Skocz do zawartości

http://www.aliexpress.com/ polecani sprzedawcy


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja na razie modelarskich nie kupowałem ale dużo innych rzeczy (ciuchy,gadżety do fajki wodnej,części motoryzacyjne a nawet jeden smartfon). Wszystko dotarło,wszystko zgodne z opisami. Raz zdarzyła się sytuacja,że zamówiłem,zapłaciłem i sprzedawca nie wysłał towaru i zamknął swój "kram". Dostałem od razu info,że mają problem z tym sprzedawcą i wyjaśniają sprawę. Potem dostałem zwrot pieniędzy. Obecnie też czekam na kilka drobiazgów a do RC mam zamiar zamówić koła,zbiornik i może podwozie węglowe oraz radyjko nowe. Ja bardzo polecam serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się obawia to niech kieruję się komentarzami i ilością zamówień od danego sprzedawcy. Ja kupowałem u takich ,którzy nie mieli żadnych ocen sprzedaży i też wszystko dotarło i było OK. Co do podrób to :D  wszystko tam to podróby a towar jest taki sam u wielu sprzedawców. Pewnie większość z nich ma po kilka "sklepów" pod innymi nazwami. Często jest też tak,że dany sprzedawca ma te same artykuły ale w innych cenach.Trzeba to posprawdzać dokładnie. Często też, te promocje oznaczone jako np: SALE 15% to żadne promocje tylko cena wyjściowa jest zawyżona i daje po rabacie taką samą cenę jak mają inni bez promocji. Takie "chłyty matekingowe" jak w naszych marketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem polecony z UC. Zatrzymali mi paczkę z towarem zakupionym na Aliexpress ale wysłaną z Holandii!!! Powód -brak faktury. Jestem dość mocno zdziwiony bo to paczka z UE a nie z Chin. Wysłałem im potrzebne dokumenty i teraz nie wiem czy na towar wysłany z kraju członkowskiego mogą naliczyć także VAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję tam sporo i polecam.

Co do zakupów to najlepiej kierować się zasadą owczego pędu, szukamy co chcemy i sortujemy po ilości kupionych :)

Co do towarów to w zasadzie to samo co można kupić w Polsce tyle, że bez marży.

Minus taki że trzeba długo czekać.

Do tej pory jestem zadowolony z gwarancji , raz dostałem kamerkę sony i okazało się, że to trochę inny model i bez problemu mi wysłali drugą (pierwszą mi zostawili), drugi raz kupiłem silniki ,2 hałasowały i też bez problemu dosłali 2 nowe.

Z obserwacji widzę ,że warto tam kupować elektronikę, wszystko co plastikowe, zabawki, kosmetyki.

Słabej jakości i drogie są części/przedmioty metalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję czasem  produkty RC od chińczyków i moje doświadczenie są następujące:

Banggood - polecam, nawet jeśli coś nie gra to obsługa klienta o wszystko zadba bez marudzenia i uważam, że polskie sklepy mogłyby się wiele od nich nauczyć. Zdarzają się podróbki, ale raczej z niewiedzy ich pracowników, a nie celowego działania i jak już wspomniałem obsługa to ogarnia.

Aliexpress - dziki zachód, a w zasadzie wschód, zdarzają się problemy z wysyłką, podróbki i nawet wspomniany UUUstore to naciągacze. Kupowałem u nich kilka razy ten sam produkt, aż ostatnio sprzedali mi sprzęt niezgodny z opisem i skopanym firmware, na co odpisali mi łamaną angielszczyzną, że skoro działa to oni "Dear, don't care". Zobaczymy czy eskalacja problemu coś pomoże.

Niezły był też klimat podczas wyprzedaży 11.11 kiedy postanowiłem się "obkupić". Dostałem numery przesyłek na zamówione przedmioty, ale efekt był tego taki, że musiałem ubiegać się o zwrot kosztów bo dostawca zaniżył ceny a następnie chyba nic nie wysyłał (nie wiem skąd te numery przesyłek się wzięły). Na szczęście kasa została mi zwrócona, ale z promocyjnych zakupów nici :(

Wszystko zależy więc od uczciwości sprzedających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawialem juz kilka rzeczy z alie:

BEC hobbywing

Serwa tower pro 12 kg

Przedluzacze ser

Oraz sporo innej drobnicy.

Ogolnie towar OK, szukamy towaru gdzie jest najwiecej feedbackow oraz zamowien.

Teraz sie kopie z chinczykiem bo zamowilem wtyczki meskie XT60 mija czas ochrony a paczki dalej nie ma.

Ale ogolnie jak ktos nie ma parcia na czas dostawy to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.