Skocz do zawartości

Podłączenie regulatora do odbiornika


_Maciek_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zakupiony odbiornik FS-IA6B oraz regulator T-MOTOR ESC F35A 3-5S 32BIT i przed zakupem nie wiedziałem, że piny na odbiorniku to kolejno sygnał, plus, minus. Natomiast przejście z ESC do odbiornika jest plus, puste miejsce, minus. Czy ten regulator jest do innych typów odbiorników i powinienem kupić inny, taki który będzie miał wyjście z sygnałem, czy mogę próbować zmienić końcówkę i wpiąć go bez przewodu na sygnał? Jest to maja pierwsza styczność z modelami RC i nie udało mi się znaleźć za wiele na ten temat. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest "dronowy" regulator i nie posiada on wbudowanego BEC'a, czyli regulatora napięcia zasilającego odbiornik i serwa - zazwyczaj 5V. Wtyczka pewnie jest okej, czarny to masa (-), a drugi przewód to przewód sygnałowy tak jak zazwyczaj :). Także nie zamieniaj kabelków :)
Jeśli chcesz go użyć, to potrzebujesz osobne zasilanie do odbiornika i serw np. w postaci BEC'a. Jednakże najprostszym wyjściem może być kupno regulatora z już wbudowanym takim układem, wtedy z jednego akumulatora zasilisz i silnik i odbiornik z serwami.
Jak coś niejasne i nie dasz rady znaleźć odpowiedzi na forum czy w internecie to pytaj :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.