Skocz do zawartości

Imitacja podziału blach


MareX

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gdybym to ja robił, to te drzwiczki nakleiłbym z innej blaszki, np po piwie (dla bajeru od wewnętrznej strony możnaby ją nawet w niektórych miejscach naznaczyć nitami, albo puknąć jakimś czworokatnym narzędziem aby powstał zamek :) ).

 

Linie proste na osłonie możnaby chyba zarysować ostrym narzędziem (jeżeli nie to jakoś frezować), ale raczej po wygięciu osłony bo inaczej może się w tym miejscu załamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają linie podziału zrobione iglakiem okrągłym i wypełnione lakierem czarnym.

Lakierem rzadkim nawilzam delikatnie szmatkę i wcieram zostają tyko czarne wgłębienia.

Resztki lakieru z gładkiej powierzchni usuwam szmatką lub filcem z pastą do polerowania.

Te linie podziału robiłem około 15 minut,mozna to robic pomału i dokładnie,nie robiłem tego na model, tylko do fotek.

 

tigermoth202vj3.jpg

tigermoth203ds9.jpg

tigermoth208tg3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta końcówka do "Chinodremela" b. mi sie spodobała! Muszę poszukać, ale do tej pory nigdzie nie widziałem. Za to widzę , że sposobów rozwiazania tego mojego dylematu jest kilka ,wiec nie pozostaje nic innego jak praktyczne experymenty na kawałku blachy :D O efektach - poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.