Skocz do zawartości

Czy warto kupić FlySky i6


enter1978

Rekomendowane odpowiedzi

Od samego początku mojej przygody z modelarstwem używam używam radia FlySky T4C.

Jest to proste radio 4 kanałowe, które posiada tylko rewersy i nic po za tym, ogólnie przyzwyczaiłem się do niego i nawet go lubię, ale chciało by się czegoś więcej, np pasowało by wiedzieć kiedy pakiet jest na wykończeniu, ile to razy trzeba było lądować modelem z wyłączonym silnikiem bo latałem 10 minut a miałem wrażenie że latam 3 minuty i tu nagle oops bateria pusta.

Radio FlySky i6 chyba posiada taką funkcje że pokazuje stan pakietu, pokazuje chyba też siłę zasięgu, nie wiem czy ma miksery, bo przydała by się taka opcja, po za tym 5 kanałów w zupełności mi wystarczy a tu jest 6 kanałów.

Ogólnie chciał bym się dowiedzieć czy warto kupić takie radio, czy to dobry wybór ?, nie ukrywam że cena ma znaczenie ,

np w tym sklepie

http://abc-rc.pl/FlySky-Fs-i6-iA6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak cena ma znaczenie to warto.

Najlepiej ściągnij instrukcję, jest po polsku. W odbiorniku domyślnie masz telemetrie poziomu sygnału i zasilania odbiornika, nie jest to to samo co napięcie pakietu. Jeśli kupisz wersję z odbiornikiem iA6B to możesz dokupić czujnik napięcia do niego i będziesz miał pomiar na pakiecie. Choć są magicy c o przerabiaja odbiornik tak, że można podłączyć 2S i mierzyć tak napięcie. W linku masz odbiornik iA6 do którego nie można podłączyć czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert za odpowiedź.

Myślę że pora też powoli kończyć, z przekładaniem jedynego odbiornika do wszystkich modeli jakie mam, z jednego do drugiego.

Czyli w komplecie mam odbiornik który pokazuje tylko siłę zasięgu , a jak chcę więcej informacji to dokupuję odbiornik iA6B i mam więcej danych.

To ja chyba się zdecyduję na to radio, a tak jeszcze zapytam? jeśli za kilka tygodni dokupię sobie odbiornik, a za dwa miesiące jeszcze jeden i każdy będzie w innym modelu , to czy to radio będzie pamiętać wszystkie odbiorniki i wychylenia sterów jakie były ustawione do każdego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert za odpowiedź.

Myślę że pora też powoli kończyć, z przekładaniem jedynego odbiornika do wszystkich modeli jakie mam, z jednego do drugiego.

Czyli w komplecie mam odbiornik który pokazuje tylko siłę zasięgu , a jak chcę więcej informacji to dokupuję odbiornik iA6B i mam więcej danych.

To ja chyba się zdecyduję na to radio, a tak jeszcze zapytam? jeśli za kilka tygodni dokupię sobie odbiornik, a za dwa miesiące jeszcze jeden i każdy będzie w innym modelu , to czy to radio będzie pamiętać wszystkie odbiorniki i wychylenia sterów jakie były ustawione do każdego modelu?

Radio ma pamięć 20 modeli także spokojnie możesz co jakiś czas kupić nowy odbiornik i dowolnie przypisać do modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio kupione, z nadajnikiem iA6B, mam je już w domu :) .

Jak na razie udało mi się wpisać do radia  dwa modele, na szczęście udało się zbindować odbiornik FS-R6B ze starego radia, więc już będę miał dwa modele bez żonglowania jednym odbiornikiem z jednego do drugiego, po za tym teraz mam czym uruchomić klapy w fun cubie bo mam wreszcie wolne kanały w radiu.

Ogólnie radio robi dobre wrażenie , co prawda muszę opanować menu bo nie bardzo panuję nad opcjami , ale wydaje się być intuicyjne i dość łatwe w opanowaniu, skoro bez instrukcji wpisałem dwa modele do pamięci i zbindowałem dwa różne odbiorniki.

Instrukcję obsługi po polsku wydrukowałem, więc z instrukcją myślę że dam sobie z menu i opcjami radę.

Na dzień dzisiejszy i bardzo krótki czas oswajania się z  radiem , jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej kupuj ja kupiłem te radio dla syna i jestem z niego bardzo zadowolony z poprzednim akurat turnigy 9x mieliśmy problemy z zasięgiem na pojedynczej przemianie w i 6 na to w standardzie i już nie gubi zasięgu.

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aby nie zakładać nowego wątku podepnę się tu :)

 

Wątek świeży więc dla nowicjusza powyższy nadajnik będzie ok

Pytanie nowicjusza:

Czy zbinduje do nadajnika 6 kanałowego odbiornik 4 kanałowy?

Rozumiem iż mniejsze modele nie potrzebują tylu kanałów (prędkość, kierunek, wysokość, lotki = 4) więc odbiornik 4 kanałowy jako lżejszy będzie bardziej użyteczny - Czy dobrze myślę?

Wydrukowałem instrukcje tego nadajnika i nie znalazłem jakiś ograniczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam zbindowany jeden odbiornik 6 kanałowy ten z kompletu razem z radiem, i mam dwa odbiorniki 4 kanałowe.

Wszystko działa jak w zegarku, jestem bardzo zadowolony z tego radia,  co prawda nie za bardzo ogarniam jakieś zawiłe funkcje, do szczęścia mi potrzeba tylko , wystarczająca ilość kanałów, pamięć modeli, i ograniczenie wychylenia sterów, no jeszcze mikserów na pewno będę używał , nic więcej jak na razie mi do szczęścia nie potrzeba :).

Jak za tak skromne pieniądze, mam więcej niż mi jest potrzeba, zapłaciłem 260zł za radio z odbiornikiem z telemetrią i z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest już temat to tu się dopytam  ^_^

Pisaliście o odbiornikach czterokanałowych - co to za odbiorniki? Mógłby ktoś podać link? Bo akurat szukam.

Poza tym, czy istnieją jakieś trzykanałowe? Bardzo zależy mi na wadze i rozmiarach - do szybowca.

Oczywiście takie które zbindują się z FS-i6  ;)

 

Z góry dziękuję! 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.