Skocz do zawartości

Tamyia DT-03, wato kupić (pierwszy model)


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy modelarze,

 

Chce kupić pierwszy model samochodu rc. Interesują mnie samochody off-road i Buggy w skali 1/10 Niestety mój budżet jest niewielki jak na dobry model rc- 400zł????

Myślałem o modelu do złożenia (serwo, silnik i regulator w zestawie) nadajnik i odbiornik kupie oddzielnie.

Budżet niewielki ale myślałem o tamiya, może coś innego ale dobrego jakościowo, napęd może byc na 1 oś, chialbym żeby wyciągał ze 40km/h. Znalazłem taki model: http://www.rcniko.pl/dt-03-neo-fighter-buggy-tamiya-58587,759,38227.html

Co o tym sądzicie? Jaka on ma prędkość max?

Mam nadzieje, ze mi pomożecie mimo małego budżetu, z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilki lat model Kyosho Raider 2WD.

Do zabawy świetny model. Niestety w mojej konfiguracji nie można oczekiwać jakiś zawrotnych prędkości czy efektownych ewolucji.

Jeździ na oryginalnym silniku szczotkowym Mabuchi RS-540SH i regulatorze Tamiya TEU-101BK.

Zasilany pakietem 2S LiPo.

W swoim modelu wymieniłem amortyzatory na aluminiowe, olejowe. Oryginalnie były plastikowe sprężynowe. Bez oleju.

Z usterek to tylko wymiana półosi (dog-bone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych oryginalnych amortyzatorów dokupujesz uszczelki i możesz je zalać olejem.

 

PS Mierzyłem prędkość SandMastera i wyciągną 35km/godz a Maweric Strada SC na silniku bezszczotkowym 38km/godz

Nie wiedziałem, że można tuningować w ten sposób te amortyzatory, moja instrukcja  niestety nic o tym nie mówi.

Amortyzatory kupiłem za kilka dolarów na ebay'u. Były już zalane jakimś olejem, nie zmieniałem go.

 

Świetny wynik jeśli chodzi o prędkość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.