Skocz do zawartości

maksymalne obciazenie pow. nos.


Miki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktos wie jakie jest maksymalne obciazenie powierzchni nosnej modelu akrobacyjnego, takie aby sie dalo tym latac?

kupilem model z UH i zastanawiam sie czy go rozpoczynac czy dac sobie spokoj bo i tak nie bedzie latac, bo za ciezki.

dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zastanawiasz się nad tym czy poleci, to napisz chociaż co to za model. Może ktoś już taki ma/miał i napisze coś więcej.

 

Raczej nie mam pod ręką szklanej kuli aby wywróżyć ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tutaj jest opisana kraksa modelu z UH i wrażenia z latania nim http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7980 , w tym temacie jacek LP także opisał swój samolot z UH i też ma do niego zastrzeżenia...

 

Ogólnie wśród forumowiczów panuje opinia, że modele z UH są ciężkie pod względem masy, z tego co widać, ciężkie także w pilotażu, a sklep zaniża masę samolotu gotowego do lotu. Niemniej jednak można poczytać także w komentarzach pod samolotami w sklepie przychylne opinie na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

ja dla przykładu zrobiłem wilgę elektro z planów w MODELARZU która ma 50g/dm2 (co mnie bardzo zdziwiło i zmartwiło) z kompletnym standardowym wyposażeniem i po wypuszczeniu jej z ręki leci jakieś 5metrów prosto w glebę!!! czyli tzw. NIELOT. wniosek: obciążenie powierzchni jest ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nikt nie pisze, że nie jest ważne, tylko, że nie dla każdej skali modelu będzie to taki sam zakres obciążenia. Mój Spacewalker przy obciążeniu ok. 80g/dm2 lata jak motoszybowiec (waży 10kg i ma 2.7m rozpiętości).

 

Wszelkie wypowiedzi w stylu "50g to za dużo" są bez sensu, dopóki autor wątku nie napisze jakiej wielkości jest jego model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.