę :D

 

Edit: no i zrobione.

 

15tp4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

16ui5.jpg

 

Dziś dorobiłem zakończenie kadłuba przy stateczniku pionowym, niby wyszło dobrze ale nie bardzo mi się to widzi.Poważnie zastanawiam się nad zbudowaniem góry kadłuba jeszcze raz :? .Nie obędzie się bez lekkiego szpachlowania jeżeli już zdecyduję się zostawić tak jak jest.

 

Tu zdjęcie z innej perspektywy.

 

17fe5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Naprawa jest dość prosta i zajmie mi może z 1h.Jak już będzie dobrze będę mógł przystąpić do następnych prac.Potem jeszcze naprawa małych wgnieceń na poszyciu :D , szlifowanie i kadłub na półkę.Następne w kolejce do zbudowania będą skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.