Skocz do zawartości

Katana X-Lite 2m, Katana 1,8 ADW-Saito125


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 450
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Wyszpachlowałem delikatnie kabinę, dociąłem i przykleiłem do ramki na średni CA, próba oderwania kawałka laminatu od balsy spowodowała oderwanie fragmentu ramki więc połączenie jest bardzo mocne. Zdjęcie wykonane kaszaniastą Lumią 820 więc nie jest jakieś super pod względem jakości (standardowo robię nikonem lustrzanką) Myślę że w przyszłym tygodniu pokryję kadłub folią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Kolory zrobi się w PAINT-cie :D A tak na poważnie to całość będzie pokryta białą folią a po oblocie naklei się jakieś kolorowe cacka. A aparat w Lumi , no cóż - przereklamowany hyhyhy. Ogólnie telefon nie warty swojej ceny ( dostałem go za śmieszne pieniądze przy przedłużaniu umowy) Następne fotki zrobię Nikosiem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dokończyłem drobnostki w kadłubie i zacząłem pokrywanie folią. Zapewne domyślacie się czym zrobione fotki, tak,tak, żenadą pt. Lumia 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zapowiada się na fajny. Po swoich niedawnych doświadczeniach z kryciem folią, jestem pełen uznania.

Nie chcę być złośliwy, a może po prostu niedowidzę, ale nie widzę specjalnej róznicy pomiędzy fotkami (w sensie rodzaju aparatu :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Samo pokrycie nie wyszło jakoś szałowo, mnie już się po prostu nie chce. Trzeba by szlifować cały kadłub przed pokryciem drobniutkim papierem, moze z 800-tką. Nie mam na to ani chęci ani czasu. Jakoś tam wyszło, to prototyp więc nie przejmuje się tym. Co do fotek wystarczy spojrzeć na ostrość i odcień koloru białego.

 

Spójrz tu http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=6&t=364&start=70 Jak klikniesz na fotę to się powiększy , kliknięcie ponowne powiększy ją do jej maksymalnych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po przymusowej przerwie spowodowanej przeprowadzką oraz zmianą pracy powracam do Katany. W poniedziałek zabieram ją do Warszawy i wolnych chwilach po pracy zacznę ją uzbrajać w osprzęt. Zostało do pokrycia jedno skrzydło i lotki ale to żaden problem.Niebawem ciąg dalszy zmagań z materią katany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kierunek max 150zł, lotki x2 i wysokość x2 , gaz x1. Te 5 ostatnich sztuk to serwa std i max 6-8dych za sztukę. Mam kilka Hiteców HS 322 i Futabę 3152. Na próby wystarczą. Nie chcę wsadzać w prototypowy model dużej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dam radę podjechać w sobotę do Was bo celem mojej wizyty jest zabieg na oku mojej córki wiec różnie to może być z tym czasem. Szukam natomiast osoby która wyfrezuje mi w laminacie epoksydowym 2.5-3mm dźwignie do katany, między innymi te które są na screenie. Najlepiej żeby ta osoboa posiadała również materiał na te dźwignie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po dłuższej przerwie mała aktualizacja. Musiałem zdjąć folię ze skrzydła bo denerwowała mnie jakość jego przylegania do kadłuba. Do żeber przykadłubowych obu skrzydeł dokleiłem paski balsy 3mm i wyszlifowałem w taki sposób aby szczelina pomiędzy płatami a kadłubem była praktycznie niewidoczna. Pokryłem jedną z lotek. Niestety, brakło folii więc skrzydła pokryję będąc w Warszawie. Jak widać wychylenie lotki osiąga prawie 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość slawekmod

Do pokrycia została lotka, kabina do pomalowania i do oklejenia pokrywa kadłuba.Potem to już uzbrojenie modelu i oblot,jak poleci to zrobi się maskę silnika. Zdjęcie jakościowo takie sobie (zrobione telefonem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość slawekmod

Okleiłem Katanę prawie do końca, jutro dokończę domek silnika. Waga całości jak na fotkach 2100g. Muszę skrócić łącznik skrzydeł o 4mm bo jest za długi i skrzydła nie dochodzą do kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość slawekmod

Powoli do przodu, problem jest  z podwoziem węglowym. Jak jest pasujące to kosztuje dużo za dużo. Pewnie skończy się na duralowym. Pewnie w sobotę okleję małą Extrę a potem wkleję i zalaminuję do tej katany wręgę silnikową -musiałem przerobić domek. W niedzielę wylaminuję kabinę do Extry 1250. Problem w tym że w domu jestem tylko w weekendy i trochę mi szkoda czasu na modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.