Skocz do zawartości

Katana X-Lite 2m, Katana 1,8 ADW-Saito125


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 450
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Chwilowo prace nad Kataną wstrzymane z powodu braku materiałów więc żeby nie marnować czasu zabrałem się za Ultimate o rozpiętości około 1800mm.Zrobiłem narazie wewnętrzne wzmocnienia kadłuba więc nie ma co pokazywać..Walczę również z maszyną do formowania kabinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, jeżeli mogę coś wtrącić to proponowałbym dać linki podtrzymowujące stery. U mnie przy oblocie omal przez to nie rozbiłem modelu, puścił klej ale na szczęście jakoś usiadłem. Być może moje mocowanie nie było zbyt mocne, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne. Teraz sam zrobię takie linki dla bezpieczeństwa. Poza tym katana z naszych planów naprawdę pięknie lata i widząc Twoją(precyzyjniej wykonaną od mojej) jestem pewien, że ten modelik przypadnie Ci do gustu. Jestem też ciekaw jak będzie zachowywała się Twoja katana z profilem, który zastosowałeś.

PS Ładnie wykonałeś kopyto kabiny, jeżeli forma dobrze wyjdzie to mógłbyś podać jej dokładne wymiary i byłaby możliwość zrobienia takiej dla mnie(oczywiście za opłatą ;))? Moja szczerze mówiąc nie wygląda najpiękniej, a przydałaby się ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Cześć Marek, gratuluję oblotu.Linki może jakieś zrobię, co do kabiny to jak tylko ruszy tłoczenie to jedną dostaniesz :).Moja Katanka powinna ciut szybciej latać ale to się niebawem okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sławku, jeżeli mogę się wtrącić, to zamiast linek proponowałbym Ci dwa pręty węglowe od spodu, mam tak w mojej Funtanie (fabrycznie) i spisują się rewelacyjnie, figura typu "ściana" nie stanowi problemu, a trudno mi wyobrazić sobie bardziej "stresującą figurę dla steru wysokości.

No i czekamy na oblot z niecierpliwością :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, a mógłbym wiedzieć jakiej średnicy są te pręciki węglowe? I jaka jest rozpiętość Twego modelu? Czy pręty są mocowane tylko do statecznika poziomego i kadłuba czy do statecznika pionowego od góry również? Od dołu jedna połówka jest mocowana jednym czy dwoma prętami? Z wstawieniem linek u mnie jest problem, i chcę właśnie zrobić z prętów węglowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, mój model to 1,76 rozpiętości, pręty węglowe są 3mm i są mocowane tylko z dołu do kadłuba najniżej jak to możliwe i statecznika oczywiście najdalej od kadłuba jak to możliwe, po jednym na stronę. U mnie były już fabrycznie miejsca w które należało wkleić te pręty i muszę powiedzieć, że nie boję się robić nią ostrzejszych figur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Miałem nadzieję że dziś w Warszawie kupię biały oracover ale akurat brakło, a chciałem pokryć skrzydła w Katanie, może uda się w czwartek kupić w Krakowie.Ja zrobię linki zamiast prętów, poprostu łatwiej mi zrobić takie zmiany w gotowym usterzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość slawekmod

Udało mi się zamówić biały oracover, wczoraj szpachlowałem kopyto kabinki i jutro pewnie będę je szlifował.Jak przyjdzie oracover to wznowię relację z budowy (zapewne jeszcze w tym tygodniu).Resztę gadżetów typu linki, snapy kulowe itp już mam.Podwozie zrobię narazie z duralu, jak będzie sens dołożyć węglowe to zapewne tak zrobię.Zdjęcia oczywiście będą wstawiane w miarę postępu prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
Gość slawekmod

Wracając po dwóch latach do większych modeli postanowiłem zabrać się za Katanę w wersji 1800mm pod Saito 125. Ogarniając coraz lepiej program CAD wziąłem się za przeróbkę X-lite, jednak przerabianie okazało się bezsensowne i koniec końcem powstaje całkiem nowy model. Mam nadzieję że poleci w tym sezonie ( o ile uda mi się pozałatwiać do pewne sprawy nie związane z modelarstwem) Tak czy siak będzie to model z profilowanym usterzeniem, zmienionym profilem skrzydła , ogólnie innej konstrukcji z serwami SW i SK w okolicach SC. Napęd SW popychaczami węglowymi a SK linkami. Kadłub konstrukcji sklejkowo - balsowo-węglowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.