Skocz do zawartości

Regulator TEU 101 BK


hecamaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam problem z jednym modelem tzn regulatorem a mianowicie :


Po wyjęciu silnika do odkurzania i wsadzeniu go z powrotem regulator nie reaguje na silnik.
Po włączeniu zasilania serwo skrętu delikatnie się skręci i to wszystko ale jest to ruch podczas pół sekundy.


Szukałem wg szukajki , oglądałem filmy na YT na ten temat ale za nic nie mogę go sparować z resztą.

Oprócz szukajki mam instrukcję któą załączam na zdjęciu żeby nie było że nie próbowałem.

Po włączeniu na reglu dioda się pali z częstotliwością ok 1Hz , wciśnięcie przycisku na nim na 2-3 sek i później kombinacja włączenia aparatury z wciśniętym przyspieszeniem nic nie daję.

Kiedyś miałem się za to wziąć i tak robiłem walczyłem ok 2 tygodni , teraz po roku przy porządkach się za to wziąłem i nic mi się nie udaję dlatego proszę bardziej doświadczonych jak zrobić żeby model nadal jeździł tak jak kiedyś.

Dodam że serwo skrętu nie reaguje tak samo na aparaturę na której chodziło.

Pakiet naładowany , akumulatory w aparaturze naładowane , kwarce się zgadzają.

Gdzie problem?

 

1615925307769.jpg

1615925307786.jpg

1615925307798.jpg

1615925307810.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że będzie lepiej niż się z tym bawić?
Dziwi mnie tylko to że w filmach instruktażowych na YT regulator podczas "ustawiania" i włączania piszczy , a mój nie wydaje żadnego dźwięku. Wydawało mi się że regulator Tamiyi to dobry sprzęt.

Rozumiem że sam regulator w sobie padł czy to moje niedoświadczenie w ustawieniu/uruchomieniu jego jest przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż czy masz napięcie 5V z BECa regulatora. Jeżeli nawet serwo nie działa to brak napięcia zasilającego odbiornik lub masz uszkodzone radio.

Odbiornik możesz zasilić z pakietu 4 paluszki ( tylko wypnij wtyczkę z regulatora) i sprawdzić czy serwo działa.

Kwarce wyciągnij  i powciskaj z powrotem w gniazdo kilka razy aby przeczyściły się styki w gniazdach.

Najważniejsze to pomierzyć napięcia , bez tego to gadanie po "próżnicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, hecamaster napisał:

Wydawało mi się że regulator Tamiyi to dobry sprzęt

 

Tamiya robi piękne modele do sklejania. RC jest mocno dyskusyjne. Ten regulator od samego początku był problemem. Są obecnie tańsze, lepsze i prostsze w obsłudze. Za te chińczyki, co podlinkowałem, warto dać nawet te 7 dych i mieć nowy za dwa dni. Szybciej zarobisz w tym czasie co stracisz na rozkminianiu tego wynalazka.

Tak mi jeszcze przyszło do głowy. Sprawdź czy masz trymer gazu na neutrum. Jeśli nadajnik nie wysyła ramki +/- 1500ms (czyli połowy zakresu) to regulator może się nie uzbrajać. Przynajmniej te "normalne" tak mają :) Ja miałem taki regulator krótko. Na szczęście dla mnie się zjarał, bo do cholery doprowadzał. Ale jeśli mówisz, że skręt nie działa to już grubsza sprawa.

 

btw: z jakiej dzielni jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.