Skocz do zawartości

RWD-5 i jego rozbudowa


Kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje sie już modelarstwem od jakiegoś czasu. Wczoraj natrafiłem na wasze forum i porozmawiałem z dwoma doświadczonymi modelarzami . Doradzili mi oni żeby pierwszy model jaki chcę zbudować był to albo Zefir albo RWD-5. Dość długo rozmyślałem nad tym na który z tych dwóch modeli sie zdecydować. Na początku byłem za zefirem ponieważ słyszałem że jest prostrzy w budowie. Jednak ostatecznie zdecydowałem sie na RWD-5 ze względu że w instrukcji dokładnie pisze jakich materiałow użyć oraz są dołączone szablony , co bardzo ulatwi prace takiemu nowicjuszowi jak ja. Teraz pytanie do was. Proszę poradźcie mi jaki silnik serva i cała resztę wybrać do RWD. Moj budżet to narazie 200 zł ale z czasem moze sie on zwiekszyc jeśli 2 stówy nie wystarczą . Oraz moje pytanie nr 2 czy z biegiem czasu bedzie mozliwe wyposażenie tego samolotu w silnik spalinowy ponieważ zawsze silniki spalinowe mi sie podobały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyposażenia to:

tu zrobiłem Ci chyba najlepsze zestawienie w najtańszych cenach choć nie są to super podzespoły, ale na początek wystrczą.

 

silnik TowerPro 2410-12 (dzwonek) cena ok : 40zł

regulator 20A ( E-sky EK2-0600 Regulator 20 A) cena ok 30zł

serwa 4x TowerPro SG-90 cena ok 18zł/szt

aku np. 3E Model 1800 mAh 11,1V 10C cena ok. 80zł

odbiornik E-Sky - EK2-0420A (6-kanałowy) cena ok 60zł

kwarc do odbiornika cena ok 20zł

smigła GWS kilka szt. po ok 4zł/szt

 

przy lipolkach muszisz zaopatrzyć się w jakąś "dobrą" :devil: ładowarke cena za E-Sky EK2-0851 (7,4V-11,1V) ok 50zł

 

no i oczywiście nadajnik ;D

 

 

PS zmieniłem pakiet z 2S na 3S :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym tego gównem nie nazwał, bo sam jestem w podobny zestaw zaopatrzony:).

Jeśli chcesz kupić coś porządnego to prosze Cie bardzo:

Silnik AXi - 200zł

regulator Jeti ECO 25A - 140zł

Ładowarka Shark 10 v2.0 - 220zl + balanser do ogniw 100zł

Li-pol np. fullymaxa - 120zł

serwa HS-55 - 40zł/sztuka

odbiornik - R700 Graupnera 160zł

 

Ten sprzęt gównem już napewno nie jest - ale po podliczeniu, przypuszczam że tamten zestaw, ktory Ci podał Marcin jak najbardziej Ci sie spodoba :)

 

EDIT: Nie doliczyłem nadajnika, bo jeśli też ma być wypas, to kolejne 600zł za MX-12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz że to gówienka to spróbuj zrobić aircombata ESA i na zawody .Wszyscy liczacy sie zawodnicy latają na tych gówienkach .Zobaczymy jak dasz sobie z nimi radę.Ty zrobisz model na Axi i fullmaxach .Byli już zawodnicy myślący że cena jest gwarancją skuteczności.Jakoś żaden nie zdobył choćby jednego medalu .Dlaczego- sam się musisz przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najtańszych cenach choć nie są to super podzespoły, ale na początek wystrczą.

 

Poprostu z tego zdania wywnioskowałem że sa to jakies podzespoly z nizszej plki. niezrozumcie mnie zle jesli mowicie ze to urzywacie to znaczy ze jest to dobre. Wiec i ja tego urzyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w najtańszych cenach choć nie są to super podzespoły, ale na początek wystrczą.

 

Poprostu z tego zdania wywnioskowałem że sa to jakies podzespoly z nizszej plki. niezrozumcie mnie zle jesli mowicie ze to urzywacie to znaczy ze jest to dobre. Wiec i ja tego urzyje

 

Kazik jedna prośba zacznij się skupiać nad czym co piszesz. Zrozumiałbym jakbyś miał 13 lat, ale w twiom wieku takie błędy walić - firefox Ci pomoże (spawdza ortografię) :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.